Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért utálják a cigányokat?

Sokan miért utálják a cigányokat?

Figyelt kérdés
Interneten sokszor láttam már hogy elítélik a cigányokat, főleg itt gyakorin olyan duma hogy "jajj cigányok lopnak csalnak ölnek stb" és akkor magyarok közt nincs ilyen vagy mi? Sokszor a cigányok rendesebbek mint a magyarok (legalábbis nekem jó tapasztalataim vannak velük) de itt is úgy van mint a magyaroknál hogy van köztük jó és rossz ember is aztán megha valamelyik rasszista ember meghallja a cigány szót már egyből megy az ítélkezés nem értem mire jó ez én félig magyar vagyok és félig cigány és ez tökre elszomorító és dühítő hogy az emberek ennyire ítélkeznek mások felett csak nem értem hogy miért.

máj. 31. 01:31
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
86%
Régen adtam esélyt sokuknak,mind hátbaszúrtak stb,azóta mindet egy kalap alá veszem. Nem szeretem őket,és maradjanak távol tőlem. 29N
máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik cigàny rossz. De ahàny atrocitàs ért engem és csalàdomat, az mind cigànyoktól volt. Azért. Megütöttek többször, megloptak, kiraboltak, betörtek hozzànk, utcàn leköptek, àrnyékboxoltak felém többen mikor egyedül voltam éjjel, fogdostak, nemi erőszakkal fenyegettek, cserbenhagyàsosan lopott autóval belém jöttek, exem autójàt nem irattàk àt és hatalmas bonyodalmat okoztak (exem is hülye volt hogy buckalakóknak adta el az autót), arról meg ne isbeszéljünk hogy idejöttek és megpróbàltàk az àr töredékére lealkudni fenyegetőzve, stb. És nem keresem a balhét, csak újpesten élek és nőttem fel. Viszont csak ezen emlékek felidézése olyan nagy mértékű gyűlölettel tölt el, ami nem velem született. És nem vagyok hajlandó sajàt tapasztalataimat letagadni a tolerancia oltàràn és kitenni magamat tovàbbi atrocitàsoknak.


Volt két cigàny ismerősöm akire azt hittem kivétel.

Egyik fiú akit még àltalànos iskolàban ismertem meg. Én mondtam mindig hogy ő kivétel. Egyszer bent maradt a teremben és ellopta a telefonom nekem is és sok màsik embernek is. Rendőrség két év utàn telefonàlt hogy meglett, ő lopta el és eladta. Azóta a sràc ült nemi erőszakért, kiengedték idővel. Majd pàr évre rà utcai balhéban megkéselték és meghalt.

És volt egy làny cigàny osztàlytàrsam is de ő középiskolàban. Ő suli alatt keményen tanult, utàna egyetemet végzett és azóta elvileg németorszàgban dolgozik diplomàval. Rà egy rossz szó nem lehet, éskívànok neki tovàbbi sikereket. De ő az egyedüli kivétel akit életem soràn(!) személyesen làttam. És ő is próbàlta tagadni hogy cigàny.


Egy szó mint szàz, tapasztalat.

Ha többet nem adnak rà okot akkor majd nem leszek elővigyàzatos velük szemben. Addig tartom a tàvolsàgot és próbàlom úgy ibtézni az életemet, hogy minél kevesebb személyes kontaktom legyen velük, mert tapasztalataim alapjàn NEM KELLEMES. Ha emiatt valaki szerint előítéletes vagy akàr egyből rasszista vagyok, üsse kő.

máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

Az arányokat kéne látni. Leegyszerűsített példa, de akkor írom így: tíz magyarból egy az, aki bűnöző, aki zavar és árt másoknak, vagy egyszerűen igénytelen, míg ugyanez az arány a cigányoknál tízből kilenc.


Egy belvárosi moziban dolgoztam diákként, nagyon sokféle ember járt hozzánk és mindig, mindig a cigányok voltak a legrosszabbak. A leghangosabbak, a leginkább szemetelők, a leginkább kötőzködő és agresszív jellemek. Csak miattuk kellett valaha biztonsági őrt hívnunk. Csak az ő közeledésüket látva nézett össze minden kolléga, hogy "jaj ne, megint ezek".


Vannak normális cigányok, de ők egy szűk réteg és sajnálom is őket, mert a cigányságnak nem véletlenül van ilyen rossz megítélése nem csak Magyarországon, de egész Európában. Kiérdemelték, a többség minden nap lelkesen tesz érte, hogy továbbra se vegye őket senki emberszámba.

máj. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ilyen nekem is volt. Feszálltam a buszra és beültem hátul egy négyesbe. Kb még a fenekemet se tettem le, jött is a roma családfő hogy hadd üljön már oda a családjával (2 6-7 év körüli gyerek, anya meg p), én meg udvariasan átadtam a helyemet. Gondoltam inkább nem ülök le, mert úgysem megyek sokat, úgyhogy csak megálltam a folyosón, mire rámförmed a roma pasi, hogy azért nem mondta azt hogy ne üljek le máshova... Nem tudom miért kellett műsoroznia, megkapta az ülőhelyet, foglalkozzon a családjával, ne azzal, hogy állok, ülök vagy fekszem a buszon...
máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 bolognai a kedvencem ***** válasza:
100%
Én pl azért, mert buta primitív és agresszív népség. Tudom, hogy nem mind ilyen, de sajnos kb a 95% ilyen. Az agresszivitást, primitív viselkedés pedig nekem nagyon taszító. Ugyanígy a csalós, átverős, kamuzós üzletelgetős mentalitás. Én ezért.
máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom azért, mert a cigány az a népség, amit még Indiában sem tűrtek meg. Pedig ott manapság is durva viszonyok vannak.
máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Azért utáljuk, mert adtak/adnak rá bőven okot. Igen volt kivétel, de nagyon kevés. Egyértelműen sokkal több a rossz tapasztalat, mint a jó.
máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
25%

Szeretem az olyan meséket mi úgy kezdődik, hogy "sokan" :D


"sokan miért"

"interneten olvastam"

"sokszor rendesebbek"


Semmi kézzel foghat érv.

máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
54%

Kézzel Foghat - Slow Ride.


Take it easy

Slow ride

I'm in the mood

The rhythm is right

Move to the music

We can roll all night

máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!