Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért utálják a cigányokat?

Sokan miért utálják a cigányokat?

Figyelt kérdés
Interneten sokszor láttam már hogy elítélik a cigányokat, főleg itt gyakorin olyan duma hogy "jajj cigányok lopnak csalnak ölnek stb" és akkor magyarok közt nincs ilyen vagy mi? Sokszor a cigányok rendesebbek mint a magyarok (legalábbis nekem jó tapasztalataim vannak velük) de itt is úgy van mint a magyaroknál hogy van köztük jó és rossz ember is aztán megha valamelyik rasszista ember meghallja a cigány szót már egyből megy az ítélkezés nem értem mire jó ez én félig magyar vagyok és félig cigány és ez tökre elszomorító és dühítő hogy az emberek ennyire ítélkeznek mások felett csak nem értem hogy miért.

máj. 31. 01:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
88%

Minden népcsoportban vannak jó és rossz emberek, ahogy te is írtad. Magyarok közt is vannak bűnözők és normál emberek, cigányok közt is.

Az emberek többsége (hacsak nem rasszista) nem azért ítél el valakit mert szimplán cigány, hanem viselkedés, személyiség vagy egyebek miatt. Én speciel nem tartom magam rasszistának, senkit sem fogok kevesebbnek gondolni mert épp cigány. Egy régi jó barátom például cigányként, nagyon rossz családi körülmények közt tört ki, jó tanuló volt a suliban, szorgalmas és segítőkész. Manapság normál élete van.

Viszont vannak olyan cigányok is akiket elítélek, hasonló viselkedéssel magyarral is ugyanígy tennék. A környéken és a házban ahol lakom sok a cigány, a többség baromira nem tud viselkedni, vagy civilizált ember lenni. Füldogóban alszom hogy bírjam a folyamatos ordibálást meg zenét. Nyáron rosszabb is, jó időben hajnalig a ház előtt vannak. A mentő meg a rendőrség is megfordul néha. Na őket például elítélem, de nem a származásuk hanem a viselkedésük miatt 🤷‍♀️ Vannak normális és kedves lakók is a házban, velük például semmi bajom.

A legtöbb embernek szerintem hasonló tapasztalataik vannak. Én megmondom hogy kerek perec az általam ismert vagy környezetemben lévő cigányok nagyobbik része tényleg minősíthetetlenül viselkedik, de ez inkább neveltetés vagy egyéb hatások miatt van. A közszemlétetet pedig nem igazán javítják a "magyar kutya" beszólások sem, a rasszizmus nem exklúzív a fehér emberekre, mások ugyanúgy lehetnek rasszisták felénk is. Ez oda-vissza megy nagyjából, sok magyar nem szereti és rasszista a cigányok felé, a cigányok egy része szintúgy rasszista a magyarok felé. Az előítéletnek nincs bőrszíne, és sajnos nem is nagyon lehet kikecmeregni egy ilyen szélmalomharcból.

máj. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
0%
Engem még utcán sosem támadott méz senki
máj. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
86%

Persze hogy van a magyarok között is bűnöző csak az arányok ami nem mindegy

A börtönökben kb 80%ban csak romák vannak, a rossz szocializáció és a szegénység miatt sokkal de sokkal több közöttük a bűnöző, sokuk ezt nagyon menőnek tartja és már gyerekként erre nevelik őket

máj. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
90%

"jajj cigányok lopnak csalnak ölnek stb"

Ezért. Nyilván nem mindegyik ilyen persze. Csak nem mindegy az arány. Azért a börtönökben okkal nem a magyar van többségben.

Ennek számtalan oka van persze, de ez nem az az oldal, ahol ezt jól ki lehetne tárgyalni.

máj. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
86%

ARÀNYOK


Nézd meg a police.hu- a körözött embereket. 90%-ban szoszizsàmók.

máj. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 Kólauborkával ***** válasza:
93%

Egy gyors példa: a metrón kihangosítva hallgatja a zenét egy f@sz (ugyan már ezt sem értem), de rászok a fehérre, az lehalkítja, rászólok a cigányra azt még neki áll feljebb…. És ilyenkor el kell magyarázni neki, hogy ő a leghangosabb, ha cigânyoznak, akkor legyen már kedves úgy viselkesni, hogy az ilyen sztereotípiáknak ne adjunk helyet. És akkor néz, mint egy szeplemileg sérült.

Meg nem való technológia a kezükbe. Még a dízel és benzin közti különbséget se értik, ha 20x mondod el akkor sem, azt lehet szerelni az aggregátort.

máj. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
91%
A számok önmagukért beszélnek. Meg aztán kik azok, akik nem képesek viselkedni, sőt, versenyt csinálnak belőle, hogy ki a nagyobb "raj"....? Szánalmasak.
máj. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 L.. István ***** válasza:
92%
Tapasztalatból.
máj. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
94%

Ahany ciganyt ismertem abbol kb 1% volt rendes aki dolgozott meg emberileg korrekt volt

Tobbi suttyó paraszt

máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
Győrben Marcal kettőn lakom, itt nem laknak cigányok, egyetlen cigány család van, az is alattunk lakik. Kész rémálom miattuk az életünk!
máj. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!