Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért utálják a cigányokat?

Sokan miért utálják a cigányokat?

Figyelt kérdés
Interneten sokszor láttam már hogy elítélik a cigányokat, főleg itt gyakorin olyan duma hogy "jajj cigányok lopnak csalnak ölnek stb" és akkor magyarok közt nincs ilyen vagy mi? Sokszor a cigányok rendesebbek mint a magyarok (legalábbis nekem jó tapasztalataim vannak velük) de itt is úgy van mint a magyaroknál hogy van köztük jó és rossz ember is aztán megha valamelyik rasszista ember meghallja a cigány szót már egyből megy az ítélkezés nem értem mire jó ez én félig magyar vagyok és félig cigány és ez tökre elszomorító és dühítő hogy az emberek ennyire ítélkeznek mások felett csak nem értem hogy miért.

máj. 31. 01:31
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
82%
Pedig a cigányok élete nem csak játék és mese! :DD
máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 Metionin ***** válasza:
100%
Azért nem érted, mert ahogy írod, neked eddig jó tapasztalataid vannak. Na, az emberek nagy részének meg nem. Ahol felnőttem, ott pl. már gyerekkorunkban megtanultuk a menekülő útvonalakat ha suliból hazafelé cigánygyerekekkel találtuk szembe magunkat, mert belénk kötöttek és elvették, tönkretették a cuccainkat. Általános a lopás, betörés, hozzánk úgy törtek be, hogy otthon aludtunk. Valami késeléses balhé évente többször is van a putrisoron. Na ezért vagyok előítéletes, ha azt a bizonyos típusú cigányt meglátom. Voltak/vannak felénk normális, rendes cigányok is, ők ránézésre és viselkedésre tök mások, azonnal meg lehet mondani, hogy ki a putris balhés és ki a normális. Na az előbbit kerülöm azonnal, az utóbbit nem. Csak az a baj, hogy a normálisból nagyon kevés van, a putrisból meg rengeteg.
máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Elolvaatam a válaszok nagyrészét és még mindig ugyanaz a véleményem. Azt is észrevettem hogy most tegyük fel ha én más háza alatt hallgatnék cigány zenét mert az tetszene vagy mert alapból is van bennem roma vér akkor lefogadom hogy leszolnának vagy egyből ugy beszélnének velem mint egy kutyával. De ha egy magyar ember hallgatna magyar zenét akkor biztos nem szólnák le csak azért mert kreolabb a bőre vagy csak mert cigány zenét hallgat. Na ilyenek az emberek Magyarországon (persze tisztelet a kivétel de sajnos abból kevés van) és ha mondjuk egy cigány ember drogozna valaki háza alatt azért is leszolnák de ha egy magyar ember akkor nem...
máj. 31. 11:26
 34/55 anonim ***** válasza:
86%
Leírom érthetően. Nem a bőrszínnel van baj, hanem a viselkedéssel.
máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Figyelj, nekem tökmindegy fehér vagy fekete bőrű akarja szúrni magát a kecó előtt a fűben, elősyör megkérem, hogy húzzon el onnan, másodjára hívom a rendőrséget.

Felőlem Motzartot is hallgathat valaki kihangosítva a tömegközlekedési eszközön, őt is meg fogom kérni, hogy tegyen be fülhallgatót vagy némítsa le a szarját.

Mindennek meg van a helye és ideje, a cigányok ezzel úgy vannak, hogy lehet b@szni meg zenét bömböltetni, ragasztótszívni bárhol, még a tömegközlekedésen is….

máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

A rendszerváltás után megszűnt a közösségi néplakáshatás jellegű lakásépítés, vagy ha néha épül is valami nép lakhatás cimén, akkor az olyan hír, mintha földönkívüliek érkeznének. Gyerekkorunkban, pláne az NDK-ban a népi lakásépítés valamivel jobban a normál állami működés és az értelemes emberi civilizációs lét részét képezte, de valójában az a kor is döcögött már a modernitás kihívásaitól és a társadalmi szétszakadás veszélyétől.


Nem tudok igzán hinni a cigányok bűnösségében. Ha egy ország már elemi lakhatási, ellátási problémákat nem tud megoldani, akkor ott a gondok mélyebben fekszenek. Valami baj történt talán még az őskor, ősközösség felbomlásakor. Kevésbé régre visszamenve, a 90-es évek nagy triázsát, a sebezhető rétegek teljes félrerugdosását meg kellett volna előzni. A 30 év kialakitott egy láthatlatlan falat társadalomban, és a családon belüli erőszak láthatatlanná válásának is kedvez.

máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
en meg fizikalisan is irtozom toluk ugyanugy mint minden ar..btol, neg...tol. meg a szaguk is mas mint a fehereke. a masik indok az arany amirol mar szoltak. nem mindegy hogy egy nepcsoport 80 % ban szemet es 20 ban jo vagy forditva. ami alapbol kulonbozik tolunk az hogy szinte mindegyik budos es /vagy koszos. ez pedig akkor is igy van ha ki vannak oltozve. meg ismerosnek se fogadnam el nemhogy kozelebbi kapcsolatba keruljek eggyel is. eletem soran EGYETLEN NOT ISMERTEM
máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
bocsi elszallt. aki c. volt. csecsemogondozono volt fantasztikusan tisztasagmanias iskolazott, olyan volt a lakasuk a ferjevel aki magyar volt hogy a padlorol enni lehetett volna, barmikor mentel hozza ejjel 2 kor vagy este 5 kor. soha nem talalkoztam meg tisztabb emberrel. de ez az egy ember volt soha tobb hasonlot se lattam.
máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
0%

Minden természeti néppel ez történt. A hadzák, eszkimók, busmanok, ausztrá bennszülöttek csodálatos alkotásokat hoztak létre. A világ legősibb mitoszát - tudományos feltételezések szerint 37 000 éves - épp egy ausztrál törzsnél jegyezték föl


[link]


aztán jött az ,,akkulturációnak'' eufemizált kultúrvesztés, anómia a civilizációval, és ugyanezek az értékes vadnépekből részegségbe, alkoholizmusba, öngiyilkosságokba sodródott, gyökértelenségekkl, anómiával küzdő sebezhtő rétegek lettek.


az Amazonas-vidéki indiánok fontos és még ma is értékesnek számító gyógyszereket, gyógynövényeket fedeztek fel, a hiedelemvilágukat pedig a modern rendszerelmélet és ökológia szempontjai alapján próbálják elemezni a tudósok (ld. Gerardo Reichel-Dolmatoff: Rainforest shamans).


A cigányok a magyar népi kultúra olyan fontos elemeit őrizték meg, mint pl. a népi mesemondás, a népi mesemondó személyisége, közönsége, tudásának spontán áthagyományozása, a népmese változatképződései, fejlődésnek dinmikája. Ezt már nem lehetett kutatni a magyar parasztság körében, ezért a 70-es években még létező gyűjtések valójában az erdélyi cigányság körében történtek. Ld Nagy Olga: A népi mesemondó és közössége, továbbá Nagy Olga: A nap húga és a pakulár.


Sajnos ezeknek a magasabb rendű népeknek mindnek a kultúrája szétolvadt a mai közegben. De mivel ez szinte minden természeti néppeel igy történt, nemcsk egyikkel vgy másikkal, ezért arra következtetek ebből, hogy nem a természeti népekkel van a hiba, fordítva, tulajdonképp a mai tömegtársadalom kailakulásakor, a modernizáció során történt valami ami ellentétes lehet az emberi természettel. Az is lehet hogy más bolygókon a természeti népek teljesen törésmentesen mennek át a fejlett posztmodern társadalmakba, úgy, hogy ezenközben folytatólagosan meg tudják őrizni őseik tudását.

máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
80-as 90-es években öreg cigányemberek nagycsaládjait élmény volt látogatni, persze jó volt ha volt egy szakember aki meg tudta mutatni hova a legérdemesebb menni és még be is mutatta az embert. Az ember tanulni járt a cigányok közé, főleg nyelvet, vagy az archaikusabb kultura jelnségeit, néprajzi, kulturantropológiai ismereteket.
máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!