Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért utálják a cigányokat?

Sokan miért utálják a cigányokat?

Figyelt kérdés
Interneten sokszor láttam már hogy elítélik a cigányokat, főleg itt gyakorin olyan duma hogy "jajj cigányok lopnak csalnak ölnek stb" és akkor magyarok közt nincs ilyen vagy mi? Sokszor a cigányok rendesebbek mint a magyarok (legalábbis nekem jó tapasztalataim vannak velük) de itt is úgy van mint a magyaroknál hogy van köztük jó és rossz ember is aztán megha valamelyik rasszista ember meghallja a cigány szót már egyből megy az ítélkezés nem értem mire jó ez én félig magyar vagyok és félig cigány és ez tökre elszomorító és dühítő hogy az emberek ennyire ítélkeznek mások felett csak nem értem hogy miért.

máj. 31. 01:31
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Sok cigányról példát vehetnének én mozgássérült vagyok és a suliba ahová járok rendes cigány gyerekek járnak sokat segítenek nekem mindenben és lehet velük normálisan beszélgetni. Persze tudom hogy vannak cigányokból is rossz emberek de akkor kerüljétek el őket vagy ha belétek kötnek adjatok nekik igazat és akkor nem lesz baj.
máj. 31. 12:19
 42/55 Kólauborkával ***** válasza:
88%

Akkor beléd sem kötött még cigány…. Volt, hogy az életemért verekedtem, volt, hogy el tudtam futni.

Tudod ez nem olyan, mint a mesékben, hogy 3 jó szó és mindenki megy a dolgára, ha balhézni akar és te vagy ott, akkor így jártál, boxolsz vagy futsz.

máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Értem és elhiszem hogy féltél senkit sem szeretnék megbántani a véleményemmel.
máj. 31. 12:44
 44/55 anonim ***** válasza:
100%
Azt a fajta sokszor erőszakos viselketést utálják, ami miatt a közelükben megszűnik az ember alap biztonságérzete.
máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
83%
Az meg a másik, hogy sok cigó csak azért jár boxolni, hogy tudja kamatoztatni az utcán. Én még kick-boxolóként mentem sima boxra, ahol már voltak cigók is. Nyilván nem tudtam még úgy ütni meg védekezni mint ökölvívó aki csak a kezét használja. Talán második harmadik edzésen raktak össze sparringra egy cigóval. Mondtam is neki, hogy most lazán menjen nem teszek be fogvédőt sem. Na hát neki a laza a teljes erőt jelentett...(nyilván voltam kick-box versenyen, úgy hogy nem kakáltam be), de mondom jó, én meg akkor alkalmazok olyan ütéseket, ami ökölvívásban nem engedélyezett és csak emiatt vett visszább, mert látta, hogy nem fog tudni sz.rrá verni. Bár a célja egyértelműen ez lett volna. Ha magyar emberrel eddig megbeszéltem, hogy hogyan sparringoljunk mind megértette ez érdekes nem? Végül eltiltották az edzéstől mert random emberekkel verekedett az utcán. Ez sem véletlen..
máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

Például mert akárhová megy egyikük, akár boltba, akár orvoshoz, akár buszon utazva, megy vele a legalább 10 tagú kiccsalád. Ami nem is lenne akkora probléma, de viselkedni sem tudnak, és ez ugyanígy van Borsodbótán meg itt Pesten is

Például mert a köreikben arra büszkék, ki volt minél többet a sitten, mikor ezt normális emberek közt inkább szégyellni kellene. Ahogy írták, nézd meg, kikkel vannak tele a börtönök, meg hogy kik alkotják a körözési lista jelentős részét

Például mert ha azt hallod, hogy baseballütőkkel meg viperával meg szamurájkardokkal estek egymásnak többen, sejted, hogy feltehetően kikről van szó

Például mert képesek voltak olyan selejteket kitermelni mint Győzike és Kisgrófo, és mindezt művészetnek állítják be. Ha ez művészet akkor Bangó Margit meg Kovács Apollónia micsodák?

máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában egyik legjobb barátnőm cigány volt, mégis imádtam mert nagyon aranyos volt. Az viszont meglátszott rajta, hogy nem a családja körében nőtt fel, hanem nevelőszülőknél, mert a saját szülei ki akarták vinni 10 évesen külföldre k*-nak. Itt már szerintem el lehet gondolkozni, hogy nemsok magyar ember csinál a gyerekével ilyet... Ellenben A lány viselkedése mindig kultúrált, tisztelettudó, kedves volt az ember tényleg jól érezte magát vele, viszont volt egy másik, aki már a saját "kultúrájában" nevelkedett. Neki a közelében már nem bírt az ember nyugodtan meglenni. Ha olyan kedve volt, akkor "csak" kötekedett, rosszabb esetben rúgdosta vagy ököllel kezdte ütni, aki éppen szembejött vele. Egy másik barátnőm fejét a wc-be nyomta, amiért rá mert véletlenül nézni, később pedig pár idősebb (szintén cigány) fiú várta Anitát a suli előtt, hogy megverjék, amiért "bámulta" a Jázmint, holott szerencsétlen tényleg csak véletlenül nézett oda, a fejét ennek ellenére mégis szétverték, nem törődve vele, hogy lány ráadásul nem volt még 14 sem...

Az említett lány pedig mindezek mellett rendszeresen lopott is, amire természetesen büszke is volt, és imádta hangoztatni, hogy amiért ő cigány, neki mindent lehet, rá szabályok nem vonatkoznak, a családjára pedig főleg nem.

Szóval cigány és cigány között is van különbség, nem mindegy hogyan nő fel. Rendezett közegben vagy a "putris" kultúrában. Én azt tapasztaltam, hogy az előbbiek közül általában mindig normális, rendezett életű emberek kerülnek ki, míg az utóbbitól konkrétan fél az ember, nem hiszem hogy kellene erről sok példát leírnom, már megtették az előző válaszolók, csupán leírtam amit én tapasztaltam ezidáig. Bár rengeteg történetet tudnék még írni, miért kerülöm őket mégis olyan messziről amennyire csak lehet, az igénytelenség és a tanulatlanság ami legtöbbre jellemző pedig csak hab a kávén igazából, tisztelet a kivételnek. Mert magyarok közt is van nem egy kegyetlen, barbár ember, cigányok közt is bőven vannak normálisak, de sajnos ahogy sokan írják, borzasztóan kevés...

máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Szolovjov ***** válasza:
100%
Mert alsóbbrendű, primitív életforma. Ahol megjelennek nagy számban, ott a normális közösségi életnek vége. Marad a bűnözés, züllés, erőszak, mocsok. Ja, vannak kötük normálisak. Kb a 0,2%-uk. Csodás teljesítmény.
jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne semmi bajom velük, ha nem itt élnének :)
jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
Gazdag romák közt is több a bűnöző, mint a nem romáknál.
jún. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!