Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinteted gáz, ha egy 35...

Szerinteted gáz, ha egy 35 éves nőnek nincs gyereke?

Figyelt kérdés

máj. 28. 20:19
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
85%
Most leszek 30,nekem sincs,nem is lesz. Semmi baj ezzel :D
máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
52%

Írod, hogy hozzátartozók, ismerősök kérdezik. Az a gáz, hogy egyesek vájkálnak mások életében.


43 éves férfi vagyok, sajnos nincs gyerekem, már nem is lesz (így alakult az életem). Kevesebbnek érzem magam emiatt, mert éreztetik is velem, nem tudok kapcsolódni bizonyos beszélgetésekhez, távolságot tartok egyes emberektől. Mert fáj. Ez a szociális életemre is kihat.


Nem tudom, csak gondolom, hogy nőként talán még nehezebb ezt megélni. Társadalmunk még kegyetlenebb egy gyermektelen nővel. Úgymond vannak klisék, hogyan kell élnie az embereknek.

máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nem lesz gyerekem már eldöntöttem. Még 30 évesen nem kérdeztek rá miért nincs de el fog jönni az az időszak mikor odajutok ahova most te. Eleve részedről gáz hogy ezt te 35 évesen "gáznak" érzed. Mint valami kamasz aki megfelelési kényszerben érzi magát..


Ha ilyen nyíltan kérdeznek rá eleve belegázolnak a magánszférádba. Ilyenkor egy törődj a saját dolgoddal mondat bőven elegendő. 🤣

máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
56%
A 12-es vagyok. Miért lettem így lepontozva? Mi a részemről helyes válasz erre a kérdésre?
máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
63%

41 éves vagyok. Szerettünk volna a férjemmel, de mivel labilis a házasságunk, nem nagyon próbálkoztunk, így nem jött össze. Én alapból nagyon szerettem volna, de nem tettünk meg érte mindent. Most az van, hogy minden nap túlélek, mert körülettem mindenkinek lett saját családja, én pedig kívülálló vagyok, nem érthetem úgy meg őket sőt, még irigykednek is, hogy nekem több időm van magamra. Viszont nem értik, hogy lelkileg az ember tönkre megy ebbe, ha nem önszántából nem akar gyereket, hanem így hozta az élet. Én már lemondtam róla. Ez az érzés viszont egyre rosszabb lesz.

Szóval talán nem az a fő kérdés nálad, hogy az a gáz, hogy van vagy nincs, hanem az, hogy akarsz-e vagy sem. Mert ha akarsz, akkor viszont hajrá. Az évek mennek, és valóban eljöhet az idő, mikor már rádöbbensz, késő lesz.

máj. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
28%
inkább izgató
máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy, 35 vagyok, nincs, nem is lesz. Most az lenne a gáz, ha lenne.
máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
82%
Dehogyis gáz. Nem kötelező anyának lenni, gyereket vállalni, ha nem akarsz, vagy nem tartod magad alkalmasnak rá.
máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem gáz. Ez mindenkinek a saját döntése kell legyen, mert nem akarásnak úgyis nyögés a vége. Ha valaki csak társadalmi elvárás, környezet felől érkező nyomás hatására vállalja ezt be, az nagy eséllyel később meg fogja bánni. Arról nem is beszélve, hogy ezt a gyerek is megérzi. És nagyon mély nyomot tud hagyni az ember személyiségében, ha úgy nő föl, hogy már születésétől kezdve elkíséri a feleslegesség érzése, hogy még a saját szülei sem akarták őt igazán.
máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
63%

12:

Hát itt vagyok én, én megértem, csak nőként. Engem is lepontoztak, nem gondolva arra, hogy mennyire mély sebek ezek. Én tudom, és sajnálom. HA gondolod, írhatsz privátban.

Azért ezeken a megnyilvánulások miatt elgondolkozom, mennyire gonoszak vagy érdektelenek az emberek. A való életben is ilyenek vagytok és itt mertek őszinték lenni, vagy csak kiélitek az agresszióra való hajlamotokat, vagy hogy nem rendelkeztek empatikus képességekkel? (Általában ha ilyen kérdést felteszek/felteszünk, akkor még jobban lepontoznak. Érdekelne a pszichológiai háttere, hogy miért? Mert pontosan leírtam a hibájukat, beletrafáltam?

máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!