Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak az ismerosi korotokben...

Vannak az ismerosi korotokben olyan emberek, akik csak élik az életüket, folyton utaznak,látszólag tökre boldogok, elégedettek, akár nem is dolgoznak, vagy van elég pénzük?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy törlöm magam Instagramról 😂 Tudom, nem kellene ennyire irigynek lennem, de valahogy megis csak ezt latom, hogy korulottem mindenki vidaman eli az eletet, elegedett, folytpn mosolyog, sosincs otthon, utazik Azsiaba, Auszraliaba, ide-oda, mintha semmi kotelezettsege nem lenne.


Tobb ilyen part is ismerek, akik a karacsonyt nem is toltottek otthon, nem volt számukra prioritas, hanem mentek Vietnamba, Thaifoldre, mindenfele.


Valahogy en is szeretnek egy ilyen eletet, de ennek tobb akadalya is van:


1. Kenytelen vagyok dolgpzni, bejarni, es a fizetesem bo 40%-a elmegy az alberletre


2. Van egy parom, de o sokkal kevesebbet keres mint en, a hiteleit is most kezdi el torlesztgetni. Ergo, vele is nehez ilyeneket tervezni.


3. Van bennem egydajta kotelessegtudat is, hogy ott vannak a szuleim, nem hagyhatom oket egy honapnal nagyobb idore magukra.


4. Nem tudom, hogy akik folytpn utaznak, ez csak egy ideiglenes allapot, vagy penzugyileg olyan szinten fuggetlenek, hogy megtehetik, hogy ne kelljen dolgozniuk, csinalnak amit akarnak.


Mas is hasonlo cipoben?



jan. 9. 11:09
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
77%
Az oké, hogy nem kívánja, hogy megdögöljön a másik tehene, de önszabotálja magát ezzel, és ha nem kezd a saját vágyaiért tenni, akkor előbb-utóbb eljut oda is, hogy akkor dögöljön meg a másik tehene is. Én amúgy szívesen nézegetem mások utazásairól a fotókat, ötletadónak is jó, hogy mit vegyek fel a bakancslistára, vagy éppen azért nézem szívesen, mert nekem nem lenne bátorságom oda elmenni, de így képeken keresztül mégsem maradok le róla teljesen, hogy egy ilyen csodát lássak... stb. Szóval lehet ezt így is.
jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
46%

" önszabotálja magát ezzel, és ha nem kezd a saját vágyaiért tenni, akkor előbb-utóbb eljut oda is, hogy akkor dögöljön meg a másik tehene is"


Hm, ez egy érdekes nézőpont. Én nem feltétlenül vettem úgy, hogy szabotálná magát, de lehet ebben magamból indultam ki. Én azért nem szeretem mások képeit nézegetni, mert ilyenkor csak az eredményt látom, az árat nem, így egy valótlan kép generál bennem irigységet.


De amúgy teljesen egyetértek veled: nekem is az lett a konklúzióm így 38 éves koromra, hogy ha valakinél irigylésre méltó dolgot látok, akkor igyekszem megnézni, hogy mi van a függöny mögött, mert ott igazából két dolgot találhatok: megnyugvást és inspirációt. Ha azt látom, hogy ezen az áron nem kéne ami nekik van, akkor megnyugszom. Ha meg azt látom, hogy ezt én is tudnám csinálni, akkor inspirál, hogy a vágyam elérhető lett.

jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
53%

,,Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk.”

(wikipedia)


Ha ez bárki szerint oké az nincs rendben. Egy normális, mentálisan egészséges ember nem érez irigységet. Egyrészt undorító, mikor valaki irigy és ártalmas a környezetére, másrészt aki irigységben ég, az folyamatosan az saját magát is megnyomorítja ezzel. A kérdező a leírt információi alapján igazán jól érezhetné magát az életében, de nem tudja mert zavarják ezek a dolgok.

jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként ha már fáj valakinek, hogy pl a másik nyaral valami drága helyen, akkor ebből logikailag az következik, hogy nem akarja, hogy az illető oda eljusson. Ebből pedig következik, hogy ha ő dönthetne, hogy az ismerős oda eljuthasson, akkor biztos nem engedné. Persze ez nem mindenkire igaz, akinek nem inge… Csak azért mert valaki megemlítette a “én tehenem megdöglik, másé is dögöljön” mondást. Ez általában pont az irigységhez jön.
jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!