Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak az ismerosi korotokben...

Vannak az ismerosi korotokben olyan emberek, akik csak élik az életüket, folyton utaznak,látszólag tökre boldogok, elégedettek, akár nem is dolgoznak, vagy van elég pénzük?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy törlöm magam Instagramról 😂 Tudom, nem kellene ennyire irigynek lennem, de valahogy megis csak ezt latom, hogy korulottem mindenki vidaman eli az eletet, elegedett, folytpn mosolyog, sosincs otthon, utazik Azsiaba, Auszraliaba, ide-oda, mintha semmi kotelezettsege nem lenne.


Tobb ilyen part is ismerek, akik a karacsonyt nem is toltottek otthon, nem volt számukra prioritas, hanem mentek Vietnamba, Thaifoldre, mindenfele.


Valahogy en is szeretnek egy ilyen eletet, de ennek tobb akadalya is van:


1. Kenytelen vagyok dolgpzni, bejarni, es a fizetesem bo 40%-a elmegy az alberletre


2. Van egy parom, de o sokkal kevesebbet keres mint en, a hiteleit is most kezdi el torlesztgetni. Ergo, vele is nehez ilyeneket tervezni.


3. Van bennem egydajta kotelessegtudat is, hogy ott vannak a szuleim, nem hagyhatom oket egy honapnal nagyobb idore magukra.


4. Nem tudom, hogy akik folytpn utaznak, ez csak egy ideiglenes allapot, vagy penzugyileg olyan szinten fuggetlenek, hogy megtehetik, hogy ne kelljen dolgozniuk, csinalnak amit akarnak.


Mas is hasonlo cipoben?



jan. 9. 11:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%
Most hogy mondod, van ilyen ismerősöm facebookon. De nem igazán érdekel, én nem vágyom ilyen életre, pedig én meg megtehetném, hogy utazgatok. De nem vonz.
jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos egyre több ilyen ingyenélő léhűtő van, a kormány áldásos politikájának következménye, hogy sokkal szélesebbre tárta a társadalmi ollót, aminek következtében a legtöbb embernek nem hogy külföldre, de a Balatonhoz sincs pénze elutazni, cserébe kitermelődött egy ilyen fideszes apuci-anyuci pici fia/lánya réteg, akikre öntik a milliókat számolatlanul, nem tanulnak, nem dolgoznak, semmit se csinálnak, de alájuk van rakva a ház, a drága kocsi meg az évi 8-10 külföldi luxus út, és ennyiből áll az életük. Sajnos mindenki ismer ilyet.
jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%
Ha a fizud 40% elmegy albérletre, úgy hogy párod is van, akkor vagy nevetségesen keveset keresel, vagy sokkal drágább helyen laksz, mint amit meg kellene engedned magadnak.
jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy én pl most jártam meg novemberben Tenerifét és Grand Canariát, 1hetet itt 1hetet ott hátizsákkal, konkrétan szállásom nem volt, tengerparton sátoroztam 2 hetet, elképesztően király volt…

Repülő oda vissza 3hónappal előre lefoglalva 280volt, két hét kintlétem alatt pedig kb 150ezret éltem fel, pedig buliztam minden este, ezek a spanyolok állatok a jó értelemben :D

Szóval nem kell ehhez annyira nagyon csilliárdosnak lenni, meg kell találni a kiskapukat amikkel meg tudod oldani magadnak.

jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
3) nem együtt lakunk, ráadásul nem is ugyanabban az országban.
jan. 9. 11:25
 6/34 anonim válasza:
27%
Nem muszáj szegénynek lenni.
jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

""Nem tudom, hogy akik folytpn utaznak, ez csak egy ideiglenes allapot, vagy penzugyileg olyan szinten fuggetlenek, hogy megtehetik, hogy ne kelljen dolgozniuk, csinalnak amit akarnak."


Fúha, ez de összetett téma. Nagyon összetett. Azért nehéz erre válaszolni, mert ilyen is van, meg olyan is.


Ismerek olyan embert, aki igen: pontosan ennyira anyagilag független, mert jól keres, és megteheti. Ismerek olyat is, aki szimplán tudatos, és k.rva jól tervez. Minden percét és forintját precízen és tudatosan helyezi el, és ezért tudja megoldani. Van, akinek az utazás a mindenene, és ehhez igazítja az életetét, így választ munkát, lemond más költésekről (kütyük, autó, nagyobb lakás).


És bizony sajnos sok olyat is ismerek, aki nem engedheti meg magának, de akkor is elmegy. Nekem is van olyan ismerősöm, akitől jönnek tengerparti insta fotók, de kölcsön kéreget, mert elromlott az autója.


Ezeknek mindenféle kombinációja megvan, de bejön még a képbe a te torzított észlelésed is. Amikor felnézel instára, akkor te az ÖSSZES ismerősödet látod egyszerre, nem őket külön-külön. Tegyük fel, van 200 követett haverod instán. Ebből biztosan lesz 3-4, akik a tengeparton karácsonyoznak, de mi van a maradék 197-tel, amelyik nem?


Nézzük meg azt a hármat: simán lehet, hogy ebből a 3-4-ből egy a kocsihitele, és a lakáshitele mellé besúvasztott egy kis személyi kölcsönt a nyaralásra, mert megérdemli. A másik két éve erre spórolt. A harmadik valami elképesztően kedvező lehetőséget vadászott le és egész évben ezt az utat szervezte.


Amit ebből te látsz: mindenki csak úgy tengerpartozik, csak én nem.

jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

7) ez így nagyon korrekt válasz. Itt amúgy azokat az ismerősöket emeltem ki, akiknél tényleg ez latszik egész évben, mármint most elmennek Thaiföldre, de nem ez az egyetlen útjuk idén. Én pl voltam tavaly nyáron 10 napot Törökországban, két éve meg az USA-ban 3 hétig, amire családilag a Covid óta spóroltunk. De ez ugye egy alkalom. Más akinél azt látja az ember, hogy ok elment az USA-ba, elmegy egy hajóútra is, nyáron is utazik ide-oda, meg közben is síel, meg egy kis európai tengerpart is befigyel.


Nyilvanvalóan torzítunk, és sok embert nem veszünk észre ameddig nem feltűnősködik a képeivel, de ha már igen, akkor kiváltja belőlem ezt a fajta érzést.

jan. 9. 11:38
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Van egy réteg akik beleszülettek a jóba és megtehetik. De amit mondtál, hogy egy ismerősöd elment pár helyre az abszolút nem lehetetlen ha egy évbe 1-2 alkalom, de ilyen hátizsákosok pl. világot is bejárják kevés összegből, csak ahhoz már olyan embernek kell lenni.

Amúgy mindenki másra költ többet, van akinek semmi nagyobb szükséglete nincs csak az utazás. Míg te esetleg jobb albérletben vagy, megveszel esetleg jobb ételeket vagy több ruhát, piperecuccokat stb ami létszükségletnek tűnik, de messze nem az, ő lehet elvan egy bérelt szobában, vajas kenyéren meg ugyan abba a 3 ruhába egy darabb szappannal egész évben. Meg sokan akarunk utazgatni, de ahhoz is meg kell legyen az emberben egy pár tulajdonság ami elindítja. Ha talpra esett és sokat megy, tudja hova menjen, mikor menjen, hol keresse, akkor olcsóbban kifogja a jó utakat. Egy ismerősöm maldivra is elment fillérekből, (instán jól mutatna, ha akarna nagyzolni) de igazából nagyon necces kockázatos út volt utolsó percben amit én biztos nem mernék bevállalni. De az irigységen azért nem ártana dolgozni… Az insta törlése nem oldja meg.

jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
A leirt válaszaid alapján relatíve jól élsz és utazni is szoktál, olyan helyekre ahova sokan soha nem jutnak el. Magaddal kéne kezdeni valamit, hogy ne mástól sajnáld amije van, hanem örülj annak ami neked van.
jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!