Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak az ismerosi korotokben...

Vannak az ismerosi korotokben olyan emberek, akik csak élik az életüket, folyton utaznak,látszólag tökre boldogok, elégedettek, akár nem is dolgoznak, vagy van elég pénzük?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy törlöm magam Instagramról 😂 Tudom, nem kellene ennyire irigynek lennem, de valahogy megis csak ezt latom, hogy korulottem mindenki vidaman eli az eletet, elegedett, folytpn mosolyog, sosincs otthon, utazik Azsiaba, Auszraliaba, ide-oda, mintha semmi kotelezettsege nem lenne.


Tobb ilyen part is ismerek, akik a karacsonyt nem is toltottek otthon, nem volt számukra prioritas, hanem mentek Vietnamba, Thaifoldre, mindenfele.


Valahogy en is szeretnek egy ilyen eletet, de ennek tobb akadalya is van:


1. Kenytelen vagyok dolgpzni, bejarni, es a fizetesem bo 40%-a elmegy az alberletre


2. Van egy parom, de o sokkal kevesebbet keres mint en, a hiteleit is most kezdi el torlesztgetni. Ergo, vele is nehez ilyeneket tervezni.


3. Van bennem egydajta kotelessegtudat is, hogy ott vannak a szuleim, nem hagyhatom oket egy honapnal nagyobb idore magukra.


4. Nem tudom, hogy akik folytpn utaznak, ez csak egy ideiglenes allapot, vagy penzugyileg olyan szinten fuggetlenek, hogy megtehetik, hogy ne kelljen dolgozniuk, csinalnak amit akarnak.


Mas is hasonlo cipoben?



jan. 9. 11:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
77%

Van, de nagyon ritka.

Aki tényleg boldog, tenyleg gazdag az nem kérkedik vele. Ha lenne rengeteg pénzem, hülye lennék céltáblát csinálni magamból hogy "nézzétek, itt vannak a milliók, sőt azt is kirakom hogy mikor megyek nyaralni, hátha valaki tudja hol lakom és lehet jönni betörni puszi". A státusszimbólumok nem egyenlőek a gazdagsággal. Ma már szinte bárhova el lehet utazni emberi összegből, ha kicsit jobban megcsináltad az életedet és nem sajnálod rá.

Aki instán kérkedik az lehet azért teszi, mert nagyon fel akar építeni magáról egy hamis képet. Szépítő filter, márkás cuccok, nyaralások, de lehet hogy a 100K-s cipője miatt azt mondja a haveroknak hogy "bocs srácok nem tudok memni, hó vége van". Lehet hogy a csókolózós "szép pár" öli egymást.

Ha valóban jó életed van, azzal nem kérkedsz. Esetleg még lehet opció hogyha valaki abból él hogy kipakolja magát. Utazós influenszer aki átlagosan szép, "eladható", kirakja a csecsét meg valami fancy koktélt, lájkolgatják, jönnek a fizetett együttműködések és bumm, megél a semmiből, és neki van a legtöbb esze.

Szóval megértem a negativ erzéseid, és jó ötletnek tartom hogy töröld...

jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
17%

Semmi gond azzal, hogy így érzel. Az irigység, mint érzés, teljesen rendben van, megmutatja mire vágysz.

Kicsit szedd össze a gondolataidat

Mit tudnál tenni, hogy te is ezt az életet éld? Van-e extra tudásod, amit mondjuk szabadon lehet végezni és pénzt is hoz? Nyelvtudásod van-e? Online tudnál-e valamilyen tudást átadni másoknak?

A párod és a szüleid valójában csak az elmédben visszahúzó erők, a valóság az, hogy te nem hiszed el, hogy te vagy az első helyen. Hogy az a legfontosabb, hogy jól legyél mentálisan, fizikailag és anyagi szabadságod legyen. Mert a környezetedet akarod kiszolgálni. "Mi lesz a párommal, mi lesz a szüleimmel, stb.? Ők saját magukért felelősek. Én most fogok kilépni a mókuskerékből, pedig van férjem és anyukám. De támogatnak, nem húznak vissza.

jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
42%
Még is, hogy ne lenne gond azzal amit érez!? Itt nagy fogalomzavar van, vagy csak sokan elhitetik magukkal, hogy a negatív tulajdonság jó, vagy hogy el kell fogadni. Nem, nem sértés kedves kérdező, de az írígység gáz. Egyrészt negatívan hat a környezetedben lévő emberekre + megnyomorítja a te életed is, hisz a leírt helyzeted alapján lehetnél boldog. De úgy látom téged zavar, hogy irigy vagy szóval intelligensebb vagy az átlagnál. Próbáld kezelni ezt az érzést. Céljai meg vágyai ami hajtják feljebb irigység nélkül is lehet.
jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
85%

Mindenkinek saját egyéni döntése, hogy hova költi el a pénzét.


Ahogyan az is, hogy valaki törli az Instagram fiókját, csak azért mert őt ez zavarja.


Az én családom nagyon sokat utazik!

Anyukámnak és apukának utazási irodája van. Keresztszüleimnek Pesten van utazási irodája ők főleg a távol keletre utaztatnak.


Most mondhatnám, azt hogy minden embert lehet utalni, aki csak befordul hozzájuk utazáshoz árajánlatot kérni.


De ezek az emberek mindig úgy érkeztek, hogy csak erre az utazásra gyűjtöttek (pl van egy pár aki 5 évig gyűjtögetett), vagy eleve jól keresnek és megtehetik, hogy ők így élvezik ki azt az egy életet, amit kapnak.


Ha téged, az tölt el nagyobb boldogsággal, hogy az utazás helyett vegyél egy objektívet, akkor vedd meg azt az objektívet. (Ez pl én vagyok)


Viszont, ha eljutok nyaralni biztosan mint fotós lövöm fel a fotós oldalamra és a privát oldalamra is a szebbnél szebb képeket!


Vannak, akik ilyenkor kikövetnek, azok is akik pont a szép képek miatt követtek be.

Én is voltam már irigy, hogy milyen szép helyeken járnak!


Viszont én megfogadtam, hogy egyszer az életben oda eljutok, lehet hogy már csak a nyugdíjamból, de eljutok! (Japán)


Ha valaki hisz a reinkarnációban, akkor ne legyen féltékeny….következő életében majd nyaral :))

jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
#3: akkor számolj már utána, és egyből világos lesz. Egy KSH szerinti(!) átlagbér 40%-a kb. 140ezer Ft. Egy vidéki 2 szobás panelnek is közel 100 ezer a havidíja + rezsi, tehát legjobb esetben (saját rezsivel számolva) havi kb 120 ezret költ csak a lakhatásra, és valószínű, nincs akkora szerencséje, hogy átlagbért keres. Szóval sajnos reális az a 40%. Az a nem reális, hogy a kormány ilyen életkörülményeket tud biztosítani amellett, hogy 33,5%-ot levon a fizetésemből.
jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
72%

#11 "Aki instán kérkedik az lehet azért teszi, mert nagyon fel akar építeni magáról egy hamis képet. Szépítő filter, márkás cuccok, nyaralások, de lehet hogy a 100K-s cipője miatt azt mondja a haveroknak hogy "bocs srácok nem tudok memni, hó vége van"."


Hajjaj, ismertem ilyen csávót! Csak ő nem az instának építette a látszatot, hanem a valóságnak: hatalmas, fekete bmw, hitelre vásárolt ház, iphone, macbook, stb., minden hitelre és egy tervezetlen 20 ezer forintos kiadást nem tudott kikalkulálni a költségvetéséből. :D Gyalázatos egy alak volt.

jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
48%

Minden érzés rendben van, ami be van azonosítva. Itt te kevered a fogalmakat. Érzésről nem tehet az ember. Az vagy van, vagy nincs. A rosszindulat fogalmával kevered.

Nekem megfelel, ha a te saját nézőpontod alapján látod a dolgokat, de meg is próbálhatod megérteni, amire valójában gondoltam.

A vélemény nem tény, a nézőpont pedig nem a valóság.

jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted az instagram az mennyire fedi a valóságot?

Az ember ott úgy él, mint egy nyitott könyv, persze csak a legjobb tartalmakkal.

Honnan tudhatod, hogy azoknak a pároknak nincs gondjuk? Mi van ha céges utazás alapján mennek, vagy valaki meghívta őket? Illetve jókor jó ajánlatot is ki lehet fogni, hogy olcsón megússzák. Nincs bemutatva a számla, hogy mi mennyibe került valójában. Ezeket pontosan az olyan embereknek teszik ki, mint te hogy irigykedjenek.

Nem egy olyan embert illetve más családokat ismerek ahol nagyon más a valóság, mint amit láttatni akarnak.

jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%

Egy haverom bikepackinggel kezdte, arra annyira rákattant, hogy volt, hogy 1 teljes hónapon át kevergett pilepackinggal anélkül, hogy hazament volna a Dunántúlon…

Aztán rátalált a workaway.com-ra és akkor kiterjesztette a bikepacking-ot egész európára, és ilyen “önkéntes munkákból” úgy hogy legtöbbször 1-2hetet, néha 2-3hónapot marad egy egy helyen, már 5 éve nomádkodik európában, a facebookja meg természetesen dugig van az álom élet fotóival…

jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
78%
Pilepacking=bikepacking, bocsi diszlexia
jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!