Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnantól számít valaki...

Honnantól számít valaki pszichopatának?

Figyelt kérdés

Gondolom pszichopaták között is vannak különbségek. Van akik feltűnés nélkül megúsznak minden sz@rkeverést, mások impulzívabbak és börtönben kötnek ki.


Na de mikortól "számít" valaki pszichopatának? Miféle skálán lehet ezt mérni?



jan. 4. 00:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
49 "Pszichopatát nem lehet felismerni, egy átlag embernek nem." De igen magas érzelmi intelligenciával, átlagon felüli figyelemmel igen, no és tájékozottság. Magyarul a róluk szóló információ összeszedésével kielemzésével igen.
jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
Hát nekem te egy egészen kicsikét sem tűnsz pszichopatának. Inkább olyasvalakinek, aki sokat foglalkozik magával, és saját különlegességét igyekszik bizonyítani magának. Ezt nem kritikaként mondom.
jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:

60



"Azt viszont tényleg nem értem, hogy egy magas IQ-jú pszichopata sem tájékozódik? Nem kíváncsi a világra?"



Nem valószínű. A pszichopatákat nem érdekli a "világ". Önzőek, egocentrikusak, önmaguk érdekli őket elsősorban, senki más. Tájékozódni tájékozódhat, de az önreflexió nem jellemző rájuk, intelligens pszichopatából meg kevés van.



61



Ami az átlag emberekre nem igaz. :) Amit leírtál, az nem az átlag.

De ez nem kötekedés, csak egy apró észrevétel.

jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:

62



Igazad van. Én is ezt látom.


Kérdező, nihilista vagy, ezt jobb ha belátod.

jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
59 Akit én ismerek pszichopatát, az masszívan benne van ezekbe a dolgokba, amit te tagadsz.
jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
59 Amit a 35 ösödben írtál majd nem jó, csak végzett diplomás, és még 1-2 pont nem stimmel-de ezer százalék, hogy az illető pszichopata. Nárcisztikus-pszichopata. Nincs félre diagnosztizálva.Sajnos.
jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
66+ és nő az illető
jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:

66



Már sokan leírtuk, és én is ezen az állásponton vagyok, hogy nagyon téves az a hozzáállás, hogy "ismerem xy-t, és tuti, hogy pszichopata". Nem. Egy átlag ember ezt fogja észrevenni. A családtagok a legközelebbi emberek, akik észrevehetik, hogy valami markáns eltérés van a hozzátartozójuk viselkedésében egy normális emberhez képest, de ők sem tudják pontosan, hogy ezt pszichopatának hívják.

jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:

67



Nők között meg alapból kevesebb a pszichopata.

jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:

Folyamatos hazugság-igen

kisebb bűncselekmények egészen fiatalkortól


hűvös viselkedés már gyerekként is- inkább csivitelős szirup kifelé-mögött az mint amit itt te írsz, abból is a legrosszabb fajta-szó szerint



lelkiismeretfurdalás hiánya- ez abszolút jellemző rá



egocentrikus viselkedés-ez is, főleg a pénzzel kapcsolatban, de nagyon beteg módon. kb. a kedvenc mondata-a háttérbe: Neki ez jár.



manipulatív- ez még úgy igaz



általában alacsony iskolázottság (ellentétben azzal a tévhittel, hogy minden pszichopata tanult, ez nem így van)


Ez nem igaz, diplomás, ráadásul pedagógusi



nincsenek közeli barátai vagy egyáltalán nincsenek-más baráti körét veszi el.



agresszív vagy éppen túl nyugodt viselkedés-szintén szírup. Tudálékos szirup-abból is az a tipus aki "hagyjanak rá mindent, ő majd intézi..Aha



később aztán folyamatos munkahely váltás, nem tud megmaradni sokáig egy helyen


Ez nem igaz. Ellenben magától nem talált sosem munkahelyet-beültették mindig. Mindig más által ül/került be az adott helyre. Sosem saját maga által.



folytonos unalomérzet-ez nem jellemző, talán közepes szinten



extrém esetekben más emberek bántalmazása, majd utána az elkövetett rossz dolgok tagadása

Inkább gyávának mondom, meg sunyi, mindig háttérből döf. sosem szemből.És mindig más ember mögül. Más embert vesz maga elé, aki mint egy "villámhárítóként" "pajzsként" funkcionál. Ő maga gyáva. A hatalmával, munkahelye és poziciójával appellál mindig.



bűntudat nulla-ez abszolút jellemző. Szerintem fogalma nincs, hogy mi is az.



empátia nulla-empátiát játszik kifelé,mint egy primadonna a szimpadon a valóságban 0.



racionális, hideg, érzelmektől mentes hozzáállás a dolgokhoz-a háttérben, a valóságban hatalmas empátiát próbál mutatni, de egy groteszk előadás lesz belőle, főleg ha ismered, és már tudod ki. Egy eröltetés.



részvéttelen-pont az ellentétjét mutatja, a valóság meg ez amit te írsz.



nem túl barátságos (ha mégis, akkor azt nagyon megjátssza, érződik rajta) a tettei nem egyeznek a szavaival


Szinpadias, mesterkélt kifelé, pont, hogy barátságosnak mutatja magát, a valóság kegyetlen, szó szerint ragadozó, az a keményebb mag.


a saját családját is kihasználja-.ez abszolút igaz. A manipuláció nála mint a levegő-vétel. Akkor lepleződik le, amikor nem tudja kikerülni a cselekvést, vagy amikor valaki keresztűl húzza a számítását. Olyankor örjöng. Akár bankfiókban is más emberek előtt.



dolgozni nem akar, nem hajlandó, nincsenek céljai sem, vagy ha vannak is, akkor azok irreálisak


Ez abszolút nem illik rá. Mindig tervben gondolkodik A,B,C terv. Egy bizonyos pontig apránként haladt a tervének a megvalósításával. Pár hónapban állítottam meg, de már mocorog megint és az okkult előadást próbálja. De itt is a mágust maga elé akarta venni, hogy az kapja a "vissza ívet" holott ilyen téren is volt már része bukásban pár évvel korábban.



domináns- a háttérben



nem szorong olyan helyzetekben, amiktől más már szinte elhányja magát, mert annyira stresszel


De igen, ha el van csípve, akkor rohan más mögé, hogy "ő csak jóüt akart"



magán kívül mást nem szeret-ez így van, bárkin keresztül gyalogol. Szó szerint bárkin. Legyen az akár gyerek akár felnőtt akár idős akár fiatal.



Mindenkit, akit csak tud kihasznál-igy van már gyerek kora óta



A nézeteit úgy váltogatja, ahogy az érdekei kívánják, ergo nem áll egyik oldalra sem, csak arra az oldalra, amelyiktől hasznot remél


Pénzéhes extrém beteg módon.



Viszont itt a nagy csavar, mert az intelligensebb pszichopata annyira elrejti ezeket a negatív tulajdonságokat, hogy hiába ismered a pszichopata kritériumait, akkor sem feltételeznéd pont őróla, hogy pszichopata.


Ezért mutattam meg a valóság egy kis szeletét róla.

jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!