Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most ezt ,hogy tegyem jóvá?...

Most ezt ,hogy tegyem jóvá? egyetemi bukás másodjára (Nem provokáció)

Figyelt kérdés

Jártam 2016-2019 közt egyetemre megbuktam, kihagytam 1 évet dolgoztam. Most másodjára futottam 2020-2023 közt az egyetemnek, megint megbuktam. A szüleimnek nem mondtam el, hogy egy szakmai tantárgy amire a többi épül nem megy, valamint a matek3 ,fizika, mozgástant soha az életben nem tudom megcsinálni. Hülye vagyok hozzá. Mindegy. A szüleim úgy tudják most végzek, most állam vizsgázok, közben meg megbuktam. Szüleim miatt nem mertem elmondani, hogy több tárgyat soha nem tudok megcsinálni. Van egy 5 éves kisöcssém akit mindennél jobban szeretek, rá is szégyent hoztam.

Anya azt mondta, ha megbukok haza ne menjek, ha megbukok, mert már fizetősön voltam. Ezért hazudtam.


Az a gondom, itt leszek 26 évesen se szakma se diploma nélkül kidobva a szüleim pénze. Szégyellem magam.

Mit tegyek? Tudom oltári nagy hülyeséget csináltam.

26 évesen még nem is csókolóztam , meg még nem volt párkapcsolatom, tehát barátnőhöz se tudok. Barátaim, haverjaim sincsenek.


Nem szeretnék öngyilkos lenni, tehát nem öngyilkos kérdés.



2023. jún. 22. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Sosem késő őszintének lenni.
2023. jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Próbáld meg a családsegítő szolgálaton keresztül nekik "beadagolni" valahogy a helyzetet. (Talán sikerül...)


Esetleg egyházi személynek (legyen mondjuk lelkész,) elmondod és hátha közvetíti valahogy - ők nagyon hirdetik a megbocsátást és ezért is gondoltam rájuk. Jobbak most nem jutnak eszembe.

2023. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy hamarabb be kellett volna látni, hogy ez a szak nem neked való, mert nem mennek a reál tárgyak. Ezzel egyáltalán nem vagy egyedül, semmi ciki nincs benne, és ettől még nem vagy hülye. Lehet, hogy egy humán szakot meg lazán elvégeztél volna, és már rég meglenne a diplomád.


Szerintem mondd el az igazat a szüleidnek, felajánlhatod, hogy elmész majd dolgozni, és részletekben visszafizeted nekik a pénzt, amit az egyetemre kaptál. Viszont minél előbb beszélj velük, mert csak rosszabb, ha tovább húzod.

2023. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom, 3mas, elsőnek tudtam amikor megbuktam 2019ben pont ilyen tájban vége, ennyi volt. Csak az a baj felénk keleti régióban szinte, nem vagy mérnök ,vagy informatikus akkor szakmunkás minimálbér körül kapsz.

Anya is ezt akarta, de semmi esélyem nincs. Annyira szégyelem, már fizetősön vagyok, és több mint 1 milliót csak a tandíjra kidobtunk.

Meg azt is szégyellem ismert család gyereke vagyok, és szégyent hoztam volna a szüleimre, ha árufeltöltő vagy akár asztalos leszek. Ezért is küzdöttem, meg hazudtam nekik.

2023. jún. 22. 21:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is keleten élek, azért bőven vannak olyan munkák, amivel nem minimálbért keresel. Nem kell mindenkinek mérnöknek meg informatikusnak lennie. A szüleid is elcseszték, ha ezt sulykolták beléd, hogy márpedig csak akkor lesz belőled valaki, ha mérnök leszel, más opció nincs, csak mérnök vagy csöves... 😅
2023. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha az én gyerekem lennél, én csak annyit elvárnék minimum, hogy az igazat te magad mondd el.

Jobb túlesni rajta.

Aztán max munka mellett majd tanulsz valamit, amit szeretsz is.

2023. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát az öngyilkosságon is gondolkodtam mint menekülő út. Utálom magam, kár ,hogy hülye vagyok hozzá.
2023. jún. 23. 05:07
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenre légy szíves, ne gondolj!!!


Olvasd el újra a válaszokat. Különösen a másodikat...

2023. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nem akarok az lenni, annyira bénának érzem magam.
2023. jún. 23. 09:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenből van kiút, csak most félsz.

Nem fognak szerintem megenni, ha leülsz velük megbeszélni, és őszintén felvázolod nekik, hogy neked mi a további terved.

én speciel megérteném, erre kár rágörcsölni. :)

2023. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!