Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az alábbi tanulási...

Szerintetek az alábbi tanulási módszerek közül melyik a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

Abban a nevetséges helyzetben vagyok, hogy 1 hónapja államvizsgára készülök már átvettem a tételek 2/3-át, van még 2 hetem és gyakorlatilag amit eddig megtanultam semmire nem emlékszem. Matematika, informatika és gazdaságtudományos tételek vegyesen. Úgy készülök, hogy hangosan lassan szuggerálva olvasva ismétlem a tétel egyes fejezetpontjait (fél oldal kb.) és amikor elég sokszor elmondtam és próbáltam megjegyezni leírom egyszer egy papírra és megyek a köv. fejezetre/blokkra. De totál kihagy az agyam, még agyserkentő MemoLife Max bogyót is szedek. Ezért most kikérem a ti véleményeiteket, mert olvastam, hogy a zene is hatékony lehet a tanulás szempontjából. Melyik lehet vajon a leghatékonyabb módszer a tanulásra:

* háttérben ez a zene szól [link] és közben magamban suttogva olvasva memorizálom a szöveget.

* bal fülemben fülhallgatón hallgatom az előbbi zenét és közben magamban suttogva olvasva memorizálom a szöveget

* szintén előbbi zenét hallgatom, de hangosan olvasom a szöveget


Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy mikor és milyen esemény hatására a leghatékonyabb az agy befogadó képessége.

Légyszíves segítsetek, hogy ne égjek le államvizsgán. Nagyon hálás lennék, ha szolgálnátok hatékony tanácsokkal. Amúgy vizuális típus voltam régen (amikor még jobban fogott az agyam) és minden oldalt le tudtam "fényképezni magamban", de ma már nem működik ez sem.

Lehetséges, hogy akár pszichés problémák miatt nem fog a fejem? Rossz a közérzetem és fásult, motiválatlan vagyok.



2019. dec. 26. 18:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve az érdekelne, tényleg igaz-e, hogy matematika és elméleti anyag tanulása során az agy másképp működik ezért más-más tanulási módszer hatékony a 2 esetben?
2019. dec. 26. 19:06
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

1. A zene nem segít. Felejtsd el... elvonja csak a figyelmedet.


2. Az olvasás semmit sem ér. Ha szugerálod magad ha nem.


Olvasd el a tételt, hangolódj rá és próbáld meg MEGÉRTENI. Ha ez nem megy akkor magolni kell és az halál kb.


Viszont egyetlen hatásos módszer van rá, és nagyon fárasztó. Ez pedig az ismétlés fejből. Írd le, rajzold le, társíts hozzá bármilyen más asszociációt de fontos hogy ne csak olvasgasd hanem az asszociációkkal írd le.


Már nem rémlik pontosan de egy matek tételt valami analízis függvényből bemagoltam...


"Első fajú szakadás."


Egy kuklux klános maszk, mint felsőbbrendű "faj" meg egy szétszakadó papír volt a rajzon. Örökre megjegyeztem😃

2019. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Ja és nagyon fontos még hogy legyen kinyomtatva a cucc. Emeld ki filccel a kulcsszavakat és legyen többszínű.


Nekem kb ez segített a legtöbbet. Képleteknél a hasonló elemek hasonló színűek voltak.

2019. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Ja és nagyon fontos még hogy legyen kinyomtatva a cucc. Emeld ki filccel a kulcsszavakat és legyen többszínű."


Igen, kiemelem a lényeget, viszont az a baj, hogy gyakorlatilag minden tételt értek, hogy miről van szó azonban nem tudom a fejembe "pumpálni", de ha átolvasom akkor bekattan, hogy "pi**ába, hát ez tényleg így van". Azért gondoltam a klasszikus zenére, mert sok helyen javasolták, hogy segít (akár csak megnyugtatni és ébren tartani).

2019. dec. 26. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek saját magán kell megtanulnia a számára hatásos d. Én félig fekvő helyzetben tanultam, olvastam a tananyagot, aztán 10-15 percenként belealudtam pár percre. Aztán újra folytatódott a dolog. Egyszer sem volt utóvizsgám.
2019. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a mateknál az segített, ha nem csak elolvastam, hanem le is írtam. Hülyén hangzik, de gyakran csak akkor értettem meg a dolgokat, amikor lemásoltam. Általában úgy tanultam, hogy amennyit meg tudtam egyszerre jegyezni, azt megjegyeztem, aztán fejből leírtam. Amíg nem értettem, addig ez max egy-két mondat volt, esetleg csak pár szó. Mikor már mindent értettem, akkor fejből le tudtam írni az egész tételt egyszerre.


Ha "bölcsész" tételt kell tanulni, amiben nincs logikus kapcsolat a részek között, mint egy matematikai bizonyításban (nem a bölcsészeket akarom leszólni), akkor az a képes módszer kell, amit valaki már említett. Tehát pl az elsőfajú szakadásról kitalálsz valami idióta képet, azután a következő fő pontjáról a tételnek, és utána elképzeled, ahogy az egyik kép átalakul a másikba. Pl. ha a második kép valamilyen madár, akkor a papír elkezd szárnyalni és madár lesz. A legelső képet pedig kösd a tanárhoz, aki vizsgáztatni fog (ha tudod ki). Tehát ha ez a szakadásos dolog az első, akkor képzeld el, hogy a tanárnak papírfecnik kezdenek a füléből kiömleni vagy ilyesmi.


A vicces képek a legjobbak, mert a jó hangulat segíti, gyorsítja a tanulást. Szóval próbálj meg vidám maradni :-) Tényleg hatékonyabban tanul úgy az ember.

2019. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és minden tételhez találj ki egy "gerincet", ami 5 vagy 10 kulcsgondolatból áll. Ezt tanuld meg láncként a képekkel (amit az előbb részleteztem). Az első képet kösd a tanárhoz. A lánc felidézését gyakorold, onnan már menni fog a többi is. Ne ess pánikba, ha egy csomó tanulás után úgy érzed, hogy semmire nem emlékszel, ott van az már a fejedben, csak "füleket" kell rá szerelned, aminél fogva elő tudod húzni.
2019. dec. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a zene. Egy dologra jó: hatékonyabb zene mellett tanulni, mint egyáltalán nem tanulni. Szóval ha a normál tanulási időre még rá tudsz húzni valamennyit zenével pluszban, arra jó. De egyébként tényleg csak ront a hatásfokon.
2019. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 Japp egyetértek. Minden tételből tudj kb 5 mondatot és ezt printeld ki egy A4-es lapra.

Vizsga előtt már csak ezeket nézegesd.


Olyan ne legyen hogy nem tudsz mondani semmit egy tételről sem.


Államvizsgán nem fognak szopatni. Mert tudják hogy nem javíthatsz éz kellhetnek a pontok mscre.


Legalábbis én még nem hallottam se mérnök szakon se bölcsészen hogy valakit meghúztak volna úgy hogy legalább 3-4 mondatot ne tudott volna az illető.


Engem pl szóban szivatott a professzor. Ott helyben kellett kiszámolnom valamit, ilyen elég egyszerű hullámterjedés, frekvencia, reflexió stb ... még nagyságrendileg sem találtam el 😃

Totál beégtem mert leblokkoltam. aztán valamit makogtam + másik tételt kimaxoltam de azt hittem KO lesz.


Végül azért kérdezett hogy 4-est vagy 5-öst kapjak 😃

2019. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Zenehallgatás közben hogy tudsz a tanulásra goncentrálni?

Én ha hallgatok is valamit tanulás közben, az valami asmr videó, abból is valami olyan, amiben nem beszélnek, csak a körmükkel dobognak pl. dolgokon, mert nekem még a halk suttogás is elvonja a figyelmem.

Illetve én is vizuálisabb típus vagyok és nekem sokat segít, ha színes kiemelőkkel kiemelem a fontosabb részeket és ha arra emlékszek, mi milyen színnel volt kiemelve, már annyival előrébb vagyok. Ismerek olyat is, aki egy egész tételt egy adott színű színes papírra ír és így később visszaemlékszik, mit milyen színűre írt és ezzel máris leszűkíti a "memóriáját" pár tételre, amik közül a szükséges infót ki kell halásznia.

2019. dec. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!