Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az alábbi tanulási...

Szerintetek az alábbi tanulási módszerek közül melyik a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

Abban a nevetséges helyzetben vagyok, hogy 1 hónapja államvizsgára készülök már átvettem a tételek 2/3-át, van még 2 hetem és gyakorlatilag amit eddig megtanultam semmire nem emlékszem. Matematika, informatika és gazdaságtudományos tételek vegyesen. Úgy készülök, hogy hangosan lassan szuggerálva olvasva ismétlem a tétel egyes fejezetpontjait (fél oldal kb.) és amikor elég sokszor elmondtam és próbáltam megjegyezni leírom egyszer egy papírra és megyek a köv. fejezetre/blokkra. De totál kihagy az agyam, még agyserkentő MemoLife Max bogyót is szedek. Ezért most kikérem a ti véleményeiteket, mert olvastam, hogy a zene is hatékony lehet a tanulás szempontjából. Melyik lehet vajon a leghatékonyabb módszer a tanulásra:

* háttérben ez a zene szól [link] és közben magamban suttogva olvasva memorizálom a szöveget.

* bal fülemben fülhallgatón hallgatom az előbbi zenét és közben magamban suttogva olvasva memorizálom a szöveget

* szintén előbbi zenét hallgatom, de hangosan olvasom a szöveget


Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy mikor és milyen esemény hatására a leghatékonyabb az agy befogadó képessége.

Légyszíves segítsetek, hogy ne égjek le államvizsgán. Nagyon hálás lennék, ha szolgálnátok hatékony tanácsokkal. Amúgy vizuális típus voltam régen (amikor még jobban fogott az agyam) és minden oldalt le tudtam "fényképezni magamban", de ma már nem működik ez sem.

Lehetséges, hogy akár pszichés problémák miatt nem fog a fejem? Rossz a közérzetem és fásult, motiválatlan vagyok.



2019. dec. 26. 18:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

10. vagyok, eszembe jutott még egy, mondjuk ez nem tudom, nálad mennyire megoldható. Szóval én néha ppt-ket készítek az egyes tételekről, amiket lehet, utána 2-nél többször meg se nézek, de legalább amíg anyagot gyűjtök hozzá, egy csomó minden megragad belőle.

Meg ha jól beszélsz valamilyen idegen nyelvet (mondjuk angolt), írd le a tételt angolul is. Nekem ez a magolósabb tantárgyakban szokott segíteni (már ha egyáltalán olyan, amit le lehet, vagy inkább úgy mondom, érdemes más nyelvre lefordítani)

2019. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!