Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki pénzes családba...

Ha valaki pénzes családba született gyerek, az miért lesz olyan komplexusos hogy az iskolában ő legyen a bántalmazó?

Figyelt kérdés

Ugye abban egyetérthetünk hogy iskolai bántalmazó az csak komplexusos gyerekekből lesz, hiszen ha nem lenne valami súlyos bajuk magukkal, akkor nem vezetnék le a feszültséget azzal hogy mást bántanak.


A saját példámból indulok ki, engem is pont pénzes kölykök bántottak.

Nemcsak a szemüvegem meg a “szúnyog lábaim” miatt, hanem azért is mert én csak alsó középosztálybeli voltam(vagy meg annál is szegényebb), egyik szülőm sima létminimumos munkás sajnos…. A másik meg pszichés beteg, volt hogy nem is dolgozott meg csak ivott hetekig…


Többször beszoltak amiért láttak a kínaiból kijönni, cikiztek amiért én még nem voltam külföldön nyaralni, ok meg ugye minden évben…


Na most aki annyira rohadtul szerencsés hogy gazdag családba születik, annak mi oka arra hogy komplexusos legyen?

Hiszen az a legnagyobb ajándék az életben, nem kell gyárban dolgoznod, a szüleid nem frusztráltak a 12 orázás meg a létminimum miatt.

Luxusban élhettek, akkor milyen feszültséget kellett levezetniük?

Sosem értettem.

Mai napig irigylek miden született gazdagot és sosem heverem ki a bántalmazást, 28 évesen is ptsd-m van emiatt és nem értem ebben a logikát…


2023. ápr. 13. 10:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
62%

Hány éve is jártál iskolába? Nem most volt azért, mégis covidkor jött ki a poszttraumás stressz?


Nekem olyan gyerekkorom volt, hogy amíg ki nem jártam a 8. osztályt, nem mertem kimenni az utcára suli után, mert megvertek volna az iskolatársaim. Évekig iskola-ház-maximum udvar játszott nálam.

Szerinted mennyire nyomta rá a bélyeget a későbbi életvitelemre? Nagyon. Nálam is lett nyoma az iskolai terorrnak, mégis vagyok annyira agyilag ép, hogy nem akarok bosszúhadjáratot indítani, mint valami hülye idegbeteg :D


Tedd túl magad rajta, ha egyedül nem sikerül, akkor segítséggel.

Mert ezzel a szövegeléssel vagy szánalmas, és tragikomikus vagy, mintsem komolyan vehető.

2023. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Nem esik mindenkinek szarul a zaklatas. Ha ram irna pl valaki, hogy tudom, hogy te csinaltad azt a szemet dolgot a suliban (nem voltam zaklato, de volt egy csunya dolog, ami soha nem derult ki, hogy en voltam, a lenyeg, hogy miattam veszett ossze ket csaj akik baratnok voltak), pont nem izgatna. Mert mar nem ott tartok. Tiltanam az illetot, aztan maximum elmeselnem a legkozelebbi barati esten ket korty bor kozott, hogy kepzeljetek mar mi tortent, mik vannak.

De egyebkent meg ha vegignezek a volt sulis tarsaimon, azok akik ilyen kis nyomik voltak, akiket bantottak, mind normalis eletet elnek szinte. Van aki kulfoldon csinalt karriert, van aki itthon el normalisan. Nem az o hibajuk, hogy neked semmi nem jott ossze. A pszichologus pedig igen is segit, nyilvan meg kell talalni azt, akivel megvan az osszhang.

2023. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
38%

Ennek egy módja lenne, mármint hogy megtorold az elszenvedett sérelmeket, ha megkeresnéd az egyiket, utánamennél az utcán, és elvernéd mint szódás a lovát.

Az internetes fenyegetéseidnek semmi értelme, mint itt is többen írták, le se szarnák, mert miért is tennék, megadat hergeled fel aminek megint te leszel a szenvedő alanya, ennek pedig semmi értelme.

Az összeverést példának hoztam fel, nem bíztatlak rá, én megtenném de ez az én dolgom, én vagyok érte a felelős, a feszültség így biztosan levezethető, de megvannak a veszélyei is.

2023. ápr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Én voltam az osztályban a leggazdagabb, de rózsadombi gimibe jártam, úgyhogy a többieknek is volt pénz lóvéra... Én voltam az áldozat. Ez lassan 10 éve volt. Nem alszom, mert pont most valamiért felzaklattak ezek a dolgok. Még mindig olyan bicskanyitogató történetek ezek számomra, hogy félelmetes
2023. ápr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

34, na látjátok?

Az ilyen dolgok örökre megmaradnak az emberben.

Nekem emiatt is alakult ki durva szociális fobiam.

És körülöttem senkit nem zaklattak csak engem. 13 év után is visszajön

2023. ápr. 22. 13:44
 36/37 anonim ***** válasza:
Szorongás fóbiák, pánik. Olvasd el ezt a könyvet
2023. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Öröklött sorsba már belekezdtem.. hát nem lettem jobban helyette inkább csak szarul
2023. ápr. 22. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!