Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt még olyanok, akik...

Vannak itt még olyanok, akik úgy gondolják most: sosem szeretnének gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék, mert mentálisan szerintem soha nem leszek elég felkészült hozzá. Sokszor labilis vagyok, egy gyerek nem ezt érdemli. Nagyon becsavarodnék a tudattól, hogy valaki tőlem függ, és nem hiszem, hogy fel tudok nőni a feladathoz.

Én 27/N

Nektek mi az okotok? És hány évesen gondoljátok így?



2023. márc. 24. 21:14
A kérdező szavazást indított:
Szeretnék gyereket
Nem szeretnék gyereket
Már van(nak) gyereke(i)m
68 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem szeretnék. Nincs bennem meg az ösztön, és borúsan látom az emberiség közeli jövőjét. Amúgy is túl sokan vagyunk. Én ezen okokból nem akarok.

38F

2023. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Én nagyon szeretnék, biológiailag azonban rajtam kívüli okokból csak 50% esélyem van rá. Emiatt (is) esik nagyon rosszul, hogy a mai magyar társadalom egy nő értékét gyerekek számában méri. (Emellett teljesen megértem és elfogadom a tudatos gyermekteleneket is. Felelősségteljes döntést hoznak.)
2023. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Én szeretem a gyerekeket, magát a szülőséget tudnám vállalni mert szerintem jó anya lennék, de saját gyereket nem fogok vállalni.

A terhesség és a szülés gondolatától irtózom. Soha nem akarom átélni, hogy bennem nőjön és mozogjon valami, még akkor sem, ha az a saját gyerekem lenne. Na aztán meg ott van a szülés, ami önmagában is egy brutálisan traumatikus, de amilyen élményeket olvasok akár itt, akár különböző cikkekben, hogy hogyan bánnak a nőkkel a szülészeten... hát, minden elismerésem annak, aki mindezek mellett bevállalja. A mentális egészség oldaláról meg ne is beszéljünk, posztpartum depresszióra kb semmi segítséget nem kap az ember.

22N

2023. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Sosem akartam, ez nem változik. 30+ N
2023. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell mindenkinek, fontos, hogy a megérzéseire hallgasson mindenki, és ne a külső elvárások alapján hozzon döntést.
2023. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Engem az tart vissza, ahogy az iskolások ölik egymást. Nonszensz, hogy 2 hét nem telik el a szeptemberből és sorra jönnek az öngyilkosságba kergetett diákokrol a hírek.

Engem is bántalmaztak egész általánosban, meg később is, de eddig nem fajultak el a dolgok.


30N

2023. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Metionin ***** válasza:
91%
Jelen. Sosem akartam, egyszerűen fikarcnyi vágyam sincs rá. 32 vagyok.
2023. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 he84 ***** válasza:
93%
Nekem sincs semmi vágyam gyerekhez. Egyrészt mert a terhességtől és a szüléstől nagyon rettegek, mindig is rettegtem, másrészt egy gyerek nagy felelősség és nem biztos, hogy lenne hozzá mindig elég türelemem. Na meg akkor alig maradna időm másra, illetve sokkal kevesebb, amit szintén nehezen tudnék vállalni. Már kamaszkorom óta így vélem és elmúltam már 30, ez nem fog változni.
2023. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Vagyok. Nem tudom magam elképzelni apaként, a gondolattól is rosszul leszek.

Életre szóló teher, a maradék szabad időmben még gyerekkel is foglalkozni, nulla magánélet, éjjel 3x felkelek a sírásra. Halom pénz az egész. Ahogy nő ez meg az kell majd neki. A puszta gondolattól is megőrülök. Soha soha.

2023. márc. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem akarok gyereket. Egyszerűen nem vágyom rá. A környezetemben szinte mindenki vagy tervezi vagy már babázik.

Fikarcnyit se érdekel a dolog. De hosszútávú kapcsolatot se nagyon tervezek senkivel. Max úgy tudom azt is elképzelni ha külön lakunk.


30/F

2023. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!