Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt még olyanok, akik...

Vannak itt még olyanok, akik úgy gondolják most: sosem szeretnének gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék, mert mentálisan szerintem soha nem leszek elég felkészült hozzá. Sokszor labilis vagyok, egy gyerek nem ezt érdemli. Nagyon becsavarodnék a tudattól, hogy valaki tőlem függ, és nem hiszem, hogy fel tudok nőni a feladathoz.

Én 27/N

Nektek mi az okotok? És hány évesen gondoljátok így?



2023. márc. 24. 21:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem szeretnék. Úgy gondolom amit a facen ès instán látunk, hogy micsoda öröm a gyerek az már nagyon photoshoppolt változata a dolognak. Rengeteg árnyoldala van, amire sokszor akkor jönnek rá az emberek amikor már ott a gyerek. És onnan nincs vissza út, nincs mese, örömködni kell neki hogy ahogyan a társadalom elvárja. Nagyon kevés család meri beismerni, hogy azért nem volt végtelen boldogság a szülés, nem mindig kapják azt a támogatást a párjuktól ebben a megváltozott élethelyzetben amire szükségük van, és hogy a szomszéd Mariska aki rábeszélt, lehet hazudott, vagy nagyon szépen árnyalta az anyaság örömeit..

Én nem hiszek el mindent amit az instán látok, hogy milyen happy minden szülő, sokkal inkább hiszek a szememnek, mikor karikás szemű elhanyagolt anyukákat látok az utcán flangálni slamposan. Én nagyon sajnálom őket. Sosem tudnám megengedni azt a luxust hogy elhanyagoljam a külsőm bárkiért is, ezért sem vállalok gyereket. Lehet önzőnek nevezni, de szerintem ezzel az anyatigrisek is így vannak néha, csak szegények ott sírnak, ahol senki se látja őket. Az apukák… nem ismerek olyat a mai frissen alakult családok közt aki ne kacsintott volna félre, vagy ne ismerné el hogy a felesége igenis szebb és pozitív értelemben másabb volt a gyerek születése előtt.

29N

2023. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
96%

Én sem szeretnék gyereket.

Aszex vagyok, párkapcsolatot sem szeretnék. Mentálisan és fizikailag sem lennék erre elég felkészült.


Egyébként szeretem a gyerekeket és látom, hogy rengeteg olyan ember vállal gyereket, aki nem alkalmas a szülőségre. Hatalmas károkat okoznak a gyerekeknek, elhagyják, bántalmazzák őket. Őrültnek gondolom az emberiség nagy részét.

2023. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem szeretnék, mert nagy mértékben korlátozna. Ha lehet, életem végéig szeretnék utazni, rengeteget tapasztalni, szórakozni, tanulni. Szerintem ez az élet lényege, a szórakozás. Egy gyerekkel ezeket nem lehet, nem mondhatom azt hogy most akkor megyünk Nevadába 2 hétre, mert hogy veszem ki az iskolából? Vagy hogy csinálok munka után bármit, ha tanulni kell vele, hozni-vinni kell edzésről, meg úgy általánosságban időt kell vele tölteni? Csak nyűgnek érezné magát szegény, egy gyereknek pedig szerintem ez az egyik legrosszabb érzés a világon.
2023. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
11%
23: Te érted is vállaltak áldozatot ugyanígy ahogyan leírtad hogy miért nem szeretnél gyereket vállalni. Persze ez még nem azt jelenti, hogy akkor neked is mártírnak kell már lenned.
2023. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
49%
Én nagyon szeretnék legalább egy gyereket
2023. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Inkább a halál mint egy gyerek

Bár pszichés beteg vagyok, úgyhogy ha akarnék sem lehetne

2023. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
21: Ez pontosan így van, tökéletesen leírtad. :)
2023. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
95%

Eleve az emberek csak az ösztön miatt akarnak gyereket…. Semmi másért

Felnek a haláltól, felnek az oregkortol és ebben látják a menekülést…


Nem az ember akar gyereket hanem a biológia belekódolta hogy szaporodni kell… ennyi


Én meg inkább attól félnék hogy betegen születik, beteg lesz, az iskolában bántják, az apja bántja, ha lányom lesz 15 évesen megerőszakolják, elrabolják, meghal.


Bocsi de én nem akarok 50 évesen úgy ölni otthon hogy épp melyik szombat este erőszakoljak meg a lányom…

2023. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
28: Ismerek olyanokat a környezetemben akik csak azért vállaltak gyereket, mert a környezetükben élők családtagok, rokonok, barátok stb. lelki nyomást gyakoroltak rájuk hogy miért nincs még gyerek mert biztosan valami baj van náluk stb.
2023. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!