Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt még olyanok, akik...

Vannak itt még olyanok, akik úgy gondolják most: sosem szeretnének gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék, mert mentálisan szerintem soha nem leszek elég felkészült hozzá. Sokszor labilis vagyok, egy gyerek nem ezt érdemli. Nagyon becsavarodnék a tudattól, hogy valaki tőlem függ, és nem hiszem, hogy fel tudok nőni a feladathoz.

Én 27/N

Nektek mi az okotok? És hány évesen gondoljátok így?



2023. márc. 24. 21:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is ugyanez a véleményem, de mégis lett gyerekem (tervezetten). Most inkább nem mennék bele a részletekbe, de a véleményem nem változott: túl sok lemondás és nagyon nagy felelősség. Van akinek nem való ez, valószínűleg nekem sem. Ehhez mazochistának kell lenni kicsit és baromi szerencsésnek kell lenni, hogy könnyű babát dobjon a gép.

Néhány dologban pozitívan csalódtam magamban, de sokkal intenzívebb a neheze, mint azt el tudtam képzelni.

Természetesen szeretem a gyerekem és minden erőmmel próbálok jó anya lenni, megteszek mindent hogy neki jó legyen, de közben én sorvadok el. Az alapszükségleteimről kell lemondjak folyamatosan hónapok óta minden egyes nap - evés, alvás, fürdés, wc - nem pedig a hobbikról, extrákról. És közben ugye mosolyogva énekelni, hogy nehogy sírjon, mert megelőzni könnyebb mint utólag megnyugtatni. Tudtam, hogy nehéz lesz, de átélni más.

Persze ha valaki lazábban kezeli és nem ébreszt benne bűntudatot minden ami létezik, akkor könnyebben is lehet csinálni. Az anyák kb. mindenért ölik egymást császár nem szülés, tápszer méreg, aki 6 hónapos kor előtt táplál hozzá az őrült akkor is ha az orvos mondta, a TV a Sátán találmánya és vége nincs ezeknek.

2023. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%

Én sem vágyom gyerekre, pedig szeretem őket, néha szoktam is menni ismerősökhöz babalátogatóba.

Azt nem állitom hogy sosem szeretnék, de rettegek a terhességtől a vele járó körülményektől stb. és az első kb. 5-8 évtől, mert amikor már kezd kicsit önálló lenni, utána már picit könnyebb.


27N

2023. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%
Sssssssssohhaaaaaaaaaa
2023. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
26%
13: Oka? Picit több szavakban ha van rá mód. :)
2023. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem szeretnék én sem gyereket, mert amiket hallok/látok, hogy a mai gyerekek milyenek, a szüleik is hozzájuk milyen furák... Inkább nem. (F)
2023. márc. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
94%

Utálom a gyerekeket. Nincs türelmem hozzájuk. Inkább tartok állatokat.


A másik meg; a nő magának szül.

Egy kezemen meg tudom számolni hány olyan családot ismerek, ahol az apa nem lépett le. Akar gyereket, sokszor ő erőlteti rá a nőre, majd lelép, és kinek a nyakán marad a gyerek? Az anyának. Apuci éli világát, feketén dolgozik, nem fizet. Anyuka meg oldja meg 120-160ezres fizuból a gyereknevelést. Én nem tudnám szeretni a gyereket. Azt látnám benne, hogy tönkrement miatta az életem. Egy parazita pénztemető. Gyűlölném. Lehet bántanám is...

Tudom magamról hogy ez lenne, ezért is felesleges bevállalnom. Sok nő feláldozza az életét szingli anyaként, szereti a gyerekét, de nem mindenkiben van meg ez az érzés.

2023. márc. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
24%
Azért a nők gyakrabban lépnek le
2023. márc. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%

Én szeretnèk is meg nem is.Elmèletileg szeretnék gyereket,de ahhoz normàlis élet kellenne.Mivel nem tudok saját lakást/házat venni,és nem àllunk túl jól anyagilag a párommal,inkább nem vállalunkgyereket.

Most 34 éves vagyok,35 évesen meg már amúgy is késő.De ha hirtelen meggazdagodnèk,talàn.

2023. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem szeretnék. Ugyanígy és ugyanazért amiért te.

Plusz a sok átdolgozatlan, és átdolgozhatatlan örökletes meg transzgenerációs sz@rságért se, amit én biztos nem adok tovább senkinek.

2023. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%

1) Sex-repulsed aszexuális vagyok. Annyira rossz élmény a szex, hogy a "cél érdekében" sem lennék képes megtenni.


2)Mint a rokonságban oly' sokan én is neurotikus alkat vagyok, állandó hajlammal a súlyosabb mentális betegségre. Voltam is már "mélyen", többször is. Az, hogy évek óta egészen jó állapotban vagyok, folyamatos odafigyelés eredménye: Az elegendő alvás és idő a kikapcsolódásra/meditációra kulcsfontosságú. Plusz, egy szorongásos evészavar miatt jóval lassabban eszek az átlagnál, erre napi szinten több idő kell, mint másnak.

Ezekre egy kisgyermek érthető módon a legnagyobb jóindulattal se tudna tekintettel lenni. Nekem meg nem lenne kapacitásom megfelelő színvonalon gondoskodni róla, ahogy anyámnak se volt rólam, pedig igyekezett és rengeteget fáradozott.


3) Egyszerűen nem érzek vágyat a gyermekvállalásra.


Hogy azért, mert tudom, hogy az 1) és 2)-es okból amúgy sem tanácsos vállalni, vagy alapból sem vágynék rá, ha minden rendben lenne velem...ezen mostanság is aktívan gondolkozom, erre még nem tudok válaszolni.


23/N

2023. márc. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!