Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki pénzes családba...

Ha valaki pénzes családba született gyerek, az miért lesz olyan komplexusos hogy az iskolában ő legyen a bántalmazó?

Figyelt kérdés

Ugye abban egyetérthetünk hogy iskolai bántalmazó az csak komplexusos gyerekekből lesz, hiszen ha nem lenne valami súlyos bajuk magukkal, akkor nem vezetnék le a feszültséget azzal hogy mást bántanak.


A saját példámból indulok ki, engem is pont pénzes kölykök bántottak.

Nemcsak a szemüvegem meg a “szúnyog lábaim” miatt, hanem azért is mert én csak alsó középosztálybeli voltam(vagy meg annál is szegényebb), egyik szülőm sima létminimumos munkás sajnos…. A másik meg pszichés beteg, volt hogy nem is dolgozott meg csak ivott hetekig…


Többször beszoltak amiért láttak a kínaiból kijönni, cikiztek amiért én még nem voltam külföldön nyaralni, ok meg ugye minden évben…


Na most aki annyira rohadtul szerencsés hogy gazdag családba születik, annak mi oka arra hogy komplexusos legyen?

Hiszen az a legnagyobb ajándék az életben, nem kell gyárban dolgoznod, a szüleid nem frusztráltak a 12 orázás meg a létminimum miatt.

Luxusban élhettek, akkor milyen feszültséget kellett levezetniük?

Sosem értettem.

Mai napig irigylek miden született gazdagot és sosem heverem ki a bántalmazást, 28 évesen is ptsd-m van emiatt és nem értem ebben a logikát…


2023. ápr. 13. 10:42
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Sajnos a kényszeres rágódást nem én irányítom

Eleve egy mártír családba születtem, az anyám húga is arról beszél 46 évesen sokszor egész nap hogy vele mit tettek az iskolában, meg hogy mennyivel jobb ô mint a volt férje új párja… sajnos ilyen elcseszett kényszeresek vagyunk.

A bosszút meg megérdemelnék, ha már akkor sajnos 13 éves kislányként nem tudtam megszólalni sem

2023. ápr. 13. 17:24
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

"Mindegy, valószínűleg sosem fogom megtudni, megerteni hogy miért pont engem szemeltek ki többen egyszerre."


Azért, mert kiszolgáltatott voltál, a zaklatóid meg kis seggdugasz férgek, akik egyedül félős kisnyuszikák, falkában viszont "hú, de erős" csávók/csajok...


Kérdező, minek a bosszú? Meglátásom szerint önvéldelemre szükség van, bosszúra viszont nem. A kettő közel se ugyanaz.

2023. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Erre vissza tudnék kérdezni hogy miért én voltam kiszolgáltatott? Volt 36 gyerek az osztályban.

Ráadásul még más osztályokból is bántottak

Sőt amikor bekerültem gimibe, 18-19 éves végzős diákok is… de csak engem. Ez számomra már ezoteria kategória.

Ha meg megvedem magam és nekik megyek azzal meg elismertem volna hogy bánt amit mondanak…


A bosszú szerintem a legjobb dolog lenne ha lenne rá lehetőségem

Még belegondolni is rossz hogy úgy fogunk meghalni hogy nem bosszultam meg es büntetlenül marad minden

2023. ápr. 15. 18:03
 14/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudatában vagy, hogy a bosszú vajon mire volna jó számodra, meg egyáltalán? Ki tudnád fejteni? Tudomásul veszem véleményed annak ellenére, hogy nem értek egyet veled ebben.


Egyébként úgyfogalmazol, szerinted ezoteria kategória. Én úgy vélem, inkább pszichológia. Azt te tudhatod, mi a háttered, mi történet veled. Mi komentelők nem látjuk a múltadat.

2023. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem bosszúra, hanem inkább megtorlásra lenne szükség, illetve lett volna ott, és akkor mikor lehetőséged lett volna rá.
2023. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg megvedem magam és nekik megyek azzal meg elismertem volna hogy bánt amit mondanak…"


Miért, a bosszúállással nem ugyanezt fejezed ki?

2023. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

16

De igen, csak mostmár felnőtt nő vagyok és van aduász a kezemben, tudok úgy fogalmazni ami rendkívül sértő

Amikor 12 évesen az osztály “menői” egyszerre rohogtek rajtam meg követtek hazáig és csúfoltak közben akkor mit csináljak?

Volt hogy próbáltam visszaszólni, de csak még jobban rohogtek…


14, arra volna jó, hogy egyrészt kielégítő hatása lenne, másrészt megérdemelnek… ha valami szart csinálsz, azt vissza kell kapnod, nem?


Arról nem is beszélve hogy rengeteg tanulmány van arról hogy az iskolai bántalmazottak örök lelki nyomorékok maradnak

2023. ápr. 15. 19:16
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyerekesen viselkedsz felnőtt létedre.


Szerinted mást nem terrorizáltak a diáktársai? Más életére nem hatott ki később? Dehogynem. Olvass inkább önfejlesztő könyveket, vagy járj terápiára, mintsem ilyen idióta, gyerekes bosszúhadjáraton törd a fejed.


Ne ragadj le agyilag egy 12 éves szintjére.

2023. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
75%

"arra volna jó, hogy egyrészt kielégítő hatása lenne, másrészt megérdemelnek… ha valami szart csinálsz, azt vissza kell kapnod, nem?"


Ha neked kielégítő hatású a bosszúvágyad, akkor még egy kisiskolás gyermek szintjén áll az érzelmi intelligenciád, meglátásom szerint. Ne haragudj meg a meglátásomért.


Ehelyett taktikus önvédelmi megoldások a célravezetőek. Én azért alkalmazok önvédelmet (a képességeim függvényében), hogy fékezhessem, lehetőleg leállíthassam a támadót / támadást.


Nem, nem kell visszakapni senkinek semmit. Helyzettől függ, mely változatok képezhetik az optimális cselekvések tárházát.


Számomra lényegtelen, hogy valaki megérdelmi-e, hogy bosszút állnak-e rajta. Én a börtönöket is átszervezném, ha rajtam múlana, és élhetőbb elzárást kiviteleznék a bűnözők számára, segítő, pszichológiai környezetben.


Az elégtétel nem fejleszti se az elégtételt alkalmazót, se az elszenvedőt, márpedig a tudati fejlődést vélem elsőrangúnak.


Engem bántalmaztak már eleget, nem ritkán súlyosszinten is, mégse haragszom senkire.


Legfeljebb taktikusan megpróbálom megvédeni magam. Mérges lehetsz, ne fojtsd magadba sokáig, csak lehetőleg akkor és úgy mérgelődj, amikor és ahol nem zavarsz evvel olyanokat, akik nem érintettek a helyzetben. Én így szoktam mérgelődni pár percig, és kész. Haragudni meg minek.


Én sajnálom az EQ-zombikat. Fejlesztésre szorulnak, erőteljesen,

nem pedig bosszú elszenvedésére.

2023. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy bántottak, rosszul estek (finoman szólva) a veled tett dolgok, de nem az a megoldás, hogy felnőtt fejjel (!) lesüllyedsz a szintjükre és ott ragadsz. Most robbant a felgyülemlett, fel nem dolgozott trauma, probléma, amiken minél hamarabb dolgoznod kellene. Nem kioktatásként mondom, hanem a saját, és környezeted érdekében. Ezzel a hozzáállással könnyű lejjebb és lejjebb csúszni, amiből pedig csak még nehezebb lesz felállni.
2023. ápr. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!