Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki pénzes családba...

Ha valaki pénzes családba született gyerek, az miért lesz olyan komplexusos hogy az iskolában ő legyen a bántalmazó?

Figyelt kérdés

Ugye abban egyetérthetünk hogy iskolai bántalmazó az csak komplexusos gyerekekből lesz, hiszen ha nem lenne valami súlyos bajuk magukkal, akkor nem vezetnék le a feszültséget azzal hogy mást bántanak.


A saját példámból indulok ki, engem is pont pénzes kölykök bántottak.

Nemcsak a szemüvegem meg a “szúnyog lábaim” miatt, hanem azért is mert én csak alsó középosztálybeli voltam(vagy meg annál is szegényebb), egyik szülőm sima létminimumos munkás sajnos…. A másik meg pszichés beteg, volt hogy nem is dolgozott meg csak ivott hetekig…


Többször beszoltak amiért láttak a kínaiból kijönni, cikiztek amiért én még nem voltam külföldön nyaralni, ok meg ugye minden évben…


Na most aki annyira rohadtul szerencsés hogy gazdag családba születik, annak mi oka arra hogy komplexusos legyen?

Hiszen az a legnagyobb ajándék az életben, nem kell gyárban dolgoznod, a szüleid nem frusztráltak a 12 orázás meg a létminimum miatt.

Luxusban élhettek, akkor milyen feszültséget kellett levezetniük?

Sosem értettem.

Mai napig irigylek miden született gazdagot és sosem heverem ki a bántalmazást, 28 évesen is ptsd-m van emiatt és nem értem ebben a logikát…


2023. ápr. 13. 10:42
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez csak a filmekben függ anyagi helyzettől. Nálunk volt szegény családból jövő bántalmazó, és volt gazdag családból értelmes. Nevelésen múlik, nem pénzen.
2023. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont a csóró prolik gyerekei, vagy a még csóróbb cigányok voltak a bántalmazók...
2023. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak komplexus miatt ilyenek, ez is egy sztereotipia. Ez egy szimpla oszton, hogy kimutasd, hogy te vagy a legerosebb, kulonben nem te leszel az. Van aki ezt szimplan elvezi es nem kell tobbet belelatni. Nekik pl ez ad egy kozossegi erzest, hogy mason rohognek es valojaban az emberek tobbsegenek vannak ilyen gondolatai, csak van aki ki is mondja, mutatja, van aki meg nem meri es megtartja magaban. (Es persze van, aki merne, de nem erdekli a dolog annyira, hogy mondjon barmit.)
2023. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Mind gyerekkoromban, mind felnőttként kerültem már olyan helyzetbe, hogy jó anyagi körülmények között élő bántalmazott, testileg, verbálisan is.


Ugyanakkor az ellenkezője is létezik, vagyis egy gazdagabb egy normális értékrendű, végtelenül kedves ember legyen.


Szerintem nem mondható ki, hogy a gazdagok nagyobb arányban bántanak másokat, hiába tapasztaltam már meg én is.

2023. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt gazdag osztálytársam, nálunk az volt bántalmazó, aki lusta volt tanulni.
2023. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sem attól függ kinek mennyi pénze van otthon..CSAK hogy milyen a gyerek..nálunk is volt gazdag/szegény aki ilyen volt…ezt a komplexus szót meg én már úgy utálom. Mindenkiben van és mégis mindenki “bennem aztán nincs” főleg ebben a túl érzékeny világban ami most van..már kb idegesítő…ha kék ruha van rajta azért komplexusos ha zöld akkor meg azért.
2023. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Egyrészt fél tőle a felnőtt, a tanár, így otthon is azt kapja, hogy ő az istencsászár, akinek mindent lehet. Így sajna "jó", hogy megteszi.
2023. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
59%

mindkét eset is előfordulhat, és magában hordozza a választást


A bántalmazók általában a gyengéket szúrják ki, megérzik, hogy ....

a bántalmazott eldöntheti, hogy felveszi a kesztyűt és erős edzett lesz és kiál a bántalmazottal szemben magáért akár segitséggel, vagy behúzza a farkát és elsompolyog-- beteg lesz egy életre a másiktól és mindig újjal fog mutogatni, hogy ..

2023. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Hat valami oka csak van, ha összefognak valaki ellen és a legkisebb hülyeségbe is belekötnek vele kapcsolatban…


Mivel életre szóló traumát okozott, sőt most hogy rossz a mentális állapotom még küldtem is pár zaklató üzenetet az egyiknek szeretném megérte ennek a logikáját


Magamból kiindulva ha engem zavar valaki, az mindig belőlem fakad és valamilyen komplexusból. Nem dobálózom ezzel a szóval, én ezt tudom magamról


Meg azt is meg lehet figyelni hogy aki magabiztos és rendben van magával az nyugodt és nem lehet felidegesíteni, aki meg insecure az meg egyből ordít, káromkodik, személyeskedik….

Azért ez elég általános pszichológia szerintem.

Mindegy, valószínűleg sosem fogom megtudni, megerteni hogy miért pont engem szemeltek ki többen egyszerre.

2023. ápr. 13. 17:13
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

A magabiztos embereket is fel lehet idegesiteni, a karomkodas az inkabb kornyezetfuggo. Bar a tobbseg karomkodik, ha nagyon ideges, meg diplomas irodista korokben is.

Szerintem a ne magadbol indulj ki is eleg alap dolog lenne egyebkent. Nem biztos, hogy zavartad oket egyaltalan, a gaz emberek nem zavarnak senkit, szimplan viccesek. De tok feleslegesen ragodsz ezen, azzal kellene foglalkoznod, ami most van, es a sajat dolgaidra gondolnod. Azoknak az embereknek mar reg eszebe se jutsz, ha zaklatod oket, max azt ered el, hogy megint rohognek egy jot rajtad aztan tiltanak.

2023. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!