Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
 281/444 anonim ***** válasza:
80%

Hát pedig néha tényleg ez van.

Kérdéssel és válasszal is.

Például egy szoptatós kérdést azért töröltek, mert felnőttekről volt szó benne. Ázsiában létezik ilyen.

Szex nincs benne, de úgy érezték, hogy kényes téma... DURR!

Volt kérdés - nincs kérdés.

Válasznál meg már nem is számolom, hány ilyen volt.

2023. jan. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 282/444 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha helyén volt a kérdés pl gyerekvállalás-nevelés vagy npi dolgok kategóriában ott elvileg maradnia kellett volna.
2023. jan. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 283/444 anonim ***** válasza:
66%

Na igen.

A helyén volt.

Erre van egy jó mondás:

- miben különbözik az elmélet és a gyakorlat?

- hát... elméletben semmiben. De gyakorlatban?!

2023. jan. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 284/444 anonim ***** válasza:
0%
Az elmélet az elmélet, a gyakorlatban meg illik amennyire lehet próbálni igazodni a szabályokhoz ha már meg vannak hozva.
2023. jan. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 285/444 anonim ***** válasza:
79%

A sima, beszólás nélküli javításokat általában nem szokták törölni.

Ha meg azért van ez, mert nem jelenti senki, akkor mégsem zavarja olyan nagyon az embereket. :D

2023. jan. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 286/444 anonim ***** válasza:
0%
Vagy csak amellett, hogy nem offolnak, nem szeretnek spiclit játszani.
2023. jan. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 287/444 anonim ***** válasza:
85%
Már megint úgy csinálsz, mintha belelátnál a mások fejébe. :D
2023. jan. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 288/444 anonim ***** válasza:
0%
Már megint.... kezdjük ott, hogy a " Vagy " feltételes módba teszi, mint sejtést, nem az én szokásom többes számban kijelenteni dolgokat, és úgy alapvetően "tudni", hogy más mit gondol....
2023. jan. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 289/444 anonim ***** válasza:
79%

Más emberek is érveltek a helyesírás fontossága mellett, nem csak én.

Ezt onnan tudom, hogy érkeztek olyan válaszok is, amik velem azonos véleményen voltak, de nem én írtam őket. :D

De mindegy is, felőlem lehet a tiéd az utolsó szó, ha annyira ragaszkodsz hozzá.

Egy internetes oldal elég messze áll a valóságtól, én pedig szerencsére a való életben olyan társaságokhoz tartozom, akiknek megvan a véleményük arról, ha valaki még az általános iskolás tananyagot sem tudja. :)

2023. jan. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 290/444 anonim ***** válasza:
6%

Ugyanannyian kb akik meg megpróbálták elmagyarázni, hogy mi a gond az önjelölt " nyelvtantanítással " de ezt értelmezni nem sikerült, ahogy elején megjegyeztem csak output vagy input az nincs számodra.


Még szerencse, hogy messze áll, mert a valóságban ha ezt csinálnád, hogy embereknek folyamatosan javítgatod akár beszéd közben, hogy mindent jól mondanak-e szerintem úgy a második-harmadik alkalommal küldenének el melegebb éghajlatra, és mellé jogosan.

Amúgy meg ha megvan ez az " elit " társaság nem is értem, hogy mégis miként alacsonyodsz le az internet fertővel és elírásokkal teli mocsarába. :( ( Nem mintha nem lett volna meg eddig az egoista felhang ebben az én megmutatom, hogy gy kell helyesen írni, látjátok én jobb vagyok )


De akkor köszöntem az utolsó szó jogát. :)

2023. jan. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!