Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
 261/444 anonim ***** válasza:
12%
Az már nem az én dolgom, szimplán csak mivel ennél a kérdésnél téma volt ez, hogy mik a reakciók az iylesmire, direkt ezért írtam azt is oda, hogy reggel 8 órakor 0 %-ra volt pontozva, mert úgy érzem így hogy belinkeltem ide, kapni fog hamarosan felpontozásokat, az meg már nem a valóságot fogja mutatni.
2023. jan. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/444 anonim ***** válasza:
17%
Arról nem beszélve, hogy a " gáz helyesírása " ellenére valami csoda folytán kapott értelmes válaszokat is, amik nem ezzel foglalkoztak.
2023. jan. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/444 anonim ***** válasza:
80%

#259.

A belinkelt kérdezőnek még nem volt extrém módon érthetetlen és rossz a helyesírása, de mégis zavart több embert is.

Egyébként meg az ott kommentelő "nyelvtannáci" nem javította ki a hibákat, hanem ő tényleg csak beszólt. Van különbség a két dolog között.

2023. jan. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/444 anonim ***** válasza:
0%
Zavart több embert is? Nálam valahogy csak az az egy van, ott, de azért poén, hogy 8-kor még 0-n állt fél órával később gyors fel is tolták, gondolom innen. :)
2023. jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/444 anonim ***** válasza:
80%

Ha egy valaki megjegyzést tesz a helyesírásra, néhány másik személy meg egyetért vele, akkor bizony több embert is zavartak a hibák.

Az pedig teljesen mindegy, hogy kik gondolták még így, mert mindenkinek a véleménye pont ugyanannyit ér.

2023. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/444 anonim ***** válasza:
0%
Nem a semmiért jegyeztem meg itt is, hogy 8-kor még 0-n állt mert tisztában voltam vele, hogy amint innen átmennek oda fel lesz pontozva. De majd ha még látok ilyet és nem felejtem el inkább kimentem a linkjét és esetleg egy 24 óra múlva megmutatom itt, hogy akkor reális képet lássunk a dologról, bár valszeg utána ott is kapna innen pár pozitívat.
2023. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/444 anonim ***** válasza:
80%

Legközelebb olyat keress, ahol nem csak egy beszólás van, hanem ki van javítva a hiba.

Az majd nem lesz lepontozva.

Itt is van egy példa:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..

2023. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/444 anonim ***** válasza:
0%
Nem keresgetek direktbe, annyira nem érdekel a dolog, hogy ezzel töltsem az időmet, csak írtam, hogy majd ha véletlen látok, akkor kimentem a linket aztán majd 24 óra elteltével ha úgy van bemásolom, hogy tiszta eredmény legyen.
2023. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/444 anonim ***** válasza:
17%
Bár hozzá kell tenni, hogy alapvetően az első pár szavazat dönti el a dolgot, mivel utána a elgtöbben simán arra szavaznak amin áll a válasz mivel ha ellentétesen szavaznak arra nem kapnak pontot.
2023. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/444 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell keresned.

Viszont más dolog a beszólás, meg más dolog a hiba korrigálása. Az általam belinkelt javítás körülbelül két napja történt, mégis majdnem mindenki felfelé pontozta.

2023. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!