Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/444 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen kérdéssel az a baj, bár én mg nem is láttam, hogy simán mehettek innen úgymond célzottan az emberek szavazni. Itt is van fix 6 ember, aki lepontoz minket akik nem a nyelvtannáciskodás oldalán állunk pl.


Az viszont sokkal reálisabb képet festett, hogy 24 független kérdést néztem meg, és ezen 24 kérdésben 7-ben volt nyelvtani hiba, viszont ezen hétből egy esetben sem állt neki senki javítgatni.


Azt állítod, hogy a többséget zavarja. Akkor miként lehetséges, hogy ebből a 7 kérdésből legalább 4-nél nem kezdődött a javítgatás, hisz ennyi kéne az általad jelezett többséghez arányaiban.


Aha támasztottál főként te, vagyis " támasztottál ". Mert azt, hogy mégis miért nincs helye nem csak én de egy másik tag is magyarázta, ő jobban az emberi oldalára koncentrálva a dolognak. Érdekes az valahogy nem igazán érdekelt.


Ez a konkrét kérdés sem véletlen úgy van megfogalmazva ahogy. " Miért érez ellenállhatatlan késztetést " Na végül is erre aztán tényleg nem jött konkrét válasz, hogy miért nem képesek egyesek kibírni, hogy ha hibát láttak és nekik annyira nem tetszik akkor hopp menjenek a kövi kérdéshez....

2023. jan. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/444 anonim ***** válasza:
80%

Mivel nincs ide belinkelve a kérdés, ezért az itteni válaszolók sem fogják nagyobb eséllyel megtalálni, mint bárki más.

Azt meg már többen is megindokoltuk, hogy miért tartjuk fontosnak a helyesírást, tehát ez a kérdés meg lett válaszolva.

2023. jan. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/444 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig ez a királyi többes, mindegy ugorjunk tovább. Szóval akkor kényszeres a dolog, ennek van tudományos neve is OCD vagyis kényszerbetegség.

Lehet egyfajta enyhe formája még, mindenesetre akkor simán fennállhat, hisz ezek szerint a tényeken kényelmesen átsiklasz, de mert te valamit elgondolsz, akkor az úgy van.... Milyen szép világ lenne ugye ha minden így menne, hogy ha úgy gondolom akkor úgy van. A szabályokat kéne betartani, pl, hogy az off-olás az nem engedélyezett, és itt nem a gondolom-nem gondolom dönti el, hogy mi az off, hanem off minden ami nem a kérdésre a válasz.


De tudom nálad a kérdéshez tartozik a logikád szerint valahogy így:

"Csokit vagy vaniliát szereted jobban?


Vanília hosszú í!!!"


Ez a saját gondolatod szerint válasz a kérdésre, és nem off-olás....

2023. jan. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/444 anonim ***** válasza:
5%
Amúgy az meg totál mellékes, bár totál nem zavar, de le merném fogadni, hogy a 92%-os amivel te írsz a másik három 75%-os profil meg szintén a tied, olyan egy időpontban adják le mindig a szavazatukat : :D
2023. jan. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/444 anonim ***** válasza:
85%

Kenyszerbetegséget meg egyéb mentális betegségeket nem lehet az interneten diagnosztizálni, még szakembernek sem.


"A szabályokat kéne betartani"

Igen, ez így van. Például be kellene tartani a magyar helyesírás szabályait.

2023. jan. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/444 anonim ***** válasza:
77%

#234.

Ennyi erővel én is "diagnosztizálhatnék" nálad paranoiát. Ráadásul az én profilom az egyik 75%-os, mert a negyedik szinten vagyok ezen az oldalon. Úgyhogy ezt benézted.

2023. jan. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/444 anonim ***** válasza:
0%

Akkor adott a lehetőség, miért érzel rá ellenállhatatlan kényszert, mi akadályoz meg abban hogy simán ne foglalkozz vele?


Elsősorban az oldal szabályait kell betartani, míg ezen az oldalon vagy.... Vagy azt írják a szabályzatba, hogy ezentúl minden mondatot kisbetűvel kell kezdened, akkor az a szabály, mikor regisztráltál elfogadtad. Mivel az, hogy ne off-olj egy kérdésben benn van a szabályzatban, így az az elsődleges....

De ott a elhetőséged, jelenteni, hogy nem jó, vagy privátban megírni a kérdezőnek, na ez miért nem felel így meg, miért is kell nyilvánosan kiírni?


Ja mert " tanulhat " más is, erre is hiába írtuk, hogy aki nem tanulta meg eddig vagy éppen csak elütött valamit az nem azért fog ezentúl szótárral kelni és feküdni mert te itt beszóltál neki.

2023. jan. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/444 anonim ***** válasza:
0%
Írtam, hogy az totál mellékes, szimplán érdekességként jegyeztem meg, igazából le lehet pontozni, nem nagyon tudják megmozdítani a százalékomat, egyik legrégebbi tag vagyok az oldalon.
2023. jan. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/444 anonim ***** válasza:
80%

"Akkor adott a lehetőség, miért érzel rá ellenállhatatlan kényszert, mi akadályoz meg abban hogy simán ne foglalkozz vele?"

Már hárman is érveltünk a helyesírás fontossága mellett. Az nem a mi hibánk, ha még mindig nem értetted meg, hogy ez miért fontos.

Ez a kérdés pedig továbbra sem csak erről az egy internetes felületről szólt.

2023. jan. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/444 anonim ***** válasza:
0%
De még mindig úgy gondolod, az hogy érveltél rá, az felülírja a szabályzatot.... Szóval az köztünk a diferencia, hogy azt én megértem miért fontos, de egyúttal az oldal szabályzatát is igyekszem betartani.
2023. jan. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!