Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/444 anonim ***** válasza:
82%

#177.

A helyesírás az interneten is ugyanúgy számít, mint mindenhol máshol, mert az alap igényesség része.

Egy szöveg nem csak a tartalomból áll, hanem része az adott írásnak például a stílus, a szöveg szerkezete és a helyesírás is.

Egyébként meg rajtam kívül írt ide még két másik személy is, akik ugyanígy gondolják ezt.

2023. jan. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/444 anonim ***** válasza:
82%

Aki itt a helyesírás ellen szól, az anarchista.

Vannak páran, és nekik aztán magyarázhatsz... öntörvényűek.

2023. jan. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/444 anonim ***** válasza:
4%
Még mindig ott tartunk, hogy a kérdéses nyelvtannáciknak számít annyira, hogy nem bírják elviselni, hogy ne kössenek bele. Az egész kérdést ez a jelenség hozta létre, hogy képtelenek arra, hogy vagy a kérdésre feleljenek vagy simán " lapozzanak tovább ".
2023. jan. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/444 anonim ***** válasza:
82%

Elég sok ember van, aki kijavítja a helyesírási hibákat és azok sincsenek kevesen, akik válasz nélkül tovább görgetnek, ha igénytelenül odahányt, kijavítatlan szöveggel találkoznak. Nem véletlenül van ez így.

Egyébként meg mi ennél a kérdésnél pont arra válaszoltunk, hogy miért szereti "néhány" ember kijavítani a helyesírási hibákat. Ti viszont a saját logikátok szerint már csak offoltok, mert nem az volt a kérdés, hogy "Mi a véleményed a helyesírási hibák korrigálásáról?".

2023. jan. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/444 anonim ***** válasza:
4%

Szerencsére nincsenek annyira sokan, és a többség az normálisan a feltett kérdésre válaszol.... Mert nem tudom, hogy hányszor kell elírni, az oldal arra van hogy a feltett kérdésre válaszoljunk, nem pedig, hogy kiéljük a bennünk rejlő nyelvtantanárt.


Egyébként meg ugyanúgy a kérdéskörbe tartozik, hisz még igazából mindig ugyanott tartunk, hogy valami csoda folytán afelett az apróság felett el van nézve, hogy a javítgatásnak semmi, de semmi köze a témakörhöz akkor offolásnak számít, erre vonatkozólag ott is az oldal szabályzata, hogy az offolás kerülendő.


Ellenben a másik oldalról csak az megy, hogy önkényesen ki kell javítani mert az helyes.... legalábbis aszerint aki írja, de bármi alátámasztás még nem érkezett, akár a szabályzatból vagy bárhonnan, hogy legyenek szívesek akik akarják javítgassák már a hibákat.

2023. jan. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/444 anonim ***** válasza:
74%

Szerencsére a többséget zavarja a rossz helyesírás és elég sokan vannak azok az emberek, akik ki is javítják a hibákat.

Egy adott szöveghez pedig hozzátartozik annak a helyesírása is, azt meg már alátámasztottuk többször is, hogy miért. Az pedig már nem a mi bajunk, ha egyes helyesen írni nem tudó félanalfabétáknak ez nem tetszik.

2023. jan. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/444 anonim ***** válasza:
25%

Hol van az a többség?

Pont ez az, hogy nincs semmi alátámasztva, alátámasztva akkor lenne, ha megmutatnád az oldal szabályzatában azt a részt ami kifejezetten kéri, hogy javítgassák már ki, és véletlen se a jelentés opciót használják ami pont azért van ott, hogy lehessen ezt jelenteni és ne kelljen nyelvtannáciskodó kommentekkel offolni.

Komolyan mondom a kedvedért mindjárt bemásolok random 10 kérdést legalább 20 válasszal, aztán meglesheted, hogy van-e a kommentek között nyelvtannáciskodás, de ha kell a kedvedért direkt olyan lesz amiben van valami hiba....

2023. jan. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/444 anonim ***** válasza:
15%

Jobbat találtam ki, emberek kategória jelenleg az első oldalon látható 24 kérdését néztem meg, kizárólag a kérdésre és a kérdező kommentjeire figyelve a hibák tekintetében. 7 kérdésnél fedeztem fel hibát viszont egyetlen nyelvtannácis kommentet sem találtam.

Akkor mégsem zavart itt olyan sok embert? Statisztikailag a " sok " esetében legalább a 7 helyesírási hibás kérdés esetében 4-nél kellett volna lennie javítgatós kommentnek....


De ezt a játékot bármelyik kategóriában el lehet játszani szerintem, és mindketten ugyanazt látjuk.

2023. jan. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/444 anonim ***** válasza:
82%

Attól még, hogy a többség nem fárad a félanalfabéták írásának a javításával, a legtöbb embert továbbra is zavarja a rossz helyesírás, méghozzá jogosan. Nagyon sokan egyszerűen el sem olvassák az ilyen kérdéseket.

Pont nemrég találtam egy olyan kérdést, ami alatt valaki kijavította a "-ban, -ben" toldalékok hibás használatát, az emberek pedig 90% fölé pontozták a csúnya, gonosz nyelvtannácit. Talán azért, mert a többség egyetértett vele.

2023. jan. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/444 BringaManó ***** válasza:
11%

"a legtöbb embert továbbra is zavarja a rossz helyesírás"


szajkózhatod, semmit sem ér, nincs semmi alapja.

és még ha egy felmérés igazolná is, hogy van mögöttetek egy "csendes többség" (bár egyelőre ennek SEMMI jele), az sem jelentené, hogy nyilvánosan be kell szólogatni. az még csak azt jelentené, hogy érdemes volna valamit kezdeni a zavaró jelenség ellen, valamely megfelelő módon – és egyáltalán nem biztos az, hogy erre a nyilvános beszlogatás a megfelelő mód (én például azt gondolom, hogy nem, de egész biztos vagyok benne, hogy azoknak egy jelentős része is így gondolja, akiket valamennyire zavar, de nem adják jelét a kérdések alatt).


"méghozzá jogosan."


na, jól megaszontad... ha zavarja, akkor zavarja – mi tud ezen "jogos" lenni? :-D


"nem ízlik a spenót, méghozzá jogosan" – ugyanis nem finom.

"zavar, ha valaki farmerban van, méghozzá jogosan" – ugyanis én azt ki nem állhatom.

"zavar, ha valaki sejpít, méghozzá jogosan" – mert hát micsoda dolog az, miért nem tesz ellene valamit?


"Nagyon sokan egyszerűen el sem olvassák az ilyen kérdéseket."


És ez most hogy jön ide?

Nektek is így kéne tenni, és egy csomó időt, fáradságot, megspórolnátok magatoknak is, a kérdezőnek is, a válaszadóknak is, az olvasóknak is...

Nem tűnt fel, hogy "a többséget zavarja" a nyilvános helyesírási beszólogatás (méghozzá jogosan)?...


"Pont nemrég találtam egy olyan kérdést, ami alatt valaki kijavította a "-ban, -ben" toldalékok hibás használatát, az emberek pedig 90% fölé pontozták a csúnya, gonosz nyelvtannácit. Talán azért, mert a többség egyetértett vele."


Remek, ez már nem is helyesírási téma, hanem valami más, hiszen ez a jelenség nemcsak az írást érinti, hanem a beszédet is. Ez már nyelvművelés, ami más tészta.

Kíváncsi lennék, hogy ez a konkrét "javítás" hogy szólt... Erős a gyanúm, hogy az illető (mármint a "nyelvtannáci") úgy adta elő, mintha hibás lenne "hol?" kérdésre a -ban/ben helyett -ba/be-t használni (hiszen te is "hibás használat"-ra utaltál), pedig ez nem egy általános elv, csak bizonyos választékosabb, mondhatni írott stílusra igaz ("irodalmi magyar"), a természetes, hétköznapi beszédre egyáltalán nem. Márpedig egy itteni eszmecsere stílusa sokszor közelebb van egy beszélgetéshez, mint egy irodalomórai fogalmazáshoz...

Tehát ha odaát azt írta a beszólogató illető, hogy neki nem tetszik a ba/be, szebb lenne a ban/ben, akkor oké, de ha hibásnak titulálta, helytelennek titulálta, vagy kategorikusan kijelentette, hogy nem úgy kell, akkor tévedettt szegény.


Üdv,

D. Q. (d. l. M.)

2023. jan. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!