Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/444 anonim ***** válasza:
83%

A nyelv szabályos használata akkor is az adott szöveghez tartozik, ha te ezt nem így gondolod.

A további kötekedésed pedig már nem érdekel. Leírhatta az álláspontját mindenki, mást hozzáfűzni már nem lehet ehhez a témához. Szép napot.

2023. jan. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/444 anonim ***** válasza:
4%

Egy nyelvtandolgozatnál oda tartozik de itt nem. Én tudtam mutatni az oldal szabályzatából részletet, hogy minden ami a kérdéshez nem tartozik az OFF-olás.

Ezzel szemben bármiféle logika nélkül jön csak ez, hogy mert oda tartozik és pont. Ha már állítok valamit akkor szokás azt alátámasztani is. Ott a labda, hol van az, hogy a szabályzatban hogy a nyelvtanjavítgatási OFF-olás engedélyezett?

2023. jan. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/444 anonim ***** válasza:
0%

"akkor is az adott szöveghez tartozik, ha te ezt nem így gondolod."


Azért tartozik oda mert Te meg így gondolod. Amúgy ennyi erővel most én is kötekedhetnék, a Te itt mint személyes névmás nagy T-vel kezdődik. :D :D

2023. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/444 BringaManó ***** válasza:
73%

"a Te itt mint személyes névmás nagy T-vel kezdődik"


:-o Mi van??? Vicc volt?...

2023. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/444 BringaManó ***** válasza:
0%

#171: "A nyelv szabályos használata akkor is az adott szöveghez tartozik, ha te ezt nem így gondolod."


"A nyelv szabályos használata":

Ha jól figyeltem, alapvetően a helyesírásról beszélünk. Az pedig nem a nyelv része, a helyesírási szabályok nem a nyelv szabályai.


"akkor is az adott szöveghez tartozik, ha te ezt nem így gondolod"


Egy szöveg helyesírása a szöveghez tartozik. Azonban ha valaki kérdez valamit egy ilyen közösségi oldalon, akkor a kérdés helyesírása (beleértve a hibákat) általában nem olyan része a kérdésnek, amelyre ildomos volna nyilvánosan válaszolni: ennek értelme/haszna sem sok van, a kérdezőt bántod(!) vele, az olvasók szempontjából pedig felesleges, zavaró tartalommal szennyezed az adott kérdés alatti válaszkupacot. Ezért hát az ilyen megjegyzések, beszólások, kötekedések (javításnak, észrevételnek nem nevezném) nem kívánatosak, kerülendők, károsak.

És ez akkor is így van, ha te ezt nem így gondolod. :->


"A további kötekedésed pedig már nem érdekel. Leírhatta az álláspontját mindenki, mást hozzáfűzni már nem lehet ehhez a témához. Szép napot."


Végre itt van, aki megmondja, hogy meddig, és ne tovább! Jaj de jó, köszönjük! – Viccnek jó volt...

2023. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/444 anonim ***** válasza:
14%

[link]


Kicsi-nagy is ok, de én is csak poénból lestem utána mert a nagy rémlett.


Amúgy hiába írod úgy sem fogod meggyőzni róla, hisz eldöntötte, a kérdéshez tartozik. Miért? Mert ő úgy gondolja.

2023. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/444 anonim ***** válasza:
82%

Nem azért tartozik a helyesírás is a kérdéshez, mert azt én úgy gondolom, hanem azért, mert a helyesírási hibák akár a szöveg teljes jelentését is megváltoztathatják. De ez már nagyon sokszor le lett írva, nem tudom, hogy mit nem lehet ezen megérteni.

A helyesírási szabályok pedig a nyelv részei, pont ugyanúgy, mint például a szókincs. Ha idegen nyelvet tanul valaki, pont ezért kell az adott nyelv helyesírásával is foglalkoznia.

Az pedig nem bántás, ha valaki például annyit megjegyez, hogy "A helyesírás szót ly-vel kell írni és nem j-vel.". Egy ilyen megjegyzés a többséget egyáltalán nem zavarja, ellentétben az olvashatatlan szövegekkel.

A "te" névmást meg nem kötelező nagy kezdőbetűvel írni. Akkor kell kijavítani a más munkáját, ha ti jobban értetek az adott dologhoz, mint az illető. Úgyhogy ez most nem jött össze.

2023. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/444 anonim ***** válasza:
4%
Nem azért, de itt csak 2-3 nyelvtan náci kardoskodik majdnem 200 válasszon át? Mert kb minden kérdés alatt vannak hibás kommentek, de valahogy egyetlen egy sincs soha szóvá téve más válaszolók által, márpedig 18 oldalnyi "minden vessző számít!!!! erkölcsi kötelességünk kijavítani idegenek helyesírási hibáit!" - ozás után valahogy azt hinné az ember, hogy gyakrabban látni titeket a vadonban.
2023. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/444 anonim ***** válasza:
4%

177: Azt a logikát még mindig nem sikerült összerakni, hogy ha totál többféleképp érthető akkor mégis mit akarsz rajta kijavítani? találomra kiválasztod az egyik " megfejtést " és büszkén beírod, hogy na ez így helyes?


Helyesírási szabályoknak is megvan a helye, pontosabban a prioritás. De ez is el lett magyarázva, hogy netes környezetben vannak fontosabb dolgok, itt nem dolgozatot vagy hivatalos elvelet ír az ember, információt akar közölni, és ha az információt mindenki más megérti, csak páran nem bírják megállni a késztetést hogy ne kössenek bele mert nem helyesírási szótárazta ki minden szavát az nem az ő gondja....

2023. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/444 anonim ***** válasza:
5%
178: Hatan vannak, szinte mindig ugyanaz a hat pontoz. :D Ha jól vettem észre egy viszont ír, a másik oldalról meg rajtam kívül talán 2 másik embert olvastam.
2023. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!