Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szólnál, ha megtudnád a...

Mit szólnál, ha megtudnád a csajról, akivel alakul valami, hogy eleinte csak érdekből akart jóban lenni veled? El kéne ezt mondanom neki még mielőtt mástól tudja meg?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akivel az elmúlt hetekben alakul valami közöttünk, randizgatunk, de nem szeretném ezt elkiabálni. Szóval mi augusztus végén ismertük meg egymást gólyatáborban. Én azt megelőzőleg pár ismerőstől azt a tanácsot kaptam többek között, hogy érdemes jóban lenni valaki hökössel. Akikről a tábor alatt tudtam, hogy benne van a HÖK-ben, ő volt a legkevésbé ellenszenves. Amúgy eléggé gáznak érzem magam emiatt, de eredetileg csak ez motiválta azt, hogy én akarjak vele egy érdekhaveri kapcsolatot, és ez kitartott szeptember első egy-két hetéig, szóval ez a kapcsolat köztünk a részemről nagyjából három hétig csak "érdekek" által volt motiválva. Nem tudom hogyan, ez eddig egyáltalán nem volt jellemző rám. Viszont időközben eléggé megkedveltem, meg máshogy alakult a dolog, már tényleg szó sincs erről. Csak az a nagy harci helyzet, hogy én ezt az "érdekből barátkozok" dolgot egy esti kocsmázáskor, ittasan kikotyogtam valakinek(amikor még csak annyi volt a szándék, hogy kell egy "érdekhaver"), és ezt a beszélgetést hallotta egy csaj, aki akar tőle valamit, ráadásul régebb óta ismerik egymást, barátok úgymond. Ez a lány egyszer beszélgetett velem négyszemközt, nagyon "kedvesen", hogy szálljak le a srácról, ami nála azt takarja, hogy szinte szakítsak meg minden kapcsolatot, vagy különben ő "talán" el fogja mondani, amit tőlem hallott azon az estén, gondoljam át jövő péntekig.

Most én nagyon kellemetlenül érzem magam emiatt, fogalmam sincs mit kellene tennem. Időt visszaforgatni már nem tudom. Nyilván nem szeretnék kapcsolatot megszakítani, viszont tartok tőle, hogy a lány szava hitelesebb forrás, több éve ismerik egymást, engem meg nyár vége óta ismer... Na meg én nem tudok hazudni, ha rákérdez tuti látszana, hogy kamu, hogy én soha senkinek nem mondtam ilyet. Plusz nem is érzem gerinces dolognak a hazugságot.

Mit gondoltok, jobb lenne, ha tőlem tudná meg, hogy egészen mások voltak az eredeti szándékaim? Milyen reakcióra számítsak? Egyáltalán hogy mondjam ezt el?

Ti hogy reagálnátok egy ilyen helyzetben?


2022. okt. 12. 00:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni, mint hogy elmondod, mert mindenképpen meg fogja tudni. Ha előbb nem, akkor jövő pénteken a “jóakarójától”

Egyértelmű, hogy a te tálalásod lenne számodra a kedvezőbb.

Essél túl rajta, minél hamarabb, mert nem biztos, hogy a csaj vár péntekig!

2022. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy el fogom mondani neki, csak nem tudom mikor és hogyan. Holnap órák után találkozunk leghamarabb személyesen, ezt pedig gondolom nem üzenetben kellene megírni. Illetve ha már elmondom, akkor azt is el kellene mondanom, hogy azért mondom el, mert valaki hallotta tőlem? Rosszabbul jövök ki, ha utólag tudja meg mástól, hogy ez volt a vallomás oka, nem?
2022. okt. 12. 12:46
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#12

Ha azt mondod, hogy azért mondod el, mert a Bözsi meghallotta, az sokkal rosszabb, mert abban benne van, hogyha nem halotta volna meg, akkor nem mondanád el.

Szerintem erről nem kell beszélned. Nem is kell tudnod róla, hogy a Bözsi meghallotta, mert a csaj tuti, hogy nem úgy fogja elővezetni, hogy megzsaroltam XY-t, hanem csak annyit fog mondani, hogy meghallottam amit beszélgetnek és ezt és ezt mondták.

Tehát nem kell, hogy hazudj, csak ne beszélj róla!

De szar ügy, nem irigyellek!

Majd írd meg, hogy mit mondtál és mi történt!


(A “Bözsivel” meg számolj, mert hullaszerelmes a pasidba, csak nincs esélye és ott fog aládtenni, ahol csak lehet!)

2022. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Összefutottam ma vele és elmondtam neki....
2022. okt. 12. 19:39
 15/20 anonim ***** válasza:

#14

ÉÉÉÉÉS??????

Hogy volt? Mit mondtál és ő mit mondott? És most mi van?


Nem igaz, hogy így kell kihúzkodni belőled a szót!

2022. okt. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy amúgy hallotta ő is a beszélgetést akkor, csak nem tulajdonított különösebb jelentőséget, mert amit mondtam az szerinte egyáltalán nem egyezett azzal, ahogyan viselkedtem vele. Meg rákérdezett, hogy miért mondtam ezt el neki, mert ő annyira nem érzi fontosnak, hogy az ismeretség eleji első benyomás-szándék mi volt, ha már régen nem arról van szó. Szóval tud a "fenyegetésről" is.

De nem harakszik, a helyzet változatlan köztünk. :)

2022. okt. 13. 13:37
 17/20 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintetek mire számítsak attól a csajtól, ha megtudja a hírt, hogy nincs mit elmondania?
2022. okt. 14. 00:52
 18/20 anonim ***** válasza:

#17

Semmi jóra!

Mindig légy résen és ha elmélyül a kapcsolatotok, akkor szép csendben, ügyesen, láthatatlanul mard el mellőle!

2022. okt. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Semmi jóra alatt mire gondoljak például?


Hogy érted, hogy marjam el mellőle? Nem vagyok az a típus, aki amúgy tud manipulálni fű alatt, észrevétlenül. Meg nyíltan sem szeretek megtiltani dolgokat másoknak. Viszont abban reménykedem, hogy ez az áskalódás elég nagy turn off lesz náluk a barátságban. Másoktól hallottam, hogy csajszi már évek óta szerelmes, csak hát nagyon viszonzatlanul.

2022. okt. 14. 01:04
 20/20 anonim ***** válasza:

#19


Hogy mire gondolj, azt azért nem tudom, mert előre a fene sem tudja, hogy milyen helyzetek jönnek, amit ellenedre fog fordítani.

Manipulálás részedről?

Hát én nem is tudom!

Szerintem egy bizonyos időt megélt párkapcsolatban már nem megtiltás, hanem természetes igény, hogy a barátunk ne haverkodjon olyannal, aki utál minket és már indításkor is el akart zsarolással marni, mert szerelmes a barátunkba. Nem egészséges dolgok ezek a kapcsolatra nézve.

Tehát nem megtiltod, hanem megkéred, hogy csak olyan helyre menjetek, olyan társasággal legyetek, ahol ez a tyúk nincs jelen, mert idegesít a jelenléte ezért elrontja az egész programot. És ebben semmi hazugság nincs.

2022. okt. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!