Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nárcisztikus emberek tisztáb...

A nárcisztikus emberek tisztában vannak azzal, hogy mit tesznek a másik emberrel, aki kötődik hozzájuk?

Figyelt kérdés
Régebben azt gondoltam, hogy igazából ők ezt az egészet máshogy látják, másként élik meg a ragaszkodást,a kapcsolatot a másik emberrel, de mostanában elgondolkoztam hogy lehet tudatos az egész,és direkt terrorizálják akit tudnak. Szerintetek?
2022. jún. 21. 13:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Nárcisztikus vagyok, tisztában vagyok vele.
2022. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%
A személyiségzavar lényege, hogy nem tudatos (szerintem), tehát ezek mechanizmusok és nem tudatosan működnek. Önismeret kell hogy a saját viselkedésére rálásson (és ennek tükrében mások, eltérő viselkedésére is)
2022. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha tudná és úgy is ezt tenné, akkor nem nárcisztikus lenne, hanem szadista.
2022. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
vagyis ha van egy nárcisztikus ember,aki nagyon kötődik hozzám, akkor igazából csak rosszul fejezi ki,illetve éli meg az érzelmeit? és szenvedni fog ha elhagyom,nem beszélek vele többet?
2022. jún. 21. 14:14
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Nem fejezi ki rosszul, hanem nincsenek neki. A narci nem beteg, mert ő nem szenved a személyiségzavarától, hanem a környezete. Te leszel beteg.

Nem fog szenvedni, ha elhagyod, mert nincsenek igaz érzései, csak manipulál, es kapcsolat elejétől csalva vagy. A lenyeg, hogy megfogjon es utana meg csúfolkodjon, megalázzon, megcsaljon.

Azonban nem mindenki nárci, aki szimplán bunkó...

2022. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

4-re:

Aki kötődik hozzád, az eleve nem lehet nárcisztikus.

Most ez egy divatszó, mindenkire rásütik a földszintes intelligenciával bíró önjelölt pszichológusok.

2022. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Vannak érzelmei, csak a kötődésminta meg a kapcsolatról való képe hibás.

Az egy másik súlyos pszichés betegség, amelyben az embernek nincsenek érzelmei.

Egyébként manapság népszerűségét tekintve elsőszámú, divat-diagnózis laikusok körében a "nárcisztikus személyiségzavar" amit bárki nem szimpatikusra "rá lehet aggatni".

2022. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy nem szokásom terrorizálni a másikat. Számomra a nárcizmus nem ezt jelenti. Csak szóltam, hogy nem arra értettem a nárcizmusomat, ami a kérdésben van. De, azt tudom magamról, hogy önző vagyok, és nem viszonyulok az emberekhez empatikusan.


#1 voltam.

2022. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%
Ha megnézed Ady Léda-verseit, ott szembesülhetsz vele, mit jelent ez az egész ambivalencia - költői szemmel leírva és mit jelent szakítás után.
2022. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, utana meg minden a te hibád lesz, ha megcsal, az is, es mindent tagadni fog. Ha elkapod megmondja, hogy bosszúból csinalta, es amúgyse látod amit látsz. Mindig rólad szól, ha összevesztek, a te elmebajodról, akiről meg akar majd győzni mindenkit, diszkreditál mindenhol. A titkos kapcsolatát szereti a szemed elé hozni, hogy annyira előtted történjen, hogy ne is hidd, hogy igaz. “A nő a haverem, kollegám, testvérem “ . Ha rájössz , hogy megcsal, átvág, akkor képzelődsz, de ha latja, hogy fáj neked, az extra öröm es “táplálékforrás”, egótuning.

Szerinte neki “joga van” jólérezni magát címen másokat meglopni, megcsalni, átverni és amúgy is megérdemelted!

Ha szidod es bosszankodsz miatta az neki egy öröm, tehat szereti a negatív figyelmet is. Másokat elfordít tőled, lejárat, hogy neked ne higyjenek, flörtöl a rokonaiddal, baratnőiddel es mindezt csak bekepzeled. Sose vagytok csak ketten a kapcsolatban. Mindig vannak várakozóban levő “ erőforrások” vagy egy másik nárcival szervezkedik, es élvezik mások megtiprását.....

Nem bánja amit tett. Mert ő az áldozat szerinte, es a végcél az áldozat teljes tönkretétele , kiforgatása, mert úgy érzi, erre feljogosult.

Van belátása és tudja mit tesz, es ahányszor visszanyalja magat hozzad, annyiszor rosszabbodik a helyzet mert azt hiszi, hogy gyenge vagy es veled barmit meg lehet tenni, es te mindent elnéztél, azáltal , hogy visszavetted . A kibékülés azt jelenti, hogy a beteg játékait tovabb űzheti veled.

A szakítasnal tartani kell a bosszújától, lejárat mindenki szemében, kirúgat a munkából sokan fognak elfordulni tőled, de ez az ára es ha hisznek neki, ez van..

Nagyon bosszúálló nem felejt évek múlva sem....

2022. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!