Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nárcisztikus emberek tisztáb...

A nárcisztikus emberek tisztában vannak azzal, hogy mit tesznek a másik emberrel, aki kötődik hozzájuk?

Figyelt kérdés
Régebben azt gondoltam, hogy igazából ők ezt az egészet máshogy látják, másként élik meg a ragaszkodást,a kapcsolatot a másik emberrel, de mostanában elgondolkoztam hogy lehet tudatos az egész,és direkt terrorizálják akit tudnak. Szerintetek?
2022. jún. 21. 13:46
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
10-es, igen az én emberem pont olyan amilyennek leírtad. Nem akarok divatszavakkal dobálózni, de ez egy nagyon hosszú folyamat volt nálam, egy évig a hálójában tartott, mire elkezdtem gyanakodni, hogy valami nagyon nincs rendben. Előtte viszonylag kiegyensúlyozott voltam, voltak céljaim, kapcsolatunk alatt odáig jutottam hogy majdnem öngyilkos lettem, és alíg volt erőm élni, tenni a hétköznapi dolgaim, anorexiás lettem, mert persze neki soha nem lehettem elég vékony. Egy év után olvastam ennek a témának kifejezetten utána, és egyszerűen minden ráillik, amit a nárcisztikusokról írnak. Többször meg akartam szakítani a kapcsolatot, de mindig vissza könyörögte magát, utána folytatta a sárba tiprásom. Pár hónapja nem beszélek vele,minden nap ír és hívogat,de nem reagálok. Csak eszembe jutott h lehet ő is szenved, de ha tovább kellene vele folytatnom inkább megölném magam úgy érzem,mert egyszerűen nem élet az a börtön amiben tartott.
2022. jún. 21. 14:43
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor hagy el, ha teljesen tönkretett es nem vagy kihívás, vagy talált egy jobb csicset, akit lehet jól kavarni, kihasználni

Sose lép be őszinte érzésekkel egy kapcsolatba es csak azokhoz fér hozzá, akik eleve rossz lelki állapotban vannak nem tudnak nemet mondani stb

2022. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Aki valódi nárcival van, az maga a tüzes pokolban van. Egy véget nem érő fájdalomban, testi lelki kínban, stresszben , megalázásban, hazugságok hálójában. És élvezi, hogy leépít agyilag, ha mondod ne tedd mert fáj, csak olaj a tűzre. Nem tanácsos a kibékülés , mert csak egy új szintlépés lesz a pokol még mélyebb bugyrába, egyre pofatlanabb lesz!
2022. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: tiltsd le a közösségi médiában is és a telefonszámát is blokkold a telefonodon, szerintem. Hívogatni se tudjon.
2022. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A narci személyiségzavart nem ajanlom empatikusan megközelíteni mert keserves ára lesz , ha magadból indulsz ki
2022. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
31%

Én inkább fordítva kérdezem: azok a faszagyú fotelpszichológusok, akik ezt a jelzőt mindenkire rásütik, akire ráfüggtek, de az nem nyalja a seggük, tisztában vannak azzal, hogy ha le vannak szarva egy kapcsolatban, akkor nem kell tovább pitizni?


Mert nekem úgy tűnik, hogy csak másra mutogatsz te is, mint egy darab szar, ahelyett, hogy állítanál magadon és nem olyanokkal lennél, akik egyszerűen nem kíváncsiak rád úgy, ahogy szeretnéd.

2022. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

16: pont hogy én akarom már majdnem egy éve megszakítani vele a kapcsolatot, de mindent elkövetett, hogy megsajnáljam, illetve hónapok óta napi 20-30 nem fogadott hívásom van. Én tavaly szeptemberben megmondtam neki hogy vége, amikor rájöttem a milyen a természete, és hogy ennek nincs olyan jövője, mint amit én szeretnék. De persze nem engedi el a kis játék szerét könnyedén :( nem akartam letiltani, mert én úgy hiszem felnőtt értelmes embereknek nem lenne ilyesmire szüksége, de azt hiszem az esetében kivételt kell tennem.


gondolom te nem vagy vele tisztában, milyen egy ilyen ember hálójába kerülni, stílusod jól mutatja gondolkodásod egyszerűségét.

2022. jún. 21. 15:10
 18/28 Shaddark ***** válasza:
91%

Igen, tisztában vannak vele.

Nekik ez olyan mint egy normális embernek a sakk.

Csak érzelmekkel bábuk helyett. És kb. annyira szeretik a célpontot mint te az autódat. Ami a semminél több érzelem, de nem az empátia, a célponttal való együtt érzés az alapja, hanem a tulajdon személytelen szeretete.


- Amúgy meg "fotel pszichológia" meg minden másra.

Ha valaki a párkapcsolat alatt szép lassan azt tapasztalja, hogy "elfogytak" a barátai, nincs már közösségi hálója, a régi családjával se a régi már a kapcsolat, nincs körülötte senki csak a másikra támaszkodhat, akkor biztos lehet benne hogy egy nárcisztikussal hozta össze a rossz sorsa.

Persze feltéve hogy nem költöztek másik országba időközben, mert az is okozhat ilyesmit :)

2022. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
71%

18

Én csak azt nem értem, hogy aki nárcizni meg mutogatni tud, annak miért nincs annyi agya, hogy ne foglalkozzon egy ilyen emberrel? Senki sem fog megvédeni magadtól

2022. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha írni tud, ha hívni tud naponta 20-30x, az a baj, a játszmában annyival vagy benne, hogy nem tiltod le...

Erre igazából nem nagyon tudok mit mondani, csak értetlenül állok a dolog előtt.

Szolgáltatónak is lehet megmondani hogy - bár ők nem adhatják ki a számot - van valaki aki zaklat és lehet hogy feljelentés nélkül is blokkolhatják azt az egyetlen bizonyos számot, illetve a mai okostelefonok többsége is tudja blokkolni.

Másik megoldás: egy hívás alkalmával felveszed: "Még egy hívás tőled és feljelentelek" mondat kíséretében lerakod. Próbálkozása esetén pedig megteszed a feljelentést.

2022. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!