Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor fog a huszonéves koroszt...

Mikor fog a huszonéves korosztály végre leszokni a nagy önmegvalósításról?

Figyelt kérdés

Ezt tapasztalom a kortársaim körében. Sosem tetszett különösebben ez a fogalom, viszont, a tényeket egybevetve, már elegem van belőle, hogy egyre több influencer hangoztatja.

27 éves vagyok, s a fiatalabb huszonévesek körében is ezt látom. Mindig a saját dolgaikkal törődnek, másokra tojnak. A lányokat a párkeresés sem érdekli már. Nos, önmagában ezzel nem is lenne bajom, megértem az egyéni döntéseket, de egyre többen ilyenek.

Alig vannak már közösségek, ha léteznek is, sosem teljes a létszám.

Nem szeretném, ha az "utánpótló" generáció is ilyen lenne, hanem egymást kellene segíteni. Sokan már gimnáziumban elkezdik a versengést, vagyis a másik tiprása lévén jutnak előre...

Én is törődöm magammal, de mással is. Nem vagyok antiszociális típus.


Normális válaszokat kérek, s nem szidást, hogy miért gondolom így.


2021. nov. 10. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
97%
De annak meg, hogy van-e párod vagy sem mi köze az önmegvalósításhoz és a másokkal való foglalkozáshoz? Párod akkor lesz, ha kiegyensúlyozott, magabiztos, normális gondolkodású ember leszel, nem akkor ha mindenki másnak a kedvében próbálsz járni és kullogsz a csorda után.
2021. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén nem értem, hogy mi a problémád, pláne, hogy ez egy elég szubjektív dolog. Mindenkinek egy élete van, azt igenis élje úgy, ahogy ő szeretné és ossza be úgy, ahogy ő szeretné. Amíg nem árt vele másnak, egy rossz szavad nem lehet rá. Mindenkinek másból állnak a prioritásai.


Nálam az önmegvalósítás a munkámból, a hobbijaimból, a tanulásból az utazásaimból és a szeretteimmel való időtöltésből áll, utóbbihoz kapcsolódóan tervezek családot alapítani a párommal. Valahogy nálam sose ütötte a szociális élet és a felsorolt például egymást, sőt, épp ellenkezőleg, ezek által tettem szert a legjobb barátaim nagy részére.


A párkeresés kapcsán pedig magamból kiindulva sose kerestem párt, mert úgy voltam vele, hogy előbb-utóbb úgyis szembejön egy olyan srác, akivel megéri párkapcsolatban lenni és így is lett. Nem kívánhatnék nála jobbat, de tegyük hozzá, hogy igenis van olyan, amikor valakinek nincs ideje arra, hogy érdemi kapcsolatot tartson fenn. Egy barátnőm sebésznek tanul és mellette versenyszerűen vív és nincs ideje párkapcsolatra és jól az arcodba nevetne, ha azt mondanád neki, hogy lenne ideje, ha szeretné.


Egyetem mellett nekem se volt párkapcsolatom részben mert nem találkoztam olyannal, akivel el tudtam volna képzelni, másrészt mert nem lett volna rá annyi időm, mint szerettem volna. A tanulás mellett egy budapesti múzeumban dolgoztam, ahova csak azért kerültem be, mert jól beszéltem nyelveket és az egyik magasabb beosztású vezető emlékezett rám, mert gyerekként sokszor jártam oda különböző táborokban. Amikor pedig három éve kijöttem külföldre, kaptam tőlük egy jó ajánlólevelet, így viszonylag hamar találtam állást.


Az, ha valakinek nehéz a társkeresés, illetve a barátkozás alapvetően magánprobléma, de tagadhatatlanul vannak általános tendenciák. Én magamon azt vettem észre, hogy egyre könnyebben alakítok ki mély barátságokat, ugyanis egyre több helyre járok el, egyre több lehetőségem van hasonló érdeklődésű emberekkel találkozni. Jelenleg is nálam lakik egy barátnőm, akit kidobott a barátja, de nem szeretne visszamenni Dél-Koreába.


Te vagy az egyetlen biztos pont az életedben, ezért igenis te vagy az elsődleges, utána jön a család, a barátok, szeretett ismerősök és csapattársak és lehetne sorolni. Egy szerető család, pár, barát pont arra fog ösztönözni, hogy elérd a céljaidat, nem arra, hogy csendben tűrd, ahogy mások törtetnek előre. Hogy mást ne mondjak, a párommal mindketten művészi pályán vagyunk és egymásnak vagyunk a motivációi és nem egyszer mi hoztuk össze a másikat egy fontos szakemberrel.

26/N

2021. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:

21: Mivel sokan nem akarnak párt, ezt veszem észre. Jelenleg is tudom, hogy mik a céljaim, s nem hanyagolom el őket. Nem is szeretnék már más emberek kedvében járni.

22: Gimnáziumban lenéztek, mivel a jó tanulmányi eredményeim ellenére nem voltam menő, s anyagilag sem volt irigylésre méltó az életem. Azóta már más. Kiközösítettek, mozgásom is merev (igaz, edzek, építem az izmokat, a tánc nem ment annyira akkor). S utána nyilván az volt a célom, hogy elfogadjanak. Amikor ezt tapasztaltam, magabiztosabb lettem.

Való igaz, hogy nem kellene a tömeget követnem.

Élem az életemet, viszont valakivel szeretném megosztani. Ismerkedek néha, de ha nem keresem, akkor nem is fognak megtaláni a lányok. A barátkozás könnyen megy nekem.

Örülök, hogy jól alakul az életed.

Meg is valósítom a célomat.

2021. nov. 10. 16:41
 24/61 anonim ***** válasza:
96%
Szal az a baj h nincs bnod? 🤔 Es szerinted azert mert mindenki onmegvalosit?
2021. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
94%

#23

Egy párkapcsolat fantasztikus dolog, de nem fogja megoldani a problémáidat. Ha szingliként problémád van egy bizonyos dologgal, akkor ez a probléma párkapcsolatban is meglesz, az egyedüli, amire megoldást jelent, az a szingliség.

26/N

2021. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:

#23


21-es vagyok. Ez, még mindig nem az önmegvalósítás hibája. Jelenleg az emberek zárkózottabbak, mint régen. De ez nem azért van, mert mindenki a politikusi karrierjét építi. Persze, van egy réteg, aki annyira bele van fásulva, hogy semmi másal nem foglalkozik, de ez a kisebb százalék. A nagy része ismerkedik, csak nehezebben, mint régen.

2021. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

25-ös, ezt sokan mondták már, de nem így van. Az embernek szüksége van párra. Kettőn áll a vásár. Úgy problémám nincsen.

26-os, valóban zárkózottabbak az emberek. Mástól is hallom, hogy nehéz a párválasztás, attól is, aki jobban áll, mint én.

2021. nov. 10. 16:53
 28/61 anonim ***** válasza:
95%

A párkeresős példával nem értek egyet. Most ha minden időm a társkereséssel töltöm, akkor azzal mivel teszek hozzá bármilyen közösséghez? Pont a saját boldogságomra és életemre fókuszolok ott is, mégha közelebb is akarok kerülni egy konkrét emberhez közben. Ez is egyfajta önmegvalósítás. Vagy ha távolabb megyünk, és egyből a családalapításról és a gyerekvállalásról beszélünk, ami mondjuk jó az adott nemzetállamnak, attól még ez is az önmegvalósítás része. Sokan a szülőlétben bontakoznak ki és ez ad az életüknek értelmet.


Nekem speciel sosem volt probléma segítséget kérni az egyetemen, mindig ott voltunk egymásnak. Szerintem itt szimplán neked van csak problémád az emberi kapcsolatok kialakításával (nem vagy ezzel egyedül persze) és ezt vetíted rá az egész társadalomra.

2021. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
100%

#27

Pedig így van, magam körül így láttam. Egy pár segíthet leküzdeni bizonyos akadályokat, de nem jelenti azt, hogy a puszta léte is elég ahhoz, hogy az adott probléma eltűnjön.


Másrészt miért az önmegvalósítást okolod (láthatóan)? Ez alapvetően egy pozitív dolog, nem jelent automatikusan önzőséget vagy rosszindulatot, sőt.

26/N

2021. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:

Mivel sok helyen ezt mondják, s azt nyomatják, hogy lehet boldog lenni pár nélkül is.

28-as, nincs bajom az emberi kapcsolatokkal. Barátaim sem lennének akkor. Pedig vannak.

Akik bántó hajlamúak, azok hidegen hagynak. (S a bántónak sosincs igaza, s másokat is érintett a bántás. Marha jó érzés volt, amikor gimiben az egyik lány a menőkkel ment el, engem meg ott hagyott.) Mások segítettek az egyetemen, viszont akkor nem, mivel a jó fejek nem tanultam tovább mesterképzésen.

2021. nov. 10. 17:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!