Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor fog a huszonéves koroszt...

Mikor fog a huszonéves korosztály végre leszokni a nagy önmegvalósításról?

Figyelt kérdés

Ezt tapasztalom a kortársaim körében. Sosem tetszett különösebben ez a fogalom, viszont, a tényeket egybevetve, már elegem van belőle, hogy egyre több influencer hangoztatja.

27 éves vagyok, s a fiatalabb huszonévesek körében is ezt látom. Mindig a saját dolgaikkal törődnek, másokra tojnak. A lányokat a párkeresés sem érdekli már. Nos, önmagában ezzel nem is lenne bajom, megértem az egyéni döntéseket, de egyre többen ilyenek.

Alig vannak már közösségek, ha léteznek is, sosem teljes a létszám.

Nem szeretném, ha az "utánpótló" generáció is ilyen lenne, hanem egymást kellene segíteni. Sokan már gimnáziumban elkezdik a versengést, vagyis a másik tiprása lévén jutnak előre...

Én is törődöm magammal, de mással is. Nem vagyok antiszociális típus.


Normális válaszokat kérek, s nem szidást, hogy miért gondolom így.


2021. nov. 10. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Önmagammal rendben vagyok s sok célom van, be is osztom az életemet, hogy legyen rájuk időm. Viszont emberekre is kell.
2021. nov. 10. 15:48
 12/61 anonim ***** válasza:
96%

Ha tényleg így gondolod, akkor mutass példát, mert a szavak senkit nem fognak meggyőzni.


Egyébként ez is az önmegvalósítás egy formája, de ez nem baj :)

2021. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:

Egy élmény, ami zavart: nem voltam benn egyetemen egy órán, s nem adták oda a jegyzetet, mondván, hogy ez nem publikus. Itt a nagy összefogás (irónia). Szerencsére nem azt a tételt húztam.

Nekem is vannak céljaim: készen legyen a határidős esszékkel, legyen biztos állásom, s ehhez még tanulok is, jó rajzoló lehessek, s sokat sportoljak.

S nem csupán én vagyok, aki nehezen talál párt.

2021. nov. 10. 15:52
 14/61 anonim ***** válasza:
95%

A párkeresés a mai világ nagy problémája, szerintem. Régen szerintem csak azért nem volt probléma, mert a női önrendelkezés előtt kb. mindenki megházasodott, ha akart, ha nem, ahhoz, akit a család kinézett, jó esetben szerelemből, de kb. társadalmi elvárás volt a házasság, és egyedül nehéz volt egy nőnek boldogulni, továbbá a férfiaktól is elvárták az utódot. Most már nincsenek ennyire erős társadalmi kötöttségek, az ember nem foglalkozik a szomszédjával (max kisebb vidéki helyen), kitágult maga a társadalom is. Aztán a szocializmusban a legtöbben nem tanul(hat)tak, így 20 évesen már téma volt a házasság, gyerek, mert nagyjából addigra mindenki elvégezte a szakmájába illő képzést, és onnantól nem volt hova tovább képezni magukat az embereknek. Nyilván akkor is volt mérnök, orvos, akiknél ez kitolódhatott, de a nagy többség azért szakmunkás volt, az érettségi gimnáziumban is nagy dolognak számított, szóval nem volt akkora önmegvalósítási lehetőség. A gyerekektől is kevesebb volt az elvárás, meg az emberektől is később, lassabb volt az élet. Aztán, most meg ott tartunk, hogy a technológiának köszönhetően gyakorlatilag akár 0-24-ben lehetne dolgozni, mindenkinek van is gépe, telefonja, a munkahelyek ezt ki is használják, távolságok is rövidültek. 24 éves vagyok, nekem kellett először 50 óra közösségi szolgálatot végeznem az érettségihez, amit múzeumban töltöttem, és ott mesélte nekem az egyik nő, hogy amikor ő érettségizett, kijöttek közvetítőktől az iskolájába az embereknek ajánlatot tenni, hogy hová is kellene mennie érettségi után dolgozni, és egyesek már akkor szerződést is kötöttek. Lehet, hogy ez nem volt bevett szokás, de volt ilyen, manapság meg ki nemsz*rja le az érettségit? Az emberek egyetemre mennek, képezik magukat össze-vissza, akár teljesen független területeken is, mert nem tudnak boldogulni, vagy nem olyan megélhetésért, amit szeretnének, minden tömegáru lett, tömegképzés, az ember is csak egy a tömegből, hát persze, hogy mindenki "önmegvalósítást" akar, egy olyan egyéni egzisztenciát, amivel nem is elsődlegesen büszke lehet, de eléri azt, hogy biztonságosan fenntartsa magát, sőt, továbbmegyek, szeretne minőségi dolgokat magának, jó utazásokat, amik drágák, és nem a tömegben akar elveszni és nyomorogni. Ma is persze vannak szakmák, de azért a vízszerelőnek meg építkezési munkásnak többnyire nem a gyenge izomzatú lányok fognak menni, férfiaknál meg talán idősebb családtagjai, az öregek példája lebeg előttük, amiért nem választják a fizikai szakmákat, hogy pl. tönkrement a térde, sérve lett, meghúzta, stb. ... (de én nő vagyok és nem éltek már kicsi koromban a nagyszüleim, de ismerőseimtől hallottam ilyeneket, szóval ezt csak feltételezem) - sokan mondják, hogy a mai fiatalok lusták, és azért, de ezt egyáltalán nem így gondolom, egy egyetemhez is sok akaraterő és kitartás kell, hogy az ember elvégezze. Én is most 24 évesen hamarosan diplomázom, de szerintem idővel szeretnék mást tanulni, mert nem biztos, hogy a szakmámban jól fogok tudni elhelyezkedni, mivel nincsenek extra kapcsolataim, sem pénzem, sem olyan hatalmas koponyám, mint ami az igazán jó helyekhez kellene a szakmámban, sajnos. Lehet, hogy csak én vagyok kiábrándult, és ez majd megváltozik, de nagyon sokan vannak, akik befejeznek egy szakot, ha már elkezdték, és utána elkezdenek egy másikat, sőt, egyre több ismerősöm párhuzamosan végez képzéseket. Így meg aztán leértékelődik a társkeresés, az embereknek magukra sincs elég idejük, nemhogy egy másik emberre.


Igazából, a törődést, segítést, nem tudom hogyan értelmezed. Egyetemen belül mémekből is ismert a gyakori jegyzetkérés, katalógusos felírás, bulik. A közösségeknek sajnos betett a covid, de szerintem mindig is általában kisebb baráti társaságok voltak a tartósak. Ha a társadalmi felelősségvállalást érted az egymás segítésén, mint pl. menhelyi, öregotthoni, stb. besegítést, hát, ilyesmit csak az végez, akinek ez nagyon szívügye, de ez mindig is így volt.

2021. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
96%
Kik nem adták oda? Mondjuk egy 15 fős csoportból senki? Mert az valószínű, nem önzés, hanem valamiért konkrétan próbálnak kiközösíteni. És igen, ez irónikus, mert mutatja, hogy a csoportérdek is tud rosszindulatú lenni, nem csak az egyéni.
2021. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
95%
14-es vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy az ember amikor "keresi önmagát", nehezebben tud párt találni is, hiszen önmagával sincs tisztában. Kell az önbizalom ahhoz, hogy az ember képes legyen más felé őszintén nyitni, szerintem. Az élményedet csak most olvastam, mindig is volt olyan, hogy valaki kényes a jegyzetére, tovább kell keresni :D De ilyen 20 éve is, mindig is volt, általános iskolában is, hogy valaki féltékeny a radírjára, stb. :D Ne ezekből indulj ki :)
2021. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:

Valóban rossz a csoportérdek, de nem mindegyik olyan. Lehet, hogy nem is kellett volna írnom ezt a közösség dolgot, csupán példának hoztam fel.

Az illető mondta, hogy nincs hátsó szándéka, de ledöbbentett.

14-es, egyetértek veled.

Valóban nem vagyunk lusták, s sok sikert az egyetemhez! Nekem sincs kapcsolatom, de nem is szeretnék protekciót. Becsületesen érettségiztem, végeztem el az egyetemet stb.

Jelenleg doktorin tanulok, de jövőre projektmenedszeri képzést is elvégzek. Ott kamatoztatni tudom a kreativitásomat és a nyelvtudásomat.

Legnagyobb gondom a párválasztás. Nincs idejük ismerkedni a lányoknak, mondják. Idő arra van, amire az embere szeretné. Én már elfogadtam, hogy 30 éves korom előtt nem fogok tudni megnősülni... De ze nem jelzi, hogy nem vagyok megbékélve önmagammal.

2021. nov. 10. 16:11
 18/61 A kérdező kommentje:

14-es, most láttam, amit azóta írtál.

Ezeket megértem, viszont sajnos mindig ilyenekbe bonyolódom bele. Akkor mindig is voltak ilyen kitolások, hogy nem segítenek mások. Iskolában egy kesztyűmet lopták el, azóta sem lett meg.

Én kb 1 éven át kerestem önmagam. Tavaly végeztem egyetemen, s kitörő lelkesedéssel vágtam neki az álláskeresésnek. Azonnal doktorira kellett volna mennem... S az egy dolog, hogy a CV-det nem olvassák el, s lám, ki is derült, mivel olyan miatt utasítottak el, amely benne volt... a végén. Nem hiányzik az álláskeresés.

2021. nov. 10. 16:14
 19/61 anonim ***** válasza:
83%

De, arról szól az élet hogy TE boldog legyél. Hogy elérd a céljaid. Egy egészséges, boldog ember a közösség számára is a legnagyobb érték. Hiszen ha megtalálom mi érdekel és magas szinten kitanulom, "önző karrieristaként" a szakmai tudásommal hozzájárulok a közösség építéséhez. És ha a testi és pszichés egészségem megengedi, ezt sokáig tudom csinálni.

Ellenben ha "falkaöntudattal" és mások elvárásainak kereszttüzében élek és nem az "ÉN"-re helyezem a hangsúlyt, egy boldogtalan ember leszek.

Valósítsuk csak meg magunkat, egészséges, boldog emberként vagyunk a legértékesebbek magunk és mások számára is!

2021. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Ebben igazad vanm elérem a céljaimat, de nem biztos, hogy egyedül. Fontos számomra a párválasztás, nem ettől függ a boldogság. Viszont boldogabb lennék párral.
2021. nov. 10. 16:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!