Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik most vállalnak gyereket,...

Akik most vállalnak gyereket, gondolnak a jövőre?

Figyelt kérdés

Én egyszer nagyon szeretnék apuka lenni, aki minden tudását átadva felkészíti gyermekét az életre. Csodálatos dolognak tartom.


de..


Már a covid előtt is nagyon pesszimista voltam a jövőnket illetően. Úgy gondolom, hogy a globális környezetszennyezés miatt átléptük a kritikus pontot, ahonnan nincs visszaút. Lehet rajta vitatkozni, de minden ebbe az irányba mutat. Azt gondolom, hogy az elkövetkező pár évtizedben jelentős átalakulás megy végbe globális szinten, amihez bizonyára alkalmazkodunk, de milyen árat kell majd ezért megfizetni?


A társadalmunk is egyre inkább szélsőségekre bomlik, főleg ami itt Magyarországon megy az egészen szürreális. Én nem Németországban, nem az Egyesült Államokban sem Norvégiába nem szeretnék elköltözni, hisz ideköt a családom, a barátaim, az életem.


Néha az a meglátásom, hogy egy esetleges háború sem elképzelhetetlen. A nagyhatalmak folyamatosan feszegetik egymás határait, és előbb-utóbb találnak rá módot, hogy egymás torkának ugorjanak.


Ezeket igazából lehetne sorolni reggelig. Közel-kelet, migrációs problémák, nyersanyag hiány, erdőtüzek, elsavasodó tengerek, mikroműanyag, vírusok, egyre pusztítóbb viharok, elsivatagosodó termőterületek, atomnagyhatalmak, egészségügy, ésatöbbi.


Aki most gyereket vállal az szokott ezeken gondolkodni? Vagy lehet, hogy az Y generáció előtt is volt, aki ezt gondolta aztán mégis egy viszonylag "békés" és "élhető" életünk volt az elmúlt 30 évben? Én tényleg nagyon borúsan látom. Mintha az emberekben lenne egy önpusztító ösztön ami folyamatosan a teljes megsemmisülés felé tartana.



2021. aug. 1. 00:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%

Párom 36 en 29

Mi is elgondolkodunk elég rendesen ezeken a dolgokon

Sajnos olyan világban élünk ahol már az se tudod mi lesz 1 hét múlva.

Régen simán mertél 2 évvel előre tervezni mindent nekem úgy tűnt.


De ennek ellenére szeretnék babát de csak 1, akiknek nagyon sokat kell majd segíteni ,nem azt mondom,hogy el lesz kényesztetve,de mi lesz a gyerekkel 20 év múlva forgalmunk sincs milyen lakás árak lesznek itt

Milyen Szakmát érdemes tanulni

Milyen fizetések lesznek milyen árak mellett.

Ez a bizonytalan jövő,de érezzük magunkban,hogy szeretnénk családot alapítani és támogatni fogjuk bármilyen nehez is lesz

2021. aug. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ha lesz, többet én sem vállalnék egynél.


Számomra olyan felfoghatatlan, hogy csak az ismerősi körömben hányan aláírtak 3 gyereket, aztán még nincs összefüggő 5 évük amit ledolgoztak volna, de a létező összes támogatást már felvették.

2021. aug. 1. 00:37
 3/24 anonim ***** válasza:
60%
Hogy őszinte legyek, ha túl sokat gondolkoztam volna, soha nem vállaltam volna gyereket. Nem kell annyira a globális problémákra gondolnom, épp elég végignéznem a gyerekkoromat, a fiatalkoromat...Volt idő, amikor 20 éves korom körül fogadalmat tettem a lányomnak, hogy soha nem kell megszületnie erre a világra és soha nem kell annyit szenvednie, mint nekem. Meg akartam ettől védeni. De vannak nagyobb erők, amik aztán közbeszóltak, pl. a szerelem... Néha aggódok, hogy fair volt-e ez a részemről. De ha az ember tudatosan nem szaporodik többé, az az öngyilkosság egyik fajtája és nagyon kemény döntés.:(
2021. aug. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

Hát sajnos sok ilyen ember van ami nem gondol bele,hogy oké kapsz X millió összeg támogatást,de bakki azt a gyereket fel kell nevelni valamiből és az sokkal többe fog kerülni mit amit te kapsz támogatást


Sajnos sokat szülnek azért mert kell a pénz


Mi inkább gyűjtögettunk 5 évig vettünk fel lakáshitelt

És van egy saját lakásunk,fizetünk havi 40 ezer Ft , felesben is 20-20

mi babánk szerelem gyerek lesz


Tudom nehéz,de mi nem akartuk felvenni ezeket ki tudja mit fog hozzni a sors,és ha véletlenül kiderül,hogy hopp nem is lehet baba,kopogjam le ne így legyen ...

2021. aug. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
26%

Jó polgár vagy. Rettegsz, félsz mindentől. Várod, hogy a vezéred irányt mutasson!


Amúgy nem tudom, hogyan lehet ilyen pesszimistán élni....

2021. aug. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem gondolnak bele, hogy mennyire sokba fog kerülni az a 3 gyerek felnevelése. Buták mint a sz*r
2021. aug. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Én már tizenévesen ezeken gondolkodtam, és nem, soha nem akarnék emiatt sem gyereket. Ilyen világba nem kenyszerítek senkit.
2021. aug. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
Lehet pont a te gyereked fogja felnőtt korában megoldani ezeket a problémákat.
2021. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

#4 én írtam .

Miért lettem lepontozva ? 🤔

Vannak kivételek igen,de legtöbben sajnos ilyenek,hogy felvesznek egy csomó pénzt,mert kell és akkor gyorsan szuljon 2-3 a nő

De fel is kell nevelni azt a gyereket és az nem 10 millioba fog kerül.

2021. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
A többség egyértelműen nem, gyártják a csokbabákat ész és átgondolt jövőkép nélkül (lásd az itteni kérdéseket a témában), de persze vannak akik felelős döntéseket tudnak hozni gyerekvállalás témában is. Sajnos ők a kisebbség
2021. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!