Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyalogosok: ti hogy vagytok a...

Gyalogosok: ti hogy vagytok a biciklisekkel? Nem nagyon érdekelnek titeket vagy utáljátok őket? Miért?

Figyelt kérdés
2021. júl. 30. 07:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg ugye járdán nem mehet.

Melyik tartja ezt be?

Ennek ellenére úgy vagyok vele, hogy ha vigyáz rám, felőlem...

én meg nem andalgok a kerékpárúton, mert sok gyalogossal ellentétben tudom, hogy az nem az enyém.

2021. júl. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%
11. A KRESZ szerint akkor lehet kerékpározni a járdán - max. 10 km/órával -, ha az úttest erre alkalmatlan.
2021. júl. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Én a javát nem utálom, az zavar, ha a járdán mennek.


Egyszer jöttünk ki a kapun a fiammal, 4 éves volt, és úgy elcsapta egy százzal menő biciklis, merthogy ő milyen menő, hogy ilyen gyorsan megy fel az emelkedőn(emelkedő végén lakunk).

Azóta kis ellenszenvet érzek a biciklisek iránt, ha valaki a járdán megy, durván, annak szoktam szólni.

2021. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%
Én nem utálom azt, aki csak azt csinálja amit szeretne. Mint ahogy előttem írták, vannak itt is hülyék, de normálisak is. Nyilván amelyik biciklis csak szép csendbe jön a hátam mögött és már majdhogynem elüt, mert nem bír szólni ha már csengője nincsen, ők nem a kedvenc embereim, de emiatt nem utálom az összes biciklist. Ha figyelnek másokra és magukra is, senkivel semmi baj nincs
2021. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%

Egy dolgot utálok, ha nincsenek éjszaka kivilágítva. Nyilván kocsmából hazafele menet annyira nem tartják sokan fontosnak a láthatósági mellényt, de ráadásul nagy divat fekete ruhákban járkálni és úgy tolni (jobb esetben) a bringát. Ez a gyalogosokra is igaz, akik úgy bóklásznak az úttesten, hogy két oldalt ott a járda. Errefelé rendszeresen vasalják ki őket a beláthatatlan, bokrokkal-fákkal teleültetett kanyarokban.

Sosem értettem ezt, egy láthatósági 600 Ft, egy jobban kinéző pedig 1500 Ft. Csak ennyi kellene.

2021. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

Senki se egész életében gyalogos vagy biciklis.

Én is néha gyalogos vagyok, máskor biciklis, megint máskor autós. Most akkor utáljam magamat?


Nem, én azokat utálom, akik úgy közlekednek, hogy nincsenek tekintettel másokra. Ez ugyanúgy létezik gyalog, biciklivel vagy autóval.

2021. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%
Én csak azt utálom, amikor a járdán bicikliznek és még pofátlanul csengetnek is, hogy menjek arrébb. Én menjek arrébb...
2021. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
72%

Tilos a járdán biciklizni, szóval nem csengethet le.

Lepontozóknak: ha ez neked nem tetszik, akkor legyél nagy fiú, és szólj a képviselődnek, hogy változtassák meg a KRESZ-t. Szerintem sem jó szabály.

2021. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nincs bajom velük, csak, ha a járdán tekernek ezerrel. Egyszer volt konfliktusom, zebrán mentem át, az autósok megálltak, a kerékpáros nem, és nekem jött. Még ő volt felháborodva...
2021. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Engem gyalogosként csak akkor zavarnak a bicajosok, amikor a járdán mennek, sokszor olyankor, amikor full biztonságos lenne az úttest, vagy az úttesten van kijelölt bringasáv (esetleg eleve full biztonságos úttesten van kijelölt bringasáv). Sokszor száguldanak a járdán vagy lecsengetnek, leordítanak egyszemélyes járdáról a fenti helyzetben.

Aki

- zsákutcában,

- 30-as övezeten belül, kis forgalmú utcában,

- szervizuton, ahol forgalommal szemben kijelölt (!!!) kerékpársáv van

a járdán mer csak tekerni, az inkább ne is bringázzon sehol. Fentiek mind megtörtént esetek.

Vagy ha közepes-kisebb forgalmú főúton (Budapest) nem mer az úttesten tekerni, akkor ne száguldjon a járdán. Volt, hogy én tekertem az úttesten, szerintem relatív gyorsan, velem párhuzamosan a járdán tekert a bicajos azonos sebességgel.



Ellenben szerintem a gyalogosok a legrosszabb közlekedők.

Én magam igyekszem a gördülékenységet mindig szem előtt tartani, hogy minél kevésbé tartsuk fel, zavarjuk egymást.


Ehhez képest, amikor én is gyaloglok, ha egy picit is sokan, vagy egyáltalán többen vannak, akkor 5 perc alatt már idegroncs vagyok, mert szemből nem engednek el, járda közepén megy egyedül, azzal teljesen befoglalja azt, látja, hogy gyorsan gyalogolok és én vagyok a "főútvonalon", mégis centikre előttem megy keresztbe, egyszemélyes járdán bejön előttem egy méterre nálam harmadakkora sebességgel, hatalmas területen amögé kell ugranom, akivel épp beszélgetek, mert olyan közel húz el szemben és még sorolhatnám.

Én gyalogosként is próbálom betartani a jobbra tartsot, sőt, úgy előzni, ahogy autóval kellene, a főirányban (pl metrótól villamosig) közlekedőket elengedni, gyorsabbakat elengedni, mert egész egyszerűen szerintem így lehet gördülékenyen közlekedni.


Ha kerékpározom, akkor a kerékpárúton andalognak, hirtelen keresztezik azt körülnézés nélkül, középen mennek rajta, csengetésre nem egyszer beszólnak, olykor káromkodva.

Hálás lennék, ha megértenék, hogy a bringaút is egy ÚT, ahol reggel emberek igyekeznek munkába, este meg haza.


Korábban párszor vezettem, akkor is a gyalogosokkal volt a legtöbb gond.


Attól még, hogy puha, lassú, maga jobban tud sérülni, mint másnak sérülést okozni, attól még borzalmas közlekedők.


A kerékpáros sokszor úgy megy át a piroson, hogy nem jön autó, nem jön gyalogos és full belátható minden. Én legalábbis ekkor szoktam. Ekkor a gyalogosok is át szoktak menni a piroson.

Kicsit komplexusnak érzem, ha ilyenért megszólnak az autósok, mert bezzeg ők nem tehetik meg.


Más kérdés, amikor kamikaze módon, másokat, magukat veszélyeztetve mennek át a piroson. Én például, amikor bicajozom, igyekszem ilyet nem tenni.

2021. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!