Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyalogosok: ti hogy vagytok a...

Gyalogosok: ti hogy vagytok a biciklisekkel? Nem nagyon érdekelnek titeket vagy utáljátok őket? Miért?

Figyelt kérdés
2021. júl. 30. 07:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Engem csak bosszant, H a legtöbbjük nincs tisztában a KRESZ szabályaival. Én KRESZ vizsgahoz kotnem ezt is
2021. júl. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
Budapesten állítólag meg vannak zavarodva tőlük, nekem itt vidéken nincs bajom velük, észre se veszem, kivéve ha nem egymás mellett tekernek az úton.
2021. júl. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

A javát utálom. A kresz be nem tartásával majdnem elcsapja a gyalogost, majd ő neki áll följebb. Ráadásul ott ahol tömeg van, mint Nyugati is inkább mennek a járdán biciklivel és anyáznak, ha elütnek valakit. Egymás mellett bicikliznek többen a sétálóutcában vagy a járdán, hogy el se férj.


Azt meg mem értem, hogy mi a bánatért mutatják a rossz példát a gyerekeiknek, hogy a lámpánál maradjanak a biciklin és tekerjenek át a túloldalra. Gyerekkoromban rollerrel mindig mondta a családom, hogy zebránál toljam a rollert, ne guruljak.

2021. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%
nekem van egy bringás haverom, szal jóba vagyok velük.
2021. júl. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy a többiek (roller, görkori, stb) is tudnak meglepetést okozni.


Múltkor egy görkorizó papóka majdnem belénk jött, mert a forgalmas utca mellett a járdán nem hallassz görkori gurulást tehát nem állsz arrébb automatikusan, ő meg ki se akart kerülni, de még csak oda se kiabált hogy húzz már arrébb, csak jött mögöttünk, egyenesen a kutyámba, akit hala az égnes sikerült reflexből elrántani onnan. Sértett fejjel ment tovább a bácsi...

2021. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

Én budapesti vagyok. Se autóval se gyalogosan nem vagyok oda a biciklisekért. Autóval azt látom, hogy életveszélyes forgalmi helyzeteket alkotnak. Pl egyenesen haladóknak piros a lámpa, biciklisav piros lámpa, jobbra kanyarodó sav zöld, de a biciklis átmegy a piroson szóval te jobbra kanyarodsz de a biciklisek (+ roller) jönnek mint az őrült át a piroson..


Gyalogosként ugyanez a bajom. Konkrétan ahol lakom egy lámpás zebránál nekem kell figyelni, mert a biciklis elüt simán. A gyalogosok konkrétan megvárják, hogy a biciklisek elhaladjanak át a piroson és még ők dudálnak vagy csengetnek vagy micsoda.. pedig te mész át a zebrán a zöld lámpán. Vagy a másik kedvencem, hogy halad az autóúton a biciklis, de aztán piros lesz neki, úgyhogy felhajt a járdára vagy még jobb a zebrára a gyalogos tömeg közé, mert ő úgy jobban tud haladni.


De ez a zebrán bicikli/ elektromos roller ez extrém veszélyes amúgy is. Mostmár erre külön figyelünk de autóval pl kanyarodsz jobbra elsőbbséget adsz a gyalogosnak, vagy van zebra, a gyalogosoknak ilyenkor zöld a lámpa.. fel lehet mérni, hogy van e a közelben gyalogos, viszont amikor 25km/h-val egyszer csak ott terem egy biciklis vagy rolleres azt nem látod előre.. ők meg nem tudják vagy nem is értem, de rájuk nézve élet veszélyes a szituáció.

2021. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%

Engem a járdán közlekedve zavarnak. Gyerekkel megyek a járdán és jön velünk szembe ezerrel. Útra nem léphetek ott autók közlekednek.

Természetesen félre állunk ahogy sikerül, de ha a gyerek megbotlik vagy a biciklissel lesz valami, akkor könnyen baleset adódhat.

2021. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%
6: azt kifelejted meg: ha megáll a ketsavoson egymás mellett az autó, hogy atengedjenek egy gyalogost, a biciklis KRVA ÉLET H nem áll meg! Plusz ha piros az autosoknak, akkor a biciklis nem hogy nem áll meg, teljes slunggal felkanyarodik a járdára és a gyalogosoknak szant zöldön megy át...
2021. júl. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%
Én bringázom, autót vezetek, és gyalogos is vagyok felváltva. Amikor bringázom a kerékpárúton és a gyalogosok lazán egymás mellett sétálgatnak és még ők vannak felhánorodva az elég gyakori. A biciklis aki a zebrán átsuhan tekerve úgy hogy satufékezni kell az autósnak, és nincs tisztában azzal hogy a KRESZ szerint elveszti az elsőbbségét ha nem száll le a bringáról az szintén gyakori, a gyökér autós aki az "én vagyok a nagyobb" elvét követi és senkinek nem ad elsőbbséget is gyakori. Összefoglalva, ha az ember egy par@szt teljesen mindegy milyen eszközzel közlekedik, az par@szt módon viselkedik.
2021. júl. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet így véleményt mondani, hogy "a biciklisek". Van köztük figyelmetlen, ostoba, erőszakos, meg olyan is, akivel semmi baj nincs. Ugyanúgy, mint a gyalogosok és autósok között is.
2021. júl. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!