Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklisek, milyen rossz...

Biciklisek, milyen rossz tapasztalatod volt gyalogosokkal, autósokkal a közelmúltban?

Figyelt kérdés

És az is érdekelne, miért van ez.

Van egy pár száz méteres szakasz a bicikliúton az egyik közeli városban, ahol rendszeresen sétálnak, és ha csöngetek, pofákat vágnak vagy nagyon meg vannak döbbenve, hogy biciklivel jövök, pedig egyértelmű a tábla, és járda is van lejjebb(ami jóval keskenyebb).


De rengetegszer kilépnek elém a járdáról.



2018. máj. 14. 10:40
 1/8 szlory ***** válasza:

Nem fog tetszeni, amit mondok. Ha tudni akarod, miért van így, akkor megállsz és megkérdezed. :)


Amerre én járok, ott a turistákkal jellemző ez a csámborgás, na azt tudjuk, miért. Autósokkal fronthatáskor érdemes vigyázni. A múlt heti kavarokban egy nap megszámoltam, hogy 10km-re 5 helyszínelő rajz jutott. "Mert hajtanak mint a zálllat" :D Nem amúgy nem, csak az átlag autós is olyan, mint az átlag bringás/gyalogos: figyelmetlen, magát sem tudja kordában tartani, nemhogy másik reakcióit kiszámítani..


A múltkor viszont pont autózunk, felpakolva, családdal, kereszteződésbe érek, család teker az úton, balról jönnek, alig adják meg a jobbkezest és a nő vágott pofákat.


Ez alighanem valami protelár sikerességi mutató. Hogy énvagyokaviájpívazze.


Amit tehetsz:


1- fogadod gratulációimat, mert agyi kapacitásodból próbálsz invesztálni abba, hogy megpróbálsz (náladnál valószínűleg egyszerűbb) létformákat értelmezni :)


2- megszoksz,megszöksz, vagy lassítasz, megállsz, közvéleménykutatsz - hátha okosabbak leszünk


3- csengő/ködkürt/blutuszos hangfal (ez utóbbi nagyon gáz, tudom, de viszont még mindig a legnagyobb mértékben észlelt zajforrás a gyalogosok által, legalábbis némi tesztelés után ezt láttam) - vagy esetleg kereplő hangosságú kazetta a hátsó kerékben

2018. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

áá, azon már túl vagyok, h kérdezgetek.


régen párszor megkérdeztem őket: "hámee ott sétálok, ahol akarok bmeg".

ezért is érdekel,h mások hogyan kezelik ezt.

2018. máj. 14. 11:14
 3/8 anonim válasza:

Sajna nincs tisztelet a másik felé, s ez meglátszik rendesen a közlekedésben is.


Nálam robogóval történt, hogy az autósok szinte lenyomtak az útról, pedig városban a megengedett maximummal közlekedek.

A bicikliút meg pláne, azért van kialakitva, hogy nyugodtan tudj haladni. Én gyalogosként mindig vigyázok, hogy ne azon járkáljak, és ha keresztül kell mennem rajta körbenézek nem jön-e valaki épp arra.


Ha valaki igy csinálna velem, csöngetésre sem állna félre minimum olyan közel mennék el mellette, hogy megérezze, vagy szemébe kialtanám, hogy paraszt állat.

Ezt a tanácsot nem muszáj megfogadnod, magamból indultam ki, mert nagyon tud idegesiteni az ilyesmi :D

21n

2018. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én inkább ott tapasztalok problémát, ahol úgy állítottak elő "bicikliutat", hogy nemes egyszerűséggel leválasztották a normál szélességű járda felét egy felfestett vonallal. A maradékon libasorban lehetne csak gyalog közlekedni, tízpercenként-negyedóránként halad el egy biciklis, természetes, hogy jeleznie kell, ha haladni akar. Ilyenkor hátrány, ami egyébként kifejezetten előny, hogy a bicikli nem zajos.:-) Rendes, külön bicikliúton, ha van mellette normális szélességű, rendesen elkülönített járda, nem szokott gond lenni. Autóval attól mászom a falra, amikor lazán kikanyarodik a biciklis, mindenféle körültekintés nélkül az alsóbbrendű útról, vagy nekiáll széles ívben pocsolyát, miegymást kerülgetni, a többi biciklist előzgetni anélkül, hogy hátranézne. Ha a szembejövő épp kikerül valamit (pl. egy másik biciklist:-)), akkor bele kell állni a fékbe, ha nem akarjuk elvinni egymás visszapillantóját.
2018. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szlory ***** válasza:
Csináljunk mozgalmat és osztogassunk oklevél helyett "bunkó vagyok, nem tagadom" pólókat a közlekedésben részt vevő prominens alakoknak? vagy elsőre lehet valami gyengédebb is? mondjuk cukros-vizes-vízfestékes lufi? :-P
2018. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"És az is érdekelne, miért van ez.2

Jellemzően a jogsival járók közlekedési morálja is nagyon fellazul, mikor bringára pattan vagy trappol. Egyszer baráti körben ezt meg is kérdeztem, mindenki bevallotta, hogy a bringán teljesen más szempontok szerint halad, mint kocsival. Ez van, ilyenek vagyunk.

Bringán ülve engem is felqúr, mikor gyalogok szambáznak keresztbe-hosszába a bringaúton. Az én módszerem erre, hogy a hangos csengővel nyomom nekik folyamatosan és nem lassítok.

2018. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 4/6


itt nem ez a gond, ugyanis az említett szakaszon kb. 3 méter van a bicikliút és a járda között. csak a járda keskenyebb, a bicikliút meg széles és a fák is beárnyékolják.

2018. máj. 15. 10:02
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Ravasz, fogós kérdés.

Naponta ülök autóba, emellett bringával járok dolgozni, de szeretek gyalogolni is.

Úgy hogy rém egyszerű, mindig annak az énemnek van igaza, amelyik a három közül úton van.

/gyalog, bringával, autóval...../


Szóval hagyjál ezzel a kérdéssel, mert még összeveszek önmagammal! ;)

2018. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!