Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A hajtókar leszedő rossz,...

A hajtókar leszedő rossz, vagy én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés
Ilyesmi leszedőm van [link] . Tehát a hajtókar menetébe betekertem a rögzítőt, és amikor elkezdtem tekerni a másik részét, akkor az előbbi a hajtókar menetében meglazult, és jól megtépte a menetet. Leszedésnél a rögzítő folyamatosan lazult kifelé. Mit kellett volna csinálni, a "rögzítőt" folyamatosan odafogni egy villáskulccsal? Elnézést, érthetőbben nem tudom elmagyarázni. Truvativ Holzfeller menetét tette tönkre egy kicsit, de használható még.
2017. febr. 2. 13:07
 1/5 tothp ***** válasza:

A fekete részt tövig be kell tekerni és egy picit meghúzni, hogy fixen álljon. Egyébként előfordulhat, hogy elnyalja a menetet.

Én régi hajtókaroknál még egy sor teflonszalagot is rátekerek a menetre, hogy még stabilabb legyen.

2017. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tövig becsavartam a fekete részt, és jól meg is húztam. Amikor az ezüst színű részt elkezdtem csavarni, a fekete rész rögtön meglazult. A franc gondolta volna... Meg azt is, hogy ezt a problémát miért nem tudják hülye biztosra megcsinálni...
2017. febr. 2. 21:49
 3/5 tothp ***** válasza:
tekeredett, vagy elindult kifelé? lehet, hogy a hajtókar menete volt eleve sérült.
2017. febr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A hajtókar nem indult el sehová sem, csak a fekete rész kezdett el kilazulni, amit nem vettem észre időben, és megtépte a menetet.

Először haverom hajtókarján próbáltam ki (Hauser bicaj), tökéletesen épp volt ott is a hajtókar menete, és az is megtépte. Először csak röhögtem, hogy milyen gyenge az anyaga, de amikor a holzfeller menetét is megtépte, az már nem volt vicces.

2017. febr. 3. 12:46
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Hát a kép alapján pedig ez egy nem gagyi kiszedőnek tűnik. Azoknál előfordul, hogy túl kis méretű a menet és csak a fél hajtókar-menetet húzza és akkor el is tudja nyalni.


Két dolog szokott lenni, ha jó a leszedő és mégis ilyen történik.


Az egyik a ferdén menetbe kapatás.

Azt viszont érezni lehet. Hamar megszorul és csak erőltetve lehet betekerni.

Kétszer egymás után ezt a hibát nem követi el senki, jelen esetben ez valószínűtlen.


A másik, hogy a leszedő menete meg lett ütve valahol, ahogy tekered be, végig lenyal a menetből, mint egy hibás menetvágó.

Na ilyenkor nem szokott annyira szorulni a behajtás, mégis szétqrja a menetet.

Az feltűnő lehet, hogy kézzel nem lehet betekerni.


Ha kézzel hajtva simán bement ütközésig, akkor mégis rossz a menetmérete a szerszámnak.

2017. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!