Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig a kitűnő tanulók a...

Mindig a kitűnő tanulók a legokosabbak egy osztályban?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Kitűnőt el lehet érni következetes szorgalommal is.

De előfordul, hogy okos, értelmes gyerek lusta disznó

és megelégszik azzal, amit az órákon megjegyez.

Vagy csak azt tanulja kitűnőre, amit szeret, a többit

hanyagolja.

2021. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem.
2021. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Saját magamról tudok nyilatkozni:

kitűnő vagyok, de a logikám nulla.

Meg a gyakorlati dolgokban (főzés, javítás, stb) is életrevalótlan vagyok.


Szóval jól meg tudok jegyezni dolgokat, és be tudok seggelni bármit, de nem vagyok okos ember.

2021. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig. Kitűnő tanuló be is magolhatja amit kell
2021. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez olyan mint az IQ szint, annak sincs sok értelme, és viszonylag alacsonnyal is lehet okos az illető, tehetséges stb...
2021. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
87%
Nem feltétlen, a jegyek sokszor nem tükrözik, azt amit egyesek valóban érdemelnének.
2021. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Einstein sem volt kitűnő, Bill Gates sem
2021. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályom alapján tudom hogy a jegy nem tükrözi az intelligenciát.

Legalábbis nem teljesen

2021. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kitűnő a gyerek még nem biztosítás semmire úgy, mint a magas IQ szint sem. Az én általános iskolai osztályom legjobb-kitűnő- tanulója ( 42-en voltunk ) adminisztrátor egy volt tsz központban. A férjem általános iskolai osztályának két kitűnő fiú tanulója beteghordó és postás lett.
2021. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy éppen mit értel a legokosabb alatt.

Ha azt, hogy jó a logikája és meg tudja oldani a problémákat viszonylag egyszerűen és jól (okosan), akkor nem, nem mindig a kitűnő a legokosabb is.

Ha arra érted, hogy ha felteszel egy random kérdést, ami lexikális tudást igényel (mikor született Mátyás király, mi a bolygók sorrendje, stb) akkor a legnagyobb valószínűséggel igen, a kitűnő tanulók egyike fogja rá tudni a választ. (Ha épp egy olyan témába kérdezel bele, ami a gyenge tanulót is érdekli, akkor ő is fogja egyébként).

A megértésért egy példa az életemből: én viszonylag jó logikai készséggel vagyok megáldva, de mellé nem valami nagy a kitartásom. Zavar, ha nem értek meg valamit másodszorra és utálok sok ideig tanulni dolgokat. Mivel van logikám így hamar megértem/megtalálom/ létrehozok összefüggéseket, ezeknek köszönhetően elég hamar negtanulom a tantárgyaim nagy részét. Viszont vannak a nyelvek, azon belül pedig a szavak magolása, ami az egyik leggyűlöltebb dolog a világon számomra. Az esetek többségében nem tudok rá logikát találni, magolni pedig nem szeretek. De azért főként 5-ös voltam mindig is. Ezzel szemben volt egy osztálytársam, sokkal gyengébb logikai képességekkel, de ő első osztály óta magolt mindent, ő kitűnő tanuló volt emlékeim szerint végig, míg együtt jártunk. Cserébe kétszer annyit tanult napi szinten mint én, a jegyeim viszont nem ilyen arányban voltak rosszabbak.

Az élet szülte helyzeteket a legtöbb esetben én jobban megoldottam, míg ő meg tudja mondani hiba nélkül a bolygók sorrendjét :)

2021. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!