Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság mindenki kitűnő tanuló, de tüntetnek az érettségik miatt?

Figyelt kérdés

Az én időmben 3-4-es tanulók voltunk, akik 5-ek voltak, ők tényleg nagyon okosak voltak vagy a szülei gazdagok...

Manapság meg szinte mindenki kitűnő, de egy gimnáziumi felvételin pl. matekból idén a 60 pontból 27 pontot értek el átlagosan, tehát az 50 %-os kettes szintet sem.

Matekérettségin meg a ponthatárok csökkentése miatt tüntetnek. Kíváncsiságból megoldottam a feladatsort az oktatas.hu-n léveő útmutató szerint kijavítottam és 4 lett, pedig már elég régen érettségiztem és 3-4-es voltam végig matekból iskolás éveim alatt.

Régen 6 feladat volt, abból egy bizonyítás, akkor is 4-es lettem. mégse tüntettünk.

Meg 100-ból elég 11-20 pontokat megszerezni és akkor még nem buknak meg... szerintem ez már elég gáz szint... semmi értelme már az érettséginek, ennyi erővel meg is szüntethetnék már.



2019. máj. 11. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Azzal egyet értek h megszűntethetnék. Vagyis nem egészen, de másképp kellene mérni a tudást.
2019. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Mert hülyék. Régen volt a jó tényleg csak annak volt érettségije akinek valami esze is volt. Ilyen nem volt hogy még làzadtak is. Nem tudja lerakni akkor nem tudja. Akkor miért nem szakmunkàsba ment?? Azzal is megél.
2019. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

1. Szinte mindenkinek mindenhez joga van.

2. Félnek,hogy megbuknak.

3. Valójában nem tudnak szinte semmit,de ugye a rendszerbe mindenki jeles lehet.

2019. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Sokat változott már az oktatás, nem olyan mint régen volt. Ma már azért is 5-öst adnak a tanárok, ha be mész órájukra. Ezért van ilyen sok jó tanuló.
2019. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

"Sokat változott már az oktatás, nem olyan mint régen volt."

De azért tegyük hozzá azt is, hogy régen, 30-40 éve a tananyag mennyisége jócskán kevesebb volt, mint manapság.

2019. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Èn szemèly szerint a 3- 4. válaszolóval èrtek egyet. A nègyesnek igaza van abban ,hogy manapság tènyleg mindenèrt 5öst adnak ,valamint manapság sajna egyre gyakoribb , a pofára osztályzás. Ezt szerintem nem kell senkinek se magyaráznom.

De valóban ma már az èrettsègi sem olyan mint mondjuk règen. Règen mèg a valós tudást mèrte s sokkal korrektebb volt mint manapság.. :(

2019. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!