Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kitűnő tanulók "lúzerek"?

A kitűnő tanulók "lúzerek"?

Figyelt kérdés

Nyilván senki sem lúzer, csak a mai tini korosztálynál ezt a kifejezést szokták használni egyes emberekre.


Úgy értem a kérdést hogy csak nézzetek meg egy kitűnő tanulót. Folyamatosan stresszel, nincs szabadideje, hazaért 5kor, egyből nekiáll tanulni, középiskolában lazán tarthat a házik megírása, + dolgozatokra tanulás 3-4 óráig is. (Nem légbőlkapott, a legtöbben ennyit tanulnak) Barátaik nem sok van, sosem ez a csajozós, vagy pasizós típusok. A barátaik nagyrészt csak az osztályból vannak, és talán még a szomszédok a faluból/városból. Bulizni a tanulás miatt nem járnak, egyszerűen minden idejüket elveszi. Ebből kifolyólag nagyon visszahúzúdóak.


Ezzel nekem nincs bajom nyilván, csak észrevétel, hogy tényleg így tönkretehet egy iskola a tini éveket? Mármint én nem voltam kitűnő tanuló, 2-4-es között mozogtak a jegyeim, mégis többre vittem minta legtöbb kitűnő tanuló a környezetemből, egyetemre nem mentem, imádom a munkám, nagyon szép életet építettem ki magamnak, amibe az iskolának csak a szocializálódásban segített, ergo nagyon-nagyon sok embert ismertem meg. Én anno nagyon sokat csajoztam, buliztam, "kiéltem" magam, nagyon sok haverom volt, bár még mindig, mivel most sem vagyok öreg egyátalán :D. Most nyilván nem csak ezekkel éli ki magát egy fiatal, van aki nem szeret bulizni, elvan magának, de nem egy ember láttam már, aki ugyanolyan visszahúzódó volt (viszint nem volt kitűnő tanuló), elvitték egy párszor buliba, és ő is egy központi személy lett, holott tisztán emlékszek hogy azt mondta nekünk hogy nem szereti a nagy közösségeket, feszeng bennük, volt 1-2 barátja és annyi. Én úgy gondolom mindenkiben benne van az a potenciál hogy "menő" legyen sok haverja, sok barátja, és ezekben az időkben kell kíséretezgetni mindennel, mivel később már másnak kéne betöltenie azt az időt.


Én nekem egyátalán nem hiányzott volna annyi stressz, dolgozatokra készülés, és nem is bántam meg. Nem akartam most ezzel megsérteni senkit,, és nyilván ezt nem lehet mindenkire ráhúzni.



2020. szept. 22. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Te kevered a stréber és a kitűnő szavakat. A kettő egyik irányban sem feltétlenül fedi egymást.
2020. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
én azt látom pont hogy a kitünő tanulók lettek később sikeresek jó munkahellyel, mert ugye nagyban is folytatták az extramunkát amit kiskorban megszoktak. Persze nem mindegyikre volt igaz, aki nem lett sikeres, az inkább alapbból volt visszahúzódó, szocializálatlan. A legtöbb kitűnő tanulónak normális élete van barátokkal, igaz nem 6 órákat dumált el cigizve a barátokkal, hanem mondjuk 2 óra után lelépett. Beosztotta az idejét mindenre és nem is maradt ki semmiből. Nem csúsztak az egyetemmel sem, több nyelvvizsgával rendelkeztek, jobb állásokat kaptak, igazi szakmeberek lettek a területükön. A kevésbé jó tanulóknak szerintem nehezebb, csak kevesebbek tudják bedumálni magukat mindenhova és csak bizonyos területeken érhetnek el sikereket, a többség nehezen kap munkát csak, mert a jótanulókat előbb veszik fel.
2020. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
A stréberek igen, a kitűnők nem. Ket különböző dolog
2020. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, az egy dolog, hogy a suliban a jó tanulókat piszkálják meg kiközösítik sokszor.

Viszont, amikor ez a "lúzer" 10 év múlva beállít az osztálytalálkozóra egy méregdrága öltönyben, egy menő kocsival, akkor már mégis ő lesz a legmenőbb! Ilyenkor jut az eszébe, hogy megérte a sok rosszat elviselni! A többiek meg cssk irigyen néznek rá, akik közül sokan csak betanított munkáig vitték! 🙂

2020. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Én kitűnő tanuló voltam és nem érzem úgy, hogy elveszetgettem volna bármit is, hogy az iskola elvette volna a szórakozást. Nekem ez volt a célom, ebben leltem örömöm, úgy mint te a bulizásban. Hozzáteszem volt osztálytársam, aki a kettőt kombinálta. Azt én nem mondanám, hogy minden időm felemsztette, egyedül dolgozatok előtt tanultam max 4 órát, szóval maradt szabad idő. Szerintem ez személyiségfüggő, kinek mi a célja. Nem mondanám lúzernek egyik csoportot sem.
2020. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Arra gondoljál, hogy amikor elmész esetleg egy orvoshoz,

az operáljon meg amelyik kitűnő tanuló volt, vagy amelyik csak éppen lediplomázott valahogyan?!

2020. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

"Úgy értem a kérdést hogy csak nézzetek meg egy kitűnő tanulót."


Csak mellékesen megjegyezném, hogy a legtöbb "kitűnő tanuló" egyszerűen csak nem segghülye mint a többség. És a poén, ogy messze nem tanulnak annyit, mint sok társuk akik 2-3-asért szenvednek.


Sőt, vannak "kitűnő tanulók" akik szinte csak az iskolában tanulnak, meg a kötelezőket és mellette népszerűek is, sok baráttal, bulizással.


Az egész összetett dolog ami személyiség kérdése is inkább. Na meg nem mindegy a neveltetés, családi és szociális háttér. Nem mindegy, hogy egy jó suliban vagy ahol "szégyen a kettes" vagy olyanban ahol az összes proli meg kisebbségi gyereke elver csak azért mert nem vagy olyan hülye mint ők.

2020. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem általánosan kijelenthető, hogy irigység áll mögötte.

Én pont olyan személy voltam/vagyok mint amit leírtál és egyáltalán nem érzem úgy hogy elmulasztottam volna bármit is. Pont hogy egy csomó dolgot bánnék most ha megtettem volna pl ivászatok, hülyeségek, egyéjszakások stb Ne haragudj, de a legtöbb tini nagyon buta és éretlen, én meg azt láttam akkor.


Azt hogy ki viszi többre az életben az egy többrétű bonyolult kérdés mert attól is függ hogy te mit tartasz sikeresnek és nyilván jó tanuló és jó tanuló között is van különbség.


Nyilván nem vagyunk egyformák, mindenkinek más fontos és én a tanulást/ most a munkát választom a társasági élet helyett mert ez az ami előre visz engem az életben illetve az anyagiak miatt függ tőle később az esetleges családom. Engem a társasági élet pont hogy hátráltat ugyanis a legtöbb ember butának tűnik nekem és sok kétszínű hazug embert ismertem életem során úgyhogy nem is bánom hogy nem társalgok velük. Nem utolsó sorban pedig éreztem rajtuk az irigységet ami miatt úgy tűnt hogy nem kérnek a társaságomból ők se de én jártam jobban.


Ha nem sértelek meg szerintem pont hogy a "menők" csinálnak valamit rosszul, csak olvass eggyel visszább :)

2020. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Egyik véglet sem kívánatos. Napi 3-4 órákat tanulni folyamatosan sem jó, bár én nem hiszem hogy muszáj lenne ennyit a kitűnőhöz. Ha az ember odafigyel órán, és nem csak a dolgozatok előtt 1-2 nappal kezd el készülni, akkor meg lehet oldani ezt ilyen befektetés nélkül is. De a másik véglet sem normális, hogy nem érdekel az egész és cikinek tartja valaki a tanulást. Szerintem simán lehet nagyon jó tanulónak lenni és szociális életet élni. De ha valaki tényleg rástresszel arra hogy csak a színötös bizonyítvány elfogadható, ott már valami gond van. Az én kitűnő osztálytársaim legnagyobb része teljesen normális, szociális volt, semmiképpen nem sínylette meg a közösségi életük a tanulást.
2020. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem lúzer bár elmesélek pár példát csak hogy lássuk nem jelent sok esetben semmit az hogy ki milyen tanuló.


Lány osztálytársam, akinek a szülei elvárták hogy kitűnő tanuló legyen nagyjából a középiskola felénél teljesen megkattant a nyomás alatt. Négyest kapott már sirt. Aztán Drog, logas, pia és nagyjából három évvel később érettségizett csak le mint mi. Azóta se jutott tovább vagy ért el nagy sikereket pedig a szorgalma jegyei ezt mutatták.


Másik lány aki pedálgép volt kitűnő stb. Ha azonban valami segítséget kértél tőle láttad rajta hogy nem tudja elmondani kvázi a tudása annyit ért míg bemagolta a dolgozatra de gondolkodni.. összefüggéseket látni nem tudott. Bár ő fogorvos lett de nem a legtutibb és legtalpraesettebb. Őszintén szólva elég donteskeptelen típus így hozzá nem mennék fogászatra.


Fiú osztálytársam nagyon rossz tanuló volt sajnos. Meg is bukott gimi másodikban így nem velünk végzett. Egy évvel később érettségizett, felvették az egyetemre agrármérnöknek S mire eljött az osztalytalalkozo amire elhivtuk bár nem velünk végzett de mégiscsak volt velünk. Szóval eljött és egy mezőgazdasági cégnél középvezető volt már addigra.


Ennyit erről. Ebből is látszik hogy a kitűnő tanuló nem jelenti azt autómatikusan hogy valaki szuper jó lesz a munkában is és a való életben. Sőt erről votl egy tanulmány hogy a nem kitűnő tanulók 3-4 esek jobban bírják a kudarcokat mint aki kitűnő. És ezért lehetnek sikeresebbek.


27N

2020. szept. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!