Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A melegeket miért kell istenít...

A melegeket miért kell isteníteni az utóbbi időben?

Figyelt kérdés
2021. jún. 17. 10:26
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
Miért kellene isteníteni? Melyik meleg szervezet elvárásai között találtad ezt a pontot?
2021. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
35%
Mert ők a kisebbség. És most a kisebbségeket fel kell emelni.
2021. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%
Baszki...nem kell, csak mondjuk őket előbb verik meg az utcán ha fogják egymás kezét, mint téged ha heteróként fogjátok egymás kezét. Nem istenítésre vágynak, csak normális bánásmódra, mivel ők is emberek, érző lények akiket azért bántanak csak mert a saját nemükhöz vonzódnak?? Nonszensz számomra
2021. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Senkit nem érdekel ki kihez vonzódik. Engem legalábbis egyáltalán nem. Felőlem fogják egymás kezét. De már unalmas, hogy tele a net ezzel. Éljék az életüket. Viszont aki nincs mellettük, az már rossz ember.
2021. jún. 17. 10:34
 5/40 anonim ***** válasza:
16%
Liberális agymosás
2021. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 Csicuki válasza:
29%

Igazaból nekem nincs velük bajom de pl az egyéb ilyen meleg felvonulásokat soknak tartom mindenki magán ügye hogy kihez vonzódik akkor minek kell felvonulást csinalni a melegeknek?


A heterók sem vonulnak fel hogy ők heterók XD

2021. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
81%

"Senkit nem érdekel ki kihez vonzódik."

????

Azért hoznak rájuk külön törvényeket, azért verik meg őket, azért szólogatnak be, azért "mocskos bziznak" sokan, mert SENKIT nem érdekel..... aha...

Bár igazad lenne.

2021. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

#6: Egyetértek!


#7: Oké, engem nem érdekel ki kivel van. Ezen rugózik a fél ország. Hihetetlen.

2021. jún. 17. 10:38
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj nem vagy a cipőjükben, ha te se élhetnel szabadon valami miatt, te is hangos lennel.
2021. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
75%

Biszexuálisként szólnék hozzá a témához:


Alapvetően én sem értek egyet azzal, amit Nyugaton leművelnek, (iskolákban kötelező "pride nap", amikor rajtad kell legyen valamilyen szivárványos cucc, épületeken LMBTQ zászló, stb.) de amit a magyar kormány leművel, az eléggé elkeserítő és kiábrándító.


A napokban volt egy Partizán interjú egy egykori Fidesz alapítóval, Kardos Józseffel, aki szerint a Fideszes felsőbb vezetésnek (Szájer-Orbán-Kövér) magánemberként semmi bajuk nincs a melegekkel, a mostani pedofil ellenes törvénytervezet célja is az ellenzéki összefogás gyengítése volt, az LMBTQ jogokkal kapcsolatos részlettel.


Én személy szerint nem járok ki a Pridera, nem hordok szivárványos kitűzőt, mivel szerintem az ember szexualitása - amíg azzal másnak nem árt - csakis saját magára tartozik. Számomra az, hogy valaki meleg, biszexuális, aszexuális, stb. az teljesen normális, olyan mintha valaki heteroszexuális lenne.


Ami engem kifejezetten zavar, az az, hogy nagyon sokan nem képesek azt felfogni, hogyha valaki meleg, vagy esetleg transznemű, az attól még ugyan olyan ember, mint Ő. Annyi a különbség, hogy mással éli ki a szexualitását. Nyilván vannak szélsőséges esetek, amikor valaki direkt öltözködik úgy, hogy instant triggerelje a többésget, de ahány ember, annyi szokás.


Az a probléma, hogy az LMBTQ embereket is szeretik generalizálni, általánosítani egy sztereotív képpel: Minden meleg férfi lányosan öltözködik, nyávog, érzékeny, stb. Holott ez baromira nem van így. Amíg azonban a társadalom nem próbál meg "túllépni" a sztereotípiákon, addig sajnos ez lesz Magyarországon.


Mellesleg tanárszakos hallgatóként szerintem baromira fontos lenne a szexuális felvilágosító órákon arról is beszélni, hogy amúgy nem csak a heteroszexuális kapcsolat a "normális"; Az is teljesen okés, ha két nő vagy két férfi szereti egymást.


22/F

2021. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!