Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ma fiatalok, fiatal...

Akik ma fiatalok, fiatal felnőttek vagy felnőttek, az ő idős korukra már nem lesz akkora szakadék az idősek modern dolgokhoz való viszonyulása között?

Figyelt kérdés

pl. nekem egyik nagymamám aki már rég meghalt, ugyan volt tv-je, de nem nagyon használta, mert nem merte bekapcsolni nehogy elrontsa.


De mi akik már viszonylag fiatalon használtunk számítógépet, internetet, stb... kisebb rá az esély hogy öregségünkre ilyen elutasítóak legyünk az még életünkben bekövetkező új műszaki vívmányokkal szemben?


2021. máj. 20. 13:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

10:

"A szocializmusban lakáshoz, gépkocsihoz, és éves szintű nyaralásban lehetett részesülni, kedvezményesen."


Úgy, hogy nem tettél le érte semmit sem az asztalra, aki meg tehetségesebb, motiváltabb volt a többiben, az vagy lemondott a céljairól, vagy elmenekült.


"A bolygónkat meg tönkretesszük, a népet és a nyersanyagokat egyszerre szipolyozzák a végletekig."


Ja, akkor nem a szocializmusban történt a csernobili baleset, nem a szocializmusban indult az Aral tó kiszáradása, a Hanság lecsapolása, a bauxit bányászat miatt nem akkor apadt el a tapolcai tavasbarlang, nema szocializmusban ment tönkre nagypapám tüdeje a vasöntödében, nem a szocializmusban akartunk vas és acél országa lenni, ezzel környezeti károkat okozva, de gazdaságos kitermelést el nem érve...

2021. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja, és végül ha lement a májusi ár, valamikor nyáron menj el a Dunához Budapesten kívül, fürödj meg benne, és vesd össze a vizet azzal a mocsokkal, ami a 70-es, 80-as években volt ott. Ha már környezetvédelem.
2021. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szóval ott tartunk, hogy megerősítetted, hogy a szocialista érában könnyen lakáshoz, gépkocsihoz és éves üdüléshez lehetett jutni... Semmilyen cáfolatot nem tettél.


Megintcsak te magad mondtad, hogy Csernobili BALESET. Baleset... Tehát nem szándékos törekvés arra, hogy milliókat tegyen tönkre valaki, hanem egy véletlen műszaki baleset. Tehát megintcsak egyetértünk...


A szocialista érában úgy használtunk fel - nagy részben természetes - alapanyagokat, hogy annak eredménye is volt: Könnyűipar és gyártás terén vezető ország voktunk Európában.


Ezzel szemben ma - főként - német gyarmat vagyunk, ahol egynást érik az "Aldi" és a "Lidl" üzletek, két globális piacot ellátó márka termékei készülnek nálunk (= kovácsolnak belőlünk hasznot), az "Audi", és a "Mercedes-Benz". A Telekom pedig szinte felvásárolta az országot, már a Szabadság-szobor és a Ferencváros (az egyik legnagyobb állami mutyi) is magenta színben világít.


Német gyarmattá lettünk. Ez lenne a becsülendő dolog!? A maradék kevés forrásunkat is kiszolgáltatni, és folyamatos szolgasorban lenni ahelyett, hogy önálló állammá válnánk...!?

2021. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

13:

"Szóval ott tartunk, hogy megerősítetted, hogy a szocialista érában könnyen lakáshoz, gépkocsihoz és éves üdüléshez lehetett jutni... Semmilyen cáfolatot nem tettél."


Nem, én azt erősítettem meg, hogy semmit nem kellett eltenni érte az asztalra. Egyébként nem voltak jobbak a lakhatási viszonyok, csak épp nem sok múlott az egyénen, hogy jobbá tegye.


"Megintcsak te magad mondtad, hogy Csernobili BALESET. Baleset... Tehát nem szándékos törekvés arra, hogy milliókat tegyen tönkre valaki, hanem egy véletlen műszaki baleset. Tehát megintcsak egyetértünk..."


Környezetkárosítás emberi tevékenység által, amit sorozatos nemtörődömség okozott, illetve felelősséghárítás, ami benne volt a rensszerben.


"A szocialista érában úgy használtunk fel - nagy részben természetes - alapanyagokat, hogy annak eredménye is volt: Könnyűipar és gyártás terén vezető ország voktunk Európában."


Textiliparra gondolsz? Max. Kelet-Európában voltunk ebben vezető otszág, apám egy ilyesmi gyárban volt középvezető rendszerváltaskor, és amint nem mesterséges piacra kellett eladniuk, nagy bajban voltak, mert a gyár elavult volt és pazarló, illetve immár piacokat kellett volna megszerezni, nem csak úgy felvásárolta valamelyik baráti orszag, mert azt kellett megvennie?


"Ezzel szemben ma - főként - német gyarmat vagyunk, ahol egynást érik az "Aldi" és a "Lidl" üzletek, két globális piacot ellátó márka termékei készülnek nálunk (= kovácsolnak belőlünk hasznot), az "Audi", és a "Mercedes-Benz". A Telekom pedig szinte felvásárolta az országot, már a Szabadság-szobor és a Ferencváros (az egyik legnagyobb állami mutyi) is magenta színben világít."


Most akkor az allami mutyival vagy a kapitalizmussal van a bajod? Az allami mutyi az nem kapitalizmus, hanem protekcionizmus.


"Német gyarmattá lettünk. Ez lenne a becsülendő dolog!? A maradék kevés forrásunkat is kiszolgáltatni, és folyamatos szolgasorban lenni ahelyett, hogy önálló állammá válnánk...!?"


Tudod te egyáltalán mi az a gyarmat? Manapság az EU-ban szabad tőkeáramlás van, a dicsőített rendszeredben meg szovjet megszállás...

2021. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ezzel az állításoddal azt mondod ki, hogy ma könnyebb lakhatáshoz, gépjárműhöz, és éves szintű üdüléshez jutni - így együttesen - mint a szocializmusban :D Ez akkora ökörség, hogy már cáfolnom sem kell külön, mindenki szabadon utána tud nézni és meg tud győződni róla.


A környezetkárosítást kérlek vesd össze a két rendszer, két időszak között :)


Ebben ismét tévedsz. Textiliparban Európa-szinten kimagaslóak voltunk, az önellátásról nem is beszélve.


Mindkettővel "bajom van" :) Az állami mutyi elválaszthatatlanul összefügg a hazánkba beáramoltatott, és meglovagolt kapitalizmussal, ezért egy kalap alatt említettem meg a kettőt.


Igen, tisztában vagyok azzal, hogy "mi az a gyarmat" :) A "szabad tőkeáramlás" más államok függőségbe juttatását, és pénzmosási lehetőséget jelent. A "szicializmus" hazánkban történő megvalósulását nem önmagában "dicsőítettem" - ahogyan te állítottad - hanem a kapitalizmussal való összehasonlításban. Annál valóban milliószor jobb volt.


Orosz "megszállás" alatt tényezők voltunk Európában, míg a jelenlegi, német megszállás alatt nem hogy az átfogó Európa, de még a közvetlen szomszédaink is kiröhögnek minket...

2021. máj. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ezzel az állításoddal azt mondod ki, hogy ma könnyebb lakhatáshoz, gépjárműhöz, és éves szintű üdüléshez jutni - így együttesen - mint a szocializmusban :D Ez akkora ökörség, hogy már cáfolnom sem kell külön, mindenki szabadon utána tud nézni és meg tud győződni róla."


Az előbb még 180 fokban az ellenkezőjét akartad a szamba adni, ha már szalmabábozol, döntsd már el melyik.


"A környezetkárosítást kérlek vesd össze a két rendszer, két időszak között :)"


Nyilván akkor nyugaton sem kapott akkora szerepet a környezetvédelem, mint most, de a keleti ipar akkor sokkal kevésbé volt hatékony, így arányiaban károsítóbb is volt. Olyna, mint energiatakarékosság fel sem merült az olcsó szovjet földgáz és olaj korszakában.


"Ebben ismét tévedsz. Textiliparban Európa-szinten kimagaslóak voltunk, az önellátásról nem is beszélve."


Az előbb még vezetők voltunk Európában, most már csak kimagaslók. Valami forrás erre? Mellesleg én épp az egyik textilipari városban éltem, tudnék erről mesélni, miért is ment tönkre. Nem azért, mert olyan jó volt.


"Mindkettővel "bajom van" :) Az állami mutyi elválaszthatatlanul összefügg a hazánkba beáramoltatott, és meglovagolt kapitalizmussal, ezért egy kalap alatt említettem meg a kettőt."


Az nem kapitalizmus ha a T és az állam erősen összefonódik. Z sem, ahogy Lölő építi a cégbirodalmát. Az sem, hogy állami támogatásokkal fújják az ingatlanlufit.


"Igen, tisztában vagyok azzal, hogy "mi az a gyarmat" :) A "szabad tőkeáramlás" más államok függőségbe juttatását, és pénzmosási lehetőséget jelent. A "szicializmus" hazánkban történő megvalósulását nem önmagában "dicsőítettem" - ahogyan te állítottad - hanem a kapitalizmussal való összehasonlításban. Annál valóban milliószor jobb volt."


Annak volt jobb, aki nem akart tanulni, fejlődni. Pont ez az életkori sajátosságon és a technikai fejlődésen kívül annak, hogy nagy a gondolkodásbeli szakadék az idősebb és fiatalabb generációk között. Nyugaton, ahol nem volt szocializmus, kisebb a különbség ebben.


"Orosz "megszállás" alatt tényezők voltunk Európában, míg a jelenlegi, német megszállás alatt nem hogy az átfogó Európa, de még a közvetlen szomszédaink is kiröhögnek minket..."


Tényezők? A szocializmus egy súlyosan eladósodott, versenyképtelen országot eredményezett, máig azt sírjuk vissza. Érdekes, a német és más külföldi tőke fölényéért miért nem a komcsikat és a nyilasokat kérded, akik kiirtották a magyar tőkés osztályt, vagy Orbánékat, akik tehetségtelen embereket hoznak helyzetbe, ezzel elfolytva minden innovatív magyar vállalkozást.

2021. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Érdekes vitakultúrád van, érdemi reeakció helyett elbeszélsz mellettem. Ennek így túl sok értekme nincsen, főleg, mivel akik a kérdéskörben érdekeltek, utána tudnak nézni az akkori állapotoknak, vagy saját tapasztalatból ismerik azt.
2021. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!