Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szülők részéről miért tabu...

A szülők részéről miért tabu a párkapcsolati segítés?

Figyelt kérdés

Régi korokban kifejezetten jellemző volt az érdekházasság. Sokszor a pároknak beleszólásuk sem volt a házasságba, főleg nemesi családoknál.


Jött a modern korszak, ahol az emberek már maguk választhatták meg a párukat és egyre jobban tabuvá vált a szülők részéről a segítés.


Ezzel nem is lenne baj, de a tendenciák egyre inkább afelé mutatnak, hogy a fiatalok egyszerűen nem tudnak párt találni maguknak, mert vagy nem is akarnak vagy nem tudják hogyan kell udvarolni.


A kérdésem, hogy miért nem vetkőzzük le ezt a hülye tabu dolgot és segítünk a gyermekeinknek megfelelő párt találni? Nem azt mondom, hogy erőltessük rájuk, de legyünk nyíltabbak és beszéljünk róla, tereljük össze őket, hátha egymásba szeretnek... Mindenkinek jobb lenne.



2021. márc. 12. 14:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

10

Jó nagy baromság. :D A szülői jelenlét éppen, hogy semmit sem segít, mert azt gondolja majd az illető, hogy egyedül semmire sem képes.

2021. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A szülői jelenlét egyeseknél segít abban is, hogy jobban kibontakozzanak, mert nem félnek attól, hogy a másik fél hülyeségnek tartja a mondanivalóját."

Szerintem a legtöbb embernél pont ellenkezőleg, inkább feszélyezi az embert hogy ott vannak a szülei és a másik szülei is. Én nagyon kedvelem a párom szüleit, nyilván szeretem a saját szüleimet, mégse tudok olyan szinten feloldódni velük, mint amikor csak a párommal vagyok.

2021. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Én sose akartam, hogy a szüleim segítsenek párt találni.

Eszembe se jutott soha :D

Én megoldom magamnak, ha pedig nem sikerül akkor ennyi.

Ha nem megy akkor kudarcot vallanak de tanulnak belőle.

Iskolás koromban nagyon béna voltam, de most 22 évesen már semmi problémám nem lenne az ismerkedéssel.

Sose akartam ilyesmit a szüleimmel megbeszélni pedig boldog család vagyunk meg minden :D

2021. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Indiában van ilyen. A két szülőpár megdumálja, és szerveznek egy talit a fiataloknak. Ha bejön, összeállhatnak.
2021. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kínában is van ilyen, hogy a szülők keresnek társat a gyereküknek.


Amúgy te nem a gyerek vagy kérdező? Teljesen olyan érzésem van a hozzászólásaidat olvasva.

2021. márc. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!