Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyton erőszakos dolgokon...

Folyton erőszakos dolgokon jár az eszem. Hogy másokat hogyan bántanék, de valóságban nem tenném meg, és kedves is vagyok. Szerintetek, ha csak elképzelem ezeket, de nem teszem meg, attól még ez olyan, amin változtatni kéne?

Figyelt kérdés

2020. okt. 8. 23:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
OCD a betegség neve, keress rá.
2020. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Kényszer gondolatok a betegség neve. Amikor egy személynek erőszakos gondolatokon jár az esze, hogy ölne meg valakit vagy, hogy kinozna meg. Általában ezek a személyek kedvesek, nem bantananak senkit mégis ilyen gondolatok kínozzak. Megesik, hogy anyuka a gyerekerol gondolkodik így vagy gazda az állatrol. Stb stb. Ezeket általában valamilyen szorongás váltja ki. Pszichológus tud rajta segíteni.
2020. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12-es. Nem gondoltam, hogy ez kényszergondolat lehet. Igazából én ezeket élvezem, nem rémítenek meg, nem szenvedek tőlük. Mint amikor a kedvenc sorozatodról ábrándozol. Igenis szórakoztatóak. Szívesen gondolkodom ilyeneken. De van bennem egy erkölcsi gát, ami megakadályozza, hogy a valóságban ilyet tegyek. Nem tudom, ez kényszergondolat?
2020. okt. 9. 20:20
 14/16 anonim ***** válasza:
A kényszer gondolat nem betegség. Az egy tünet. Az OCD a betegség.
2020. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy betegség. Sportolj, fizikailag fáradj le, ne tespedj és ha nem változik, akkor lehet, hogy betegség, de szerintem sima mozgásszegény életmód.
2021. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sok időd van gondolkodni. Ez a baj. Ha le lennél terhelve hidd el nem járna ilyeneken az eszed
2021. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!