Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja azt sok ember,...

Miért gondolja azt sok ember, hogy ciki mentőt hívni, ha ő rosszul van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy nagymamámhoz kellett mentőt hívni, nagyon fájt a mellkasa, de tiltakozott a mentő ellen... Anno nagypapám is ilyen volt, meg két éve anyám sem akarta annak ellenére, hogy nyelőcsővérzés miatt vért hányt, és felkelni sem tudott.


És sok ehhez hasonló sztorit hallottam.


Hogy képesek felnőttek ilyen felelőtlenek lenni? Vagy ilyenkor meg akarnak halni? Én 13 éves voltam (most 16 vagyok) elütött egy autó, eszméletemnél maradtam, és azonnal mentőt hívtam (szerencsére volt telefonom), eszembe se jutott, hogy ne.


Köszi a válaszokat!


2020. aug. 18. 13:09
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, azzal tisztában vagyok, de én mit tudok tenni? Egészséges életmódot folytatok, sportolok, nem szoktam betegeskedni, de most akkor menjek én is külföldre, hogy ellássanak, ha történik valami mégis? Vissza lehetne hozni simán a vizitdíjat, legalább az unatkozó páciensek nem foglalnák a valódi betegektől az időpontot csak azért, hogy csevegjenek az orvossal, egy rendszeresen szedett készítmény felíratásáért ne kelljen bemenni normál időszakban se a rendelőbe, most csak a járványhelyzet miatt nem kell. Legyen saját TB számla, aki felelőtlen életmód miatt szerez betegséget, azt miért kell ellátni TB alapon? Én is fizetem nemdohányzóként a dohányzók rák kezelését, miért? Ha meg nekem lesz valami bajom, ott hagynak az út szélén...
2020. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

"Amiket leírtál, azzal tisztában vagyok, de én mit tudok tenni?"


Amiket leírtál azok mind jó dolgok. Én mondjuk a saját TB-vel nem, hanem inkább ilyen sávozott TB-vel értek egyet, mint a kötelező gépjárműnél. Aki egészségtelen életmódot folytat lényegesen többet fizet stb. Annak felismerése, hogy a vizitdíj hasznos volt szintén jó, és nem azért mert extra bevétel volt hanem azért, mert tényleg nem állított be Gizi néni hetente háromszor méretni egy vérnyomást.


Amit ti egyébként tenni tudtok az két dolog. SENKINEK ne adjatok hálapént! Tényleg senkinek, az orvos ígyis-úgyis kénytelen ellátni, direkt sz.r munkát meg senki nem végez, amit a hálapénzen veszel az a nagy mosoly.

Továbbá nem az EÜ dolgozókat kell szidni, ki kell állni mellettünk, sok kolléga nem is a pénz miatt megy ki, hanem azért, mert kint nem ő a "szemét orvos".

2020. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Fizessen még pluszba vizitdíjat, akinek két anyja van! Épp elég fizetni tb-t a nagy semmire. Hány bőrt kéne még lehúzni az emberről??!

Bőven elég összeg befolyna tb-ből egész biztosan, ha nem tűnne el valahol a feneketlen zsebekben az is.

2020. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Én simán ráverném a vizitdíjat az orvoshoz cseverészni járókra. Egyszer órákig vártam a háziorvosomnál egy recept felírásért, csak mert ők bent a rendelőben azt tárgyalták ki egy ismerősükkel, hogy hova és mikorra szerezzen nekik jegyet a Mamma mia előadásra. Minden kihallatszott a folyosóra, ahol 3-an várakoztunk.
2020. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Épp elég fizetni tb-t a nagy semmire."


Ismételten. A 7000 forintért baromi jó ellátás jár, ár-érték arányban. De nyugodtan ki lehet menni Angliába és kipróbálni az ottani ellátást. Itthon gyakorlatilag van azonnali ellátás, háziorvosi és sürgősségi szinten. Kint, csak a saját GP-hez egy hétre van előjegyzés járvány nélkül is. Aki szerint egyébként rossz itthon az ellátás annak soha nem kellett normálisan igénybe vennie azt.

2020. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!