Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja azt sok ember,...

Miért gondolja azt sok ember, hogy ciki mentőt hívni, ha ő rosszul van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy nagymamámhoz kellett mentőt hívni, nagyon fájt a mellkasa, de tiltakozott a mentő ellen... Anno nagypapám is ilyen volt, meg két éve anyám sem akarta annak ellenére, hogy nyelőcsővérzés miatt vért hányt, és felkelni sem tudott.


És sok ehhez hasonló sztorit hallottam.


Hogy képesek felnőttek ilyen felelőtlenek lenni? Vagy ilyenkor meg akarnak halni? Én 13 éves voltam (most 16 vagyok) elütött egy autó, eszméletemnél maradtam, és azonnal mentőt hívtam (szerencsére volt telefonom), eszembe se jutott, hogy ne.


Köszi a válaszokat!


2020. aug. 18. 13:09
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
75%

Biztos vannak a páciensek részéről is túlkapások, de amikor minden résen alul-felül jött belőlem minden, és egy éjszaka alatt 40kg alá fogytam huszonvalahány évesen valami nyavalyás vírus miatt, ami hányást, hasmenést okozott, amit semmivel nem tudtunk tartani, és az éjszaka közepén hívtuk az ügyeletet, aztán közölték, hogy mentő csak az ügyelethez jön, odáig menjünk el (nem a szomszédban volt), plusz még a lift is le volt kapcsolva, szóval 9 emeletről testvérem cipelt le, mert annyi erőm sem volt, végül csak kórházba kellett, hogy kerüljek, infúzióra, a kórház meg a város másik felén volt, hát köszi, azt mondom, inkább sose legyen az ember beteg.

Nagyapámat, mikor már a végét járta, hagyták szarban, vizeletben, éhen szenvedni a kórházi szobában Szabolcsban, amíg a család nem adott egy kis csúszópénzt az orvosnak és az ápolóknak.

2020. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó egy szimpla kiszáradáshoz egy huszonévesnél miért is kellett volna mentő? Teljesen indokolatlan hívás. A mentő nem betegtaxi, még ha kórházi felvétel kell, akkor is be tud vinni a hozzátartozó, kivétel idősek.
2020. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse, hogy volt a szüleimnek autója abban az időben, igaz? És ha nem lett volna? :-)
2020. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Akkor hívtok taxit. Ugyanis a mentő nem az.
2020. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
62%
Majd ha a taxit is lehet TB-ből fizetni...
2020. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
19%
Egyébként ez az egész egészségügyben a legbosszantóbb, hogy a munka fele nem tényleges orvosi segítségnyújtás, hanem az életképtelenség megoldása.
2020. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
16%
De amúgy vicces. Tőlünk EÜ dolgozóktól elvárjátok, hogy nyaljuk fényesre a feneketek, de cserébe semmi megbecsülés nincs, soha nem álltok ki értünk, hány civil állt oda a fekete ruhás nővér mellé. 1-2! Millióknak kellett volna. Sebaj azt az egészségügyet kapjátok amit ti főztetek magatoknak a közönyötökkel. Én nem fogadok el hálapénzt, de nem is nyalom fényesre a beteg seggét, teszem a dolgom. Majd amikor a beteg kiáll értem a köpködés helyett, akkor talán jó pofát is vágok hozzá.
2020. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
86%
#17 - ez üzlet. Nem pacsipuszi. Mi fizetünk, ti elláttok. Ha nem teszitek, nagy a baj.
2020. aug. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
Akkor beszéljünk üzletről. Ti nem fizettek. És mi ellátunk. Ez a jelenlegi helyzet. Majd ha egy orvos millió körül keres itthon nettó akkor jöhettek ezzel a fizetünk dumával. Egyébként szaros 7000 Ft-ot fizettek havonta magyarul kb. egy nagy nullát.
2020. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
72%
De egyébként most olvastam el, hogy mekkora az arcod. Hát remélem kevés szaladgál a magadfajtából a kórházakban. Mondjuk feldugnám neked a defibrillátort, ha a 70 éves anyámmal beszélgetnél ugyanígy, élőbe, ha szüksége van rátok. Tudod, egész életébe fizette a TB-t, úgyhogy bizony, jó pofát fogsz vágni, ha ki kell mosni a szart a seggéből, mert rászorul, vagy takarodsz onnan a mezőre a virágokhoz kertésznek, amik eltűrik, ha így beszélsz hozzájuk.
2020. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!