Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja azt sok ember,...

Miért gondolja azt sok ember, hogy ciki mentőt hívni, ha ő rosszul van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy nagymamámhoz kellett mentőt hívni, nagyon fájt a mellkasa, de tiltakozott a mentő ellen... Anno nagypapám is ilyen volt, meg két éve anyám sem akarta annak ellenére, hogy nyelőcsővérzés miatt vért hányt, és felkelni sem tudott.


És sok ehhez hasonló sztorit hallottam.


Hogy képesek felnőttek ilyen felelőtlenek lenni? Vagy ilyenkor meg akarnak halni? Én 13 éves voltam (most 16 vagyok) elütött egy autó, eszméletemnél maradtam, és azonnal mentőt hívtam (szerencsére volt telefonom), eszembe se jutott, hogy ne.


Köszi a válaszokat!


2020. aug. 18. 13:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%

Lehet ők nem látják mekkora a baj és azt hiszik, hogy “áá hát ez semmi, majd elmúlik”


Egyébként én ezzel a jelenséggel még nem találkoztam csak olyannal, aki orvoshoz nem hajlandó elmenni, maximum mikor már tényleg a halálán van.

2020. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%
Mert még fiatal vagy, és ezek szerint sosem futottál bele egy olyan helyzetbe, amikor ordítoznak veled az EÜ-sök, hogy miért nem mentél inkább az ügyeletre, vagy mentél be magadtól a kórházba, és miattad fog meghalni más ember...
2020. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

2-es, szerencsére nem futottam bele ilyenbe, de ismert előttem a jelenség.

Nyílván nem azokra a helyzetekre gondolok, hogy mondjuk elesett az illető, és csak az orra tört el.


De azért egy vérhányás, fulladás, brutális mellkasi fájdalom az könnyen a vészhelyzet kategória.


De mindkét válasz hasznos, köszi.

Lehet, hogy régebben volt egy ilyen neveltetés, hogy ciki betegnek lenni, vagy segítséget kérni?

2020. aug. 18. 13:23
 4/35 anonim ***** válasza:
81%
Öregek nem szeretnek más terhére lenni őket még így nevelték .
2020. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy inkább természetes úton szeretnék leélni utolsó éveiket, és nem valami hullagyár kórház falai között
2020. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
37%

Ahogyan a 2. írja. Mamád nagyon jó tudja, hogyha beviszik, ő lesz a hibás amiért oda ment. Plusz elég gyakori, hogy orvosi hiba/higiénia hiánya miatt meghal a beteg.

Velem vakbélgyulladáskor kötekedett a doki, miért nem háziorvoshoz mentem (hajnal 4-kor). Sajnos az egészségügyünk egy halálgyár.

2020. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
62%

Pedig ennek két alapvető oka van, az egyik az, ahogy a mentősök, később pedig ahogy az sbo-n viselkednek veled.

A másik a kiszolgáltatottság, ezt szerintem mindenki igyekszik elkerülni.

Én trombózisokon, embóliákon átesett emberke vagyok, sajnos magas a rizikófaktora, hogy újból megtörténjen. Vírus előtt emiatt hozzám is mentőt hívtak, de nem volt komoly baj (kis trombózis volt csak). Olyan alpári stílusban viselkedtek az sbo-n, mintha az életükre törtem volna. Már akkor megfogadtam, hogy hivatalossá teszem, hogy soha sehova nem vihetnek a mentők, ha valaki rám hívja őket, magamtól úgyse fogom hívni őket. Egy ilyen traumát előbb túl lehet élni a 4 fal közt, mint elviselni ezt a bánásmódot.

2020. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Még azt sem tartom kizártnak, hogy rossz a tapasztalatuk. Hozzám például nem jöttek ki, amikor olyan rosszul voltam egyszer évekkel ezelőtt, hogy a saját lábamra nem bírtam ráállni, be kellett menni az ügyeletre, akkor még a szüleimmel éltem, és apám be tudott vinni kocsival, az ügyelethez már odajött a mentő, de lakásra nem.
2020. aug. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
62%

Mert nagyon mocskosul beszélnek az emberrel a mentősök. Egyszer az anyámhoz kellett kihívni és nem akartak kijönni, mert hogy az elmondásom alapján nem sürgős.... -.-

Máskor meg nagymamámhoz kijöttek, de úgy kiabáltak vele. Már majdnem rájuk szóltam, hogy nem süket. Úgy viselkedtek vele, mintha egy vegetáló élőhalotthoz kellett volna kijönni, aminek semmi értelme már. Pedig szó sincs erről.

2020. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
24%

Érdekes bő 10 éve dolgozom az EÜ-ben de ok nélküli kiabálást én még sosem hallottam.


A betegek egy jelentős része akkora bunkó, hogy magázódni sem tud, és úgy beszél a kiérkező kollégákkal mint a kutyával. Szintén tipikus a rengeteg felesleges hívás, akut kullancs kiszedés hajnalban, fájó fog, meg benőtt köröm... Meg a tipikus hazudozás... azt mondja, hogy fáj a mellkasa aztán amikor kiérkezik a mentő kiderül hogy elvágta a kisujját...

2020. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!