Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja azt sok ember,...

Miért gondolja azt sok ember, hogy ciki mentőt hívni, ha ő rosszul van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy nagymamámhoz kellett mentőt hívni, nagyon fájt a mellkasa, de tiltakozott a mentő ellen... Anno nagypapám is ilyen volt, meg két éve anyám sem akarta annak ellenére, hogy nyelőcsővérzés miatt vért hányt, és felkelni sem tudott.


És sok ehhez hasonló sztorit hallottam.


Hogy képesek felnőttek ilyen felelőtlenek lenni? Vagy ilyenkor meg akarnak halni? Én 13 éves voltam (most 16 vagyok) elütött egy autó, eszméletemnél maradtam, és azonnal mentőt hívtam (szerencsére volt telefonom), eszembe se jutott, hogy ne.


Köszi a válaszokat!


2020. aug. 18. 13:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
81%
Szaros 7 ezerért 5 évben egyszer megyek orvoshoz. Nehogy már egy UH 420ezerbe kerüljön, amikor olyan vizsgálatokat ír a papírra az alulfizetett orvosod, amilyet az egész kórházba nem végeztek 20 éve.
2020. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
11%

Nos, az, hogy ki dolgozik a kórházban nem te döntöd el. Most éppen az dolgozik, aki jut. Ugyanis iszonyatos orvoshiány van. Orvost gyakorlatilag nem lehet kirúgni, ahhoz nagyon nagy disznóságot kell csinálni, hálapénz kizsarolás és társai. A betegekkel pedig úgy beszélek ahogy megérdemlik. Gondolom édesanyád tud normálisan és megbecsüléssel beszélni egy orvossal és itt nem a hálapénzről van szó, hanem alap udvariasságról. Ha igen akkor én is normális leszek vele. Ha bunkóztok én is bunkó leszek. Ilyen egyszerű a szitu. Jelen kérdés kapásból az EÜ dolgozók szapulásával indult szóval most utóbbi játszik.


A te 5 évi 420000 forintod egy mozdulattal beadható egy betegnek gyógyszer formájában. Ugyanis vannak gyógyszerek amiknek ennyi az ára. És még ritka betegség sem kell elég egy baleset. És nem egyéni biztosítás van. Nagy közös kalap van. Szóval te fizeted a TB-t életében nem fizető roma, meg a 10 éve alkesz Pali kezelését is. Meg anyukádét is akinek csak az hogy kórházba kerül napi 5000-be fáj a kórháznak és még semmit nem caináltunk vele.


Persze lehetne többiztosítós rendszer is, de nektek úgy tűnik jó a mostani. Hiszen sose reklamáltok miatta.

2020. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
28%
Az meg, hogy 5 évben egyszer mész orvoshoz a saját hülyeséged. Ezek szerint semmi szűrővizsgálatban nem veszel részt. Tipikus egészségtudatos magyar beteg, aki semmit nem tesz az egészségéért, de a dolgozót tudja szidni.
2020. aug. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Emberek, nem háború-kirobbantás miatt írtam ki a kérdést!


Tehát a válasz: 1. sok idős embert úgy neveltek, hogy ne legyenek mások terhére, ezért ódzkodnak a mentőtől. 2. Sokaknak nincs túl jó véleménye az eü-ben dolgozókról, ezért el akarják kerülni az egészségügyet, majdhogynem mindenáron.


Köszi a válaszokat, annak ellenére is, hogy egymásnak estel legalább ketten, pedig nem lett volna rá szükség.

2020. aug. 18. 20:57
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Én rendesen fizetem a TB-t, abból kellene ellátást kapni, ha egészségügyi probléma van. Az, hogy nagyapámat hagyták szarban, hugyban, éhezve, szomjazva feküdni magatehetetlenül, amíg a család nem fizetett egy kis csúszópénzt, nem ellátás, pedig az ő fizetéséből is vonták a TB-t rendesen.

Fogászatra már nem is megyek TB alapon, mert egy ilyen pénzéhes doki szétcseszte a fogzománcomat gyerekkoromban, és középiskolában kétszer küldtek iskolafogászaton röntgenre egy fájós foggal, de nem láttak semmit, aztán a szüleim elvittek magánfogászatra, mert elegük lett, gyökérkezelni kellett a fogamat, de ez megmenthető lett volna, ha az iskolafogászaton hajlandók lettek volna dolgozni. Azóta csak fizetős fogászatra megyek, ott legalább az árlistában feltüntetett pénzért normális ellátást kapok.

2020. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
31%

Ha két nővér jut 40 betegre akkor bizony a papa a sz.rban fog fetrengeni. Miért van 2 nővér 40 betegre? Mert nincsenek megbecsülve és csak szapulva vannak.


Fogászat, szintén körzeti fogorvos ha nyereségesen akar működni, akkor a csillagokat is le kell hazudnia az égről, annyira sz.r a finanszírozásuk.


De nektek kedves betegek ez jó, mert amikor ku kell állni, akkor vagy lapultok mint sz.r a fűben, vagy egyenesen az egyébként pozitív változás ellen vagytok.

2020. aug. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Szökőévente egyszer van olyan egészségügyi problémám, amivel orvoshoz kell fordulni, akkor sem kapok rendes ellátást TB alapon, pedig rendesen vonják a béremből. Akkor minek fizetjük? Kit látnak el a tőlem levont egészségügyi hozzájárulásból? Az alkoholisták, hajléktalanok, dohányzók kezelését nem akarom finanszírozni. Azt a pénzt el tudnám költeni olyan helyen is, ahol el is látnak.
2020. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
50%

Ez mind nem mentség!

Akinenek nem tetszik egészségügyben dolgozni, az minek ment oda?! Nem a betegeken kell elverni a port.

És egyáltalán nem jogos az eü dolgozók siránkozása, magyarázkodása, az eü-ben mindig is szar volt a fizetés megbecsülés pedig csak ugyanannyira nincs, ahogyan a legtöbb másmilyen munkahelyen sem. Aki meg csak azért ment eü,be dolgozni hogy oda tartsa a zsebét, az nem is érdemel sok jot.

Fizetem a tb-t , de úgy kell egy szakvizsgálatot kikuncsorogni, ha valami bajom van. Fogorvoshoz mennék, de a maszek eszelősen drága, a körzetim meg egy rokkant (sánta, remegő kezű) matuzsálem, akihez már kb senki nem jár, de simén leéli a rendelőben hétralévő életét ami ha most 80, akkor még lehet 20 is ...

Dehát miért ne lenne a legalja az e.ü, mikor az egész ország és vezetősége is már kezdettől az.

2020. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
65%

Azért valahol viccesek vagytok. Az EÜ dolgozók az elmúlt években nem keveset tettek azért, hogy jobb legyen a helyzet. Nővér és rezidens tűntetések, a kormánybarát orvosi kamarai vezetés leváltása, hálapénzellenes szerveződések megalakítása, sokan kifejezetten üdvözöltük amikor végre lecsuktak egy a betegektől hálapénzt kizsaroló kollégát, mert úgy éreztük jön a változás szele.


Viszont van egy nagy probléma, az átlag beteg irigy, ha nekem sz.r legyen az EÜ dolgozónak is az, dögöljön meg az ő tehene is. Igen, csak azt felejtitek el, hogy a mi szakmánk az egész VILÁGON hiányszakma. És külföldön megbecsülik az EÜ dolgozókat nem úgy mint itt. Nagyon nagyon sok kolléga külföldön van. A mostani orvostanhallgatók kétharmada nem itthon szeretne majd dolgozni. És nehogy azt higgye bárki, hogy a röghözkötés megállít bárkit is. Egy pl. angol, vagy újzélandi orvosi fizetésből lazán vissza lehet fizetni a tandíjat. Nos ebből következik az, hogy orvos és nővérhiány van, ebből pedig az következik, hogy rosszabb lesz az ellátás és hosszabbak a várólisták. Összességében ki szív? A beteg. Szóval lehet szidni az EÜ dolgozókat, meg irígykedni rájuk, de ha kicsi eszetek lenne inkább kiállnátok mellettünk, mert ennek a történetnek nem mi leszünk a nagy vesztesei. Én bármikor találok munkát. Sőt, ha akarok jól fizető munkát is találok. Persze nem kórházban, és nem feltétlenül TB finanszírozottat. Ti találtok vajon másik orvosokat? Megsúgom, hogy Romániában többet keresnek, mint itthon, szóval a kutya sem fog ide jönni titeket ellátni. Lehet majd szépen hónapokat várni, vagy százezreket tejelni a magánellátásért. De úgy látom nektek ez jó.

2020. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Akkor minek fizetjük? Kit látnak el a tőlem levont egészségügyi hozzájárulásból? Az alkoholisták, hajléktalanok, dohányzók kezelését nem akarom finanszírozni. Azt a pénzt el tudnám költeni olyan helyen is, ahol el is látnak."


Na igen. Például ezen a vonalon kellene nem csak szájkaratézni, hanem tenni is. Engem is rohadtul dühít, hogy pont ugyanannyi TB-t fizetek sportos, egészséges alkattal, nem dohányzóként, mint a 150 kilós, dohányos, alkoholista.

2020. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!