Humán vagy reál tudásra van most szükségünk?
Figyelt kérdés
Régi vita, de legyen ez is egy pezsgő véleménycsere! Gyakran a "büfészak" név a humán területre céloz. Viszont a reál terület nem átfogó annyira, inkább eszközöket alkot. Hogy a társadalom hogy használja (autó, elektronika stb...), az már nem érinti. Csodás dolgok ezek, de egyszerűen botrányos módon vesszük őket használatba. Nem volna szükség több, jó humán gondolkodóra, akik integrálni tudják a fejlődést? Értem, hogy a matematika nyelvén "beszélő" tárgyak nehezebbek, mint az évi 1000 oldal olvasmányt követelő, filozofikus tudományok, hogy az (is) jelenti a presztízst, hogy a jelentkezők fele tudja elvégezni a szakot (ez még a jobbik eset). Mit gondoltok?2020. máj. 22. 10:15
11/14 anonim válasza:
Mérnökökben, szakemberekben van a jövő!
Mit tud betenni a "közösbe", a gazdaságba egy bölcsész?
Nem sokat...
12/14 A kérdező kommentje:
Ennek így nincs értelme szerintem. A "gazdaságba" közvetlenül(!) nem igazán tesz bele semmit a bölcsész, viszont világosabb képe lehet arról, minek van értelme átfogóan és hosszútávon. Azt én belátom, hogy elég sok egyszerű ember van, akinek ha azt mondják, itt ez a gép, tedd bele a fenekedet, aztán meg se kell mozdulnod soha többet, akkor örül. Vagy hétköznapi példával: ülj a kocsiba, vezess 1-2 kilométert, majd fuss ugyanennyit a sport miatt és vezess vissza... az emberi hülyeség csúcsa ez véleményem szerint. Egyik oldalról bizonyított tény, hogy pusztán 10-20 kilométer napi séta rendkívül pozitív hatással van a mentális és fizikai egészségre, de egyre több eszköz a tétlenségre szoktat. Sok ilyen példa van. Ezekre az összefüggésekre humán szakemberek tudnának inkább rámutatni talán. Nyilvánvalóan új életmódot kell kitalálni, ehhez pedig sok-sok társadalmi összefüggést kell ismerni. Miért viselkedünk hülyén? Miért a WC-papírt visszük el a boltból, ha kitör a járvány? Miért van egyre több mentális beteg, ha egész nap b*zizhatjuk a telefont? Miért nem tudjuk megállítani a szén-dioxid kibocsátását, mikor az űrbe (is) repkedünk? Miért van, hogy úgy viselkedünk a szuper találmányokkal, mintha buta majmok lennénk?
2020. máj. 22. 23:58
13/14 A kérdező kommentje:
Megint a "gazdaság" és a magas kereset az érv, ezt értem, tudom, de a kérdés szempontjából nem érv mégsem, mert a gazdaság rosszul működik és a teljesítménye kétséges, valamint a "világ" egésze és jövője szempontjából kérdeztem, nem az egyéni tollasodás oldaláról. Ha ez nem volt nyilvánvaló a kérdés kontextusban, bocsánat!
2020. máj. 23. 00:11
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!