A magyarok miért határolódnak el bármilyen idegen nyelv elsajátításától?
Én nem így veszem észre. Legalábbis az én környezetemnek nagyon fontos a jó nyelvtudás, általánosságban elmondható, hogy egy gimnáziumban a különböző nyelvek megtanulása a legértékesebb tudás.
Nálunk mindenki nyelvekből hajt a legjobban.
Az angol felsőfokú vizsgám megvan, és szándékom az olasz közepet is megszerezni két éven belül. Persze, angolból is bőven van mit tanulnom még, de egy egyetemi vagy munka felvételinél azért jól mutat a nyelvvizsga. Ha pedig az olasz is megy majd legalább olyan jól, mint most az angol, akkor egy harmadik nyelvet is szeretnék megtanulni.
18/L
Sajnos an block elhatárolódnak az önfejlesztéstől,fejlődéstől és a képzéstől.
Lusták inkább mert ebbe bele kell tenni a melót.
"Van amikor az ember marhaságokat mond"
Mint pl. te, Sztrogoff
Szerintem munkától függ.
Sokan beszélnek több nyelvet is, fiatalok és idősebbek között is, ha a munkájukhoz kell.
Aki nem használja, az nem is tudja. Fiatalok sem.
Én is tanultam több nyelvet. Amelyiket sose kellett használnom, azt teljesen el is feletettem.
Nem határolódnak el.
Csak van pár olyan tényező, amik miatt hátrányban vagyunk más európai országokhoz képest:
1. Európában három fő nyelvcsalád található: germán, latin, valamint szláv. Meg ott van három nyelv: a magyar, a finn, meg az észt, amik egyikbe sem tartoznak bele. Sőt, míg a finn és az észt szinte egymás nyelvjárásai, addig a magyar bár finnugor nyelv, mégis irtó távol áll a finntől. Nincs olyan nagyobb nyelv Európában, ami számunkra közel állna. Ellenben egy olasz lazán megtanul spanyolul, mert annyira hasonló a két nyelv. Egy cseh tanulás nélkül is érti a szlovák és a lengyel nyelvet, és nem okoz neki különösebb nehézséget megtanulni oroszul. Egy holland játszi könnyedséggel megtanul angolul is, és németül is, hiszen mindkettő nagyon hasonlít az anyanyelvére. Egy svéd tanulás nélkül is megérti a norvég nyelveket (mert norvég nyelvből is kettő van), és írásban a dán is teljesen érthető számára. Emellett a német is elég közel áll hozzá, sőt, az angol sem túl távoli.
Ellenben a magyarok számára mindhárom uralkodó nyelvcsalád iszonyatosan idegen. Teljesen más szókészlet, teljesen más nyelvtan, más nyelvi logika.
2. A nyelvoktatási rendszerünk a béka popója alatt van. Vagy talán még ott sincs.
(Nem, nem a tanárok hibája, vagy nem csak a tanároké.) Miből áll az iskolai nyelvoktatás? Abból, hogy tök életszerűtlen leckék mondatait nyaljuk be, meg mechanikusan biflázzunk be egy tonna szabályt. Én 9 év alatt nem kerültem olyan helyzetbe, hogy folyamatosan, és huzamosabban csak az adott nyelven szabadott megszólalnom. Utána beiratkoztam egy teljesen kezdő tanfolyamra, és másfél év alatt eljutottam arra a szintre, ahová 9 év iskolai tanulással nem sikerült.
Véletlen az, hogy akik nyelvvizsgát tesznek, azoknak a többsége különtanárhoz jár? Pedig ha összeszámoljuk, hogy hány nyelvórát ülünk végig az iskolapadban, az bőségesen elegendő lenne egy középfokú nyelvvizsgához.
Egyébként meg a 40+ korúak azért sem tudnak folyékonyan oroszul beszélni, mert az utóbbi 30 évben nem használták. Gyakorlás nélkül pedig könnyen felejt az ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!