Van itt köztetek olyan, aki szeretne külföldön dolgozni, de nem tud beszélni idegen nyelvet?
Angol nyelvű országba én is ki akarok menni méhészetben vagy gyümölcstermesztésben dolgozni. Így a nyelv mellé olyat is tanulhatok amit majd a saját gazdaságban hasznosíthatok. De ki tudja, jól hangzana trópusokon méhészkedni vagy gyümölcsöt termeszteni, de ha csak a megörökölt szülői birtokon valósul meg az sem baj.
Én csak 120 órás angol tanfolyamon vettem részt. Ahol egynyelvű tanárunk volt és azt tapasztaltam hogy ha az ember rá van kényszerülve hogy csak angolul beszélhet mert a másik fél magyarul úgysem ért, akkor nagy hatékonysággal lehet tanulni.
50/F
Azért azt ne felejtsük már el, hogy szidhatod "állam bácsit" de azért akkor jó volt mikor az adófizetők pénzén végezted a tanulmányaidat...bírom az ilyet. (és mielőtt megszólsz h biztos tanulatlan paraszt vagyok, én is egyetemista voltam, államilag támogatott szakon szóval ismerem a szitut)
De a kérdésre visszatérve vannak intenzív nyelvtanfolyamok (bár azokat már neked kell fizetned) amik kifejezetten kommunikációs tréningeket tartanak, plusz a legfontosabb h szorgalmas vagy e, hajlandó vagy e minden nap nekiülni. Két nyelvet egyszerre szerintem nem érdemes intenzíven tanulni mert kavarodás lesz belőle.
Nyelvtudás nélkül komoly munkára ne számíts odakint, ahogy mondtad marad a "pakolós" meló.
(Bár arra készülj h habár jól hangzik a 3x fizu, az élet és az albiárak is az egekbe vannak.)
"Azért azt ne felejtsük már el, hogy szidhatod "állam bácsit" de azért akkor jó volt mikor az adófizetők pénzén végezted a tanulmányaidat"
Jajj, ne már! Annak alap dolognak kellene lennie egy európai országban, hogy ingyen tanuljon az a fiatal, aki eléri a követelményeket. Ausztriában (és még néhány normálisabb országban) meg például tök ingyenes a felsőoktatás. Na bummm!
Aki meg a 12 éves nyelvtanulással példálózik az üljön már be megint arra a 12 évre a gyerekek mellé és nézze már meg, mi folyik angol nyelvtanítás címszóval (már sok sok év óta). Vicc az egész magyar oktatás meg az egész ország olyan emberektől hemzsegve, mint az első nagyokos. Arról meg nem is beszélve, hogy vannak akiknek nagyon rossz a nyelvérzéke. Számtalan ismerősöm már az MSc megszerzése előtt van (és nem büfészakok) és a középfokú nyelvvizsgáért is vért izzadt.
Kérdező megsúgom, hogy a világon sehol semmi nincs "ingyen". (üdv a valóságban) Valaki valamikor kitermeli azt a pénzt amiből te tanulsz...És persze lehet jönni azzal, hogy más országokban mi máshogy működik (más az egész rendszer, más az adózás egészségügy stb.) de ha már ide születtél és az itt dolgozó emberektől (akiket aztán olyan könnyű lenézni külföldről) és az adójukból kaptál valamit, szerintem jogos ha azt mondja a rendszer, hogy légyszi állj már be te is pár évig és az adóddal rakj már vissza valamennyit a kasszába (vagy ha nem akarsz és tényleg megéri "kimenni" bizony fizesd vissza az oktatásod)...ezért én egyetemistaként is jogosnak gondolom valahol a röghöz kötést.
A másik meg ez a "külföldön bezzeg" mentalitás. Nyilván vannak jobban vagy máshogy működő rendszerek, de azért az ilyen utópiszkikus "majd ott minden jobb lesz" felfogással nagyon be lehet bukni a valóságban. Van ahol az élelmiszerek drágák (Anglia), van ahol az egészségügybe tud belerokkanni az ember (USA) stb...de sehol nem kapsz meg semmit "csak a két szép szemedért"
Megjegyzem ha rossz volt ha nem 12 évig volt alkalmad nyelvet tanulni. Ez az idő még egy szarul működő rendszerben is elégnek kéne lennie az időnek ahhoz, hogy ha szorgalmas vagy és melléteszel egy halom saját munkát alapszinten megtanulhasd a nyelvet. (volt oktatási anyagod, volt lehetőséged utánanézni, külön órákra járni stb) Szóval ha neked ez nem ment, nem hinném, hogy csak a "rendszer" a hibás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!