Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha több gyereked van, es a...

Ha több gyereked van, es a nagyobbikat meghivjak sz. Napi buliba, a kisebbiket is otthagyod?

Figyelt kérdés
Kicsit meglepődtem amikor a 10 ėvesemnek tartottunk bulit, es az anyuka csak ugy ott hagyta az 5ėves kisfiát is..
2019. júl. 10. 08:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, mert nálunk osztályban ismerték egymást a szülők és a gyerekeik anno.


Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy, ha a szülők !!!ismerik egymást!!! és tudják, hogy a kilenc éves Renátának van egy 5 éves húga, akkor valószínűleg ő is jön, ha a gyereküket meghívták előtte Renáta bulijába vagy, ha Renáta és a kishúga együtt voltak a többi buliban is, tehát ismerik Renáta húgát, plusz, ha Renáta húga is talál elfoglaltságot.


Nyilván azért egy 10 gyerekes anya nem viszi el a 10 gyerekét a buliba.


Illetve, ha egy hely x gyereknek van kibérelve, akkor Renáta szüleinek kell finanszírozni a plusz egy főt.


Ha a szülők nem ismerik Renátáékat (mert ez is megesik), akkor pedig Renátának kell szólni a suliban időben, hogy jöhet e a húga vagy Renáta szüleinek felhívnia a szervező szülőket.


És, ha a szervező szülők nem érzik úgy, hogy a buli egy öt évesnek való, akkor nem mosolyogni, de magukban keseregni, aztán a GYIK-n háborogni, hanem ott helyben elmondani, hogy ne haragudjon, de nem erről volt szó és emiatt te se úgy készültél.


Ismétlem, amikor nekem voltak a bulijaim, tudtuk, hogy kik jönnek tesóval, cserébe a tesó szülinapjára én is mentem,ott tényleg olyan korosztály voltunk, hogy belefért és egy sima házibulin mindenki elvolt, de pl nagyobbként persze nem lett volna így. A testvérem 15 éves társai között elég viccesen festettem volna kilenc évesen, de pl nekem voltak babáim, autóim, társosaim, pianínóm, stb., amivel egy 5 éves simán eljátszott az én bulimon.

2019. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

nekem nem volt lehetőségem sem hogy jelezzem felé, hogy nem jó ötlet..

Nem haborgok..., csak ėrdekelt másoknál ez hogy szokott történni., mert ahogy irtam is nagyon meglepett a dolog.

Meghíváskor, vagy legalábbis előtte illet volna szólnia.

2019. júl. 10. 23:10
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg abszolút nem normális, hogy egy 10 éveseknek való buliba lepasszolnak egy ötévest. Írta az egyik előttem válaszoló, hogy fura lett volna a 15 évesek közt 9 évesen, igen, kb. mint a tíz évesek közti 5 éves.

Aki meg azt mondja, hogy ott helyben kell szólni: én sem szólnék egy "felheccelt" 5 éves előtt, hogy nem jöhet, egyszerűen nem lenne szívem hozzá, de ha jön értük az anyukájuk, biztos félrehívom, és elmondom, hogy előtte csak a gyerek miatt nem szóltam, de ezt mégis hogy gondolta?! (Egyébként az ilyennek még így sem fog leesni, és még ő lesz megsértődve.) Nekem ez kb. olyan abszurd, mintha ma, felnőttként tesómat meghívnák valahova, és mennék én is. (Bár velem kevesebb dolga lenne még így is a házigazdának, mint egy kíváncsi 5 évessel, akit még csak úgy mellesleg a buli meg a tízévesek mellett pesztrálni kell. Aki azt gondolja, elég neki egy barbi vagy egy társas, és elül egy sarokban a buli végéig, látott már kisgyereket élőben?)

2019. júl. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!