2016. ápr. 18. 01:26
1/2 anonim válasza:
Ez hülye kérdés.Vagy becsapós.Ha az edényeket cső köti össze,akkor nem beszélhetünk két külön térfogatról.Így az edény(ek) nyomása kiegyenlítődik.Egy nyomás lesz,egy hőmérséklettel.Akkor nem lehet az egyiket 20 fokon a másikat 100 fokon tartani.
2/2 anonim válasza:
A nyomás ugyanakkora lesz, de cső vékonysága miatt ne tudnak hőt cserélni.
p*V=n*R*t
Egyik edény:
p1*V1=n1*R*T1
Másik edény:
p2*V2=n2*R*T2
Amit tudunk: p1=p2
V1= 18 dm3 , V2 = 4 dm3
n1 + n2 = 3,4 mol
T1 = 20+273,3 = 293,3 K
T2 = 393,3 K
Behelyettesítünk, kijön az egyenletrendszer
az n2 helyére beírjuk a (3,4-n2) -t
lesz két egyenletünk, két ismeretlennel, csak ki kell számolni. ( Én most nem tudom, mert az Edge-ben lem lehet széthúzni az ablakot... :( )