Egy 18 dm3-es és egy 4 dm3-es edényt vékony cső köt össze. Az edények összesen 3,4 mol metánt tartalmaznak. Mekkora lesz a nyomás, ha a nagyobb edényt 20 fokon, a kisebbiket 100 fokon tartjuk?


2016. ápr. 18. 01:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez hülye kérdés.Vagy becsapós.Ha az edényeket cső köti össze,akkor nem beszélhetünk két külön térfogatról.Így az edény(ek) nyomása kiegyenlítődik.Egy nyomás lesz,egy hőmérséklettel.Akkor nem lehet az egyiket 20 fokon a másikat 100 fokon tartani.
2016. ápr. 18. 11:31
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A nyomás ugyanakkora lesz, de cső vékonysága miatt ne tudnak hőt cserélni.


p*V=n*R*t


Egyik edény:

p1*V1=n1*R*T1


Másik edény:

p2*V2=n2*R*T2


Amit tudunk: p1=p2

V1= 18 dm3 , V2 = 4 dm3

n1 + n2 = 3,4 mol

T1 = 20+273,3 = 293,3 K

T2 = 393,3 K


Behelyettesítünk, kijön az egyenletrendszer

az n2 helyére beírjuk a (3,4-n2) -t


lesz két egyenletünk, két ismeretlennel, csak ki kell számolni. ( Én most nem tudom, mert az Edge-ben lem lehet széthúzni az ablakot... :( )

2016. ápr. 18. 17:00