Egyenlő folyadékok közül melyiknek nagyobb a nyomása?

Egy csomót hiányoztam szünet előtt. Fizikából meg nem érték semmit.

2016. márc. 30. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést mi sem értjük, pedig sokunk nem hiányzott fizikáról. Meg tudnád fogamazni konkrétabban?
2016. márc. 30. 11:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyenlő mijű folyadékok? Sűrűség, mennyiség? Bocs de erre a kérdésre nem lehet válaszolni.
2016. márc. 30. 12:29
 3/6 anonim válasza:
Balrol a masodiknak.
2016. márc. 30. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:

A folyadékoszlop magasságát meg kell szorozni a folyadék sűrűségével.

Közlekedőedények, vagy mi a téma?

2016. márc. 30. 16:38
 5/6 A kérdező kommentje:
A hidrosztatikai nyomás a tananyag.
2016. márc. 31. 07:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont egy mozdulattal ki lehet nyitni a fizikatankönyvet, és meg lehet belőle tudni, hogy a hidrosztatikai nyomás nem más, mint a folyadék súlyából eredő nyomás, és mint minden nyomást, ezt is úgy kell kiszámolni, hogy a nyomóerőt elosztod a érintett felülettel, azaz a folyadék súlyát, ami m*g, el kell osztani a felület nagyságával, ami A, és így kapod, hogy


p_h = m*g/A.


De mivel m=rho*A*h (egyenes falú, állandó A keresztmetszetű edény esetén, ahol h a folyadék magassága), ezért


p_h = rho*h*g.


Azt is ki lehet mutatni, hogy ez akkor is igaz, ha az edény tetszőleges alakú: a folyadék sűrűségén és a nehézségi gyorsuláson kívül csak a folyadékoszlop magasságától függ.


Tehát mi a válasz a kérdésedre? Az, hogy két egyforma anyagú folyadék közül annak nagyobb a nyomása, amelynek nagyobb a magassága vagy amelyik egy erősebb gravitációjú bolygón van (ha azonos a magasságuk), vagy különböző anyagú de egyforma magasságú folyadékok közül annak, amelyiknek nagyobb a sűrűsége. Minden benne van a képletben, csak rá kell nézni.

2016. márc. 31. 11:19